• Dziady - przedstawienie

• Czy lektura może inspirować ? Oczywiście, że tak ! Dzisiaj klasa7b pokazała swoją wersję słynnych „Dziadów” cz.II A.Mickiewicza.

Uczniowie napisali scenariusz, przygotowali dekoracje  i piękne stroje. Klasy 4-8 mogły obejrzeć ciekawy, klimatyczny spektakl ze wspaniałą grą aktorską, który wzbudził w widzach mnóstwo pozytywnych emocji.

Klasa 7b jednogłośnie stwierdziła, że to początek ich przygody z teatrem szkolnym. Już nie możemy się doczekać spotkania z kolejną lekturą!

• Podsumowanie kiermaszu emotek

• Z ogromną radością pragniemy poinformować, że ze sprzedaży uszytych przez uczniów emotek zebraliśmy 1030 zł

Piękne pluszaki można było zakupić w trakcie dwóch koncertów Muzyka Moja Pasja oraz podczas kiermaszu książek w ostatnim, przedświątecznym tygodniu. Uzyskane pieniądze przekazane zostały na konto Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Bardzo dziękujemy uczniom zaangażowanym w projekt Emotkowe Pożeracze Smutków. Wyrazy wdzięczności przekazujemy również Radzie Rodziców, która wsparła nas w zakupie materiałów, nici i wypełnienia do maskotek.

#SzyjemyDobro #LaboratoriaPrzyszłości #EmotkowePożeraczeSmutków

• Spotkanie z Policją - bezpieczeństwo w sieci

• W piątek 2 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z młodszym aspirantem Piotrem Mendyką z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznych ferii oraz rozważnego i ostrożnego zachowania w Internecie. W nawiązaniu do obchodów dnia ochrony danych osobowych mówiliśmy również o odpowiedzialnym ich przetwarzaniu. W tym samym rozpoczęliśmy akcję #BezpieczniwInternecie - której dalsze działania będą podejmowane w następnym tygodniu!

• Szkoła ucząca z Minecraft

• Mamy to!

Tytuł Szkoły uczącej z Minecraft Education

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycielek informatyki p. Grażyny Kędzi i Anny Cieślarczyk we wdrażanie z uczniami aktywności na polu Minecraft Education.

Przyznany tytuł potwierdza i podkreśla fakt poszukiwania i odkrywania innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, kreatywnego wykorzystania technologii oraz zaangażowania w rozwój umiejętności cyfrowych uczniów z wykorzystaniem Minecraft Education...

W I semestrze w trakcie lekcji informatyki i wydarzeń związanych z Codeweek 2023 uczniowie poznawali mapy Minecrafta z zadaniami z matematyki, języka polskiego, historii, nauk przyrodniczych. Poszerzyli swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, zagrożeń w sieci, wirusów, fakenewsów. Mogli tworzyć własne budowle tematyczne m.in. bużki, dynie, śnieżynki, choinki itp. Zwiedzili mapę "Pracownia Świętego Mikołaja", w której rozwiązywali matematyczne łamigłówki (sudoku), pisali przepis na udane święta, pakowali prezenty itp.

• Dzień Ochrony Danych Osobowych

• Dzień Ochrony Danych Osobowych świętujemy w naszej szkole od poniedziałku. Klasy 4-8 z wychowawcami poznają definicję, zasady ochrony i prawa osób których dane dotyczą by na koniec wypełnić kartę pracy. Klasy 8 brały udział w webinarium organizowanym przez UODO „Deepfake: fałszywa rzeczywistość w sieci – czy jesteś na to gotowy?”