• "Śpiewamy kolędy"

• Wielu uczniów Naszej szkoły wzięło udział w akcji "Śpiewamy kolędy". Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie!

• Warsztaty świąteczne 13.12

• 13 grudnia klasy 4 wspólnie wybrały się na wycieczkę do Konarskich ,,W STAREJ SZKOLE I WIEJSKIEJ ZAGRODZIE. W drodze do Konarskich uczniowie przeszli się po kórnickim rynku i promenadzie. Następie zgodnie z programem uczniowieudali się do starej szkoły i gospodarstwa nauczycielskiego. Tam wzięły udział w zajęciach plastycznych: stworzyli piękne malunki zimowych ptaków i ozdabiali pierniki, uczestniczyli także w projekcji bajki na historycznym projektorze z lat 70, karmili zwierzęta gospodarskie i dowiedzieli się, jak kiedyś pracowała szkoła wiejska, ilu mogła mieć uczniów, jak pracował nauczyciel oraz w jaki sposób obchodzono święta. Na koniec wszyscy wspólnie zjedli słodki poczęstunek - pierniki i razem wrócili do Poznania.

warsztaty świąteczne 13.12 - galeria zdjęć

• Muzyka Moja Pasja

• Grudzień to czas Świąt Bożego Narodzenia przepełniony zapachem pierników, Mikołajowymi zadaniami,  śpewaniem kolęd...Tradycją Naszej szkoły są Koncerty Świąteczne Muzyka Moja Pasja , które w tym roku odbyły się 7 i 8 grudnia. Oba były poprzedzone sprzedażą pierników i świątecznych krasnali. Dzieci bardzo zaangażowały się we wszystkie działania. Podczas występów licznie zgromadzona publiczność podziwiała talenty dzieci nagradzając je gromkimi brawami .To był cudowny , świąteczny czas , a na kolejne koncerty zapraszamy już za rok !

Muzyka Moja Pasja - 7 grudnia

Muzyka Moja Pasja - 8 grudnia

• Co chcesz powiedzieć światu

• 6 grudnia w Poznaniu odbyło się spotkanie autorskie, promujące najnowszą książkę „Co chcesz powiedzieć światu?” Martyny Wojciechowskiej, na którym była obecna Pani Sandra Kocoń

• Zakończenie akcji zdobywania sprawności bibliotecznych!

• 6 grudnia zakończyliśmy akcję zbierania sprawności bibliotecznych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom odwiedzającym czytelnie, uczestniczącym w konkursach i akcjach bibliotecznych. Dziękujemy za wszystkie podarowanie bibliotece książki, które wzbogaciły nasz księgozbiór. Dzięki Wam biblioteka może się rozwijać razem z Wami! Zapraszamy po odbiór nagród z kartami sprawności!

• Jak rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i zawodu?

• Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży i Zespół Szkół Nr 8 w Poznaniu serdecznie zapraszają Ósmoklasistów wraz z Rodzicami na LIVE Q&A:

Jak rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i zawodu Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godzinie 20:00, na fanpage CDZdM: https://fb.me/e/2sDsvn3ue

Jeżeli Państwa dzieci kończą właśnie szkołę podstawową lub ponadpodstawową, pewnie zadajecie sobie pytania o ich przyszłość i próbujecie dowiedzieć się, jaką szkołę wybiorą, na jakie studia chcą iść i czy mają już pomysł na zawód. My, rodzice, pytamy o to w dobrej wierze, bo chcemy wspierać nasze dzieci i troszczymy się o ich przyszłość.

Ale dzieci często nie chcą z nami rozmawiać... A nawet jeśli chcą, to nie potrafią. My też nie zawsze umiemy to robić. Zwłaszcza gdy w odpowiedzi na nasze rodzicielskie pytania pełne troski słyszymy: "nie wiem" i "daj mi spokój". Po kilku takich, nieudanych próbach poznania planów naszego dziecka, dajemy za wygraną i szybko dochodzimy do wniosku, że jakoś to będzie.

Ale czy na pewno lepiej się poddać i nie zadawać dziecku pytań dotyczących jego przyszłościCzy nastolatki naprawdę nie chcą się z nami dzielić swoimi planami?Czego potrzebują od dorosłych w tym trudnym czasie wyboru i jak możemy ich wspierać?O tym porozmawiamy na najbliższym livie w ramach cyklu Trzy Kwadranse z Doradcami.

Gościem specjalnym będzie Pani Hanna Kroczak, przedstawicielka Obserwatorium Gospodarki i Rynku Pracy Aglomeracji Poznańskiej, która opowie o zaskakujących wynikach badania "Plany edukacyjno-zawodowe uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych aglomeracji poznańskiej".Serdecznie zapraszamy!

• Dzień Projektów

• W piątek 2 grudnia w Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu od samego rana duże zamieszanie.

Uczniowie i uczennice klas 8 ABCD przygotowali stoiska ze swoimi projektami edukacyjnymi.

Grupy projektowe złożone z kilku osób prezentują nie tylko swoją wiedzę ale również pasje, kreatywność i być może współczesne źródła dochodu.

Znajdziecie tu tematy od bardzo przyziemnych - „Płazy i Gady”, „Korona Gór Polskich” po te najbatdziej odległe jak „Świat Gwiazd”.

Możecie:

dowiedzieć się, który pojazd jest bardziej wydajny czy ten z silnikiem elektrycznym czy ze spalinowym,

poznać angielskie idiomy,

dowiedzieć się o fizyce w sporcie,

zajrzeć do wnętrza rakiety Apollo 12,

zobaczyć i spróbować zaprogramować płytkę arduino,

sprawdzić jak działa drukarka 3D i samodzielnie zaprojektować coś w programie Tinkercad,

sprawdzić jaką tajemnice kryje nasze DNA,

użyć pisaków 3D, aby wykonać ozdobę na choinkę,

pograć w Fifę a nasi uczniowie pobawią się w komentatorów i dostaniesz od nich ciętą ripostę,

nauczyć się pierwszej pomocy,

zobaczyć sztukę w matematyce lub matematykę w sztuce,

poznać bliżej Królową Elżbietę II,

zobaczyć gigantyczny model układu słonecznego,

pomieszać farby, bo kolor jest ważny,

odwiedzić Biały Dom w wersji 3D,

obejrzeć makiety gór,

poznać historię lotniska Ławica,

zobaczyć preparaty pod mikroskopem,

poczuć matematykę w muzyce,

nauczyć się planować wycieczkę rowerową,

poznać przepisy kulinarne zawarte w polskiej literaturze,

pobawić się Sztuczną Inteligencją i nauczyć Scratcha rozpoznawać swoją twarz,

ułożyć tangramy na lekcji języka polskiego.

• Szyjemy misie

• Miło nam poinformować, iż w konkursie plast -tech pt. ,,Szyjemy misie” pierwsze miejsce zajęli:

1. Zuzanna Ceran

2. Jan Żurek

3. Wiktoria Sobczuk

4. Kamil Konieczny

Poniżej zdjęcia prac wykonanych przez zwycięzców a także uczestników. Niektóre prace zostaną przeznaczone na sprzedaż podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.