SP 58 Poznań

Sobota 16.12.2017

Nawigacja

SP 58 Poznań

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Złota żabka

   

  Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu Złota Żabka z matematyki a 17 listopada z języka polskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowali się  uczniowie klas siódmych :

  z matematyki:             Jakub Węgrowski

  z języka polskiego:     Zofia Poślednik

                                      Zofia Różańska

                                      Joanna Leda

  Drugi etap odbędzie się w Swarzędzu 17 marca 2018.   

   

  Gratulacje!!!

 • Studenci na medal

  Uczniowie naszej szkoły, którzy podjęli trud studiowania na Dziecięcym Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 7 grudnia 2017 roku byli na uroczystym zakończeniu zajęć akademickich.

  czytaj więcej

 • Muzyka Moja Pasja

  W tym roku ponownie Nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty podczas koncetów ,,Muzyka Moja Pasja". Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotogalerii: czwartek , piątek oraz do lektury artykułu z wydarzenia (wystarczy kliknąć).

 • Ustanawialiśmy Rekord Guinnessa - Code&Share

  05.12.2017

  Trzydziestu uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki we wtorkowe przedpołudnie zakończyło lekcję kodowania w ramach akcji Ustanawiania Rekordu Guinnessa Code & Share. Czekamy na oficjalne potwierdzenie ustanowienia rekordu.

  Media o naszym udziale w Code&Share (wystarczy kliknąć):

  Głos Wielkopolski: Dla tych szóstoklasistów programowanie to "pikuś". Uda się pobić rekord Guinnessa?

  Telewizja WTK: Zaprogramowani na rekord? Szóstoklasiści, którzy znają się na informatyce lepiej niż Ty!

  Telewizja Polska: serwisy TVP Info i Teleskop

  Radio Poznań: Dzieci kodują

  Nasz Głos Poznański: Kukuczkowi mistrzowie kodowania ustanawiali Rekord Guinnessa

  Zapraszamy również do fotogalerii z wydarzenia (wystarczy kliknąć).

 • Wesprzyj Nas!

  Przed nam Święta. Kupujesz prezent dla swoich bliskich? Zamów go przez Internet, a przy okazji - BEZPŁATNIE wesprzyj nas! 
  Rada Rodziców SP58 Poznań

   https://fanimani.pl/sklepy/?beneficiary_id=1139&category=1

 • USTANAWIAMY REKORD GUINNESSA

  04.12.2017

  Szkoła Podstawowa nr 58  im. Jerzego Kukuczki

  serdecznie zaprasza na wydarzenie

  USTANAWIAMY REKORD GUINNESSA

  „Code& Share. Programuj z klasą”,

  które odbędzie się

  we wtorek, 5 grudnia 2017 roku o godz. 10:30.

 • Zobacz reportaż o Mistrzach Kodowania z SP 58

  Przedstawiamy reportaż z realizacji jednej z edycji programu Samsung Mistrzowie Kodowania w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu. Dzieci łatwiej angażują się w zajęcia i skupiają uwagę, gdy korzystają z interaktywnych narzędzi, takich jak interaktywny monitor Samsung.

  Zapraszamy do lektury artykułu: Reportaż o poznańskiej szkole podbija internet (wystarczy kliknąć).

 • SP 58 w gronie najlepszych szkół w Polsce

  24.10.2017

  Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu znalazła się w gronie 31 najlepszych szkół podstawowych w Polsce, które zostały wyróżnione podczas gali Ogólnopolskiego Konkursu o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

  Uroczysta gala Ogólnopolskiego Konkursu o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji” odbyła się 24 listopada podczas II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji w Kielcach. To niezwykłe wyróżnienie z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, kapituły konkursowej i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej dla naszej szkoły odebrała pani dyrektor Anna Szyfter wraz z nauczycielami Anną Cieślarczyk i Tomaszem Woźniakiem.

  Celem konkursu jest wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

  Konkurs organizowany jest przez Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego i  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Targami Kielce S.A. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Zobacz fotogalerię z gali wręczenia nominacji i nagród w Kielcach (wystarczy kliknąć).

  Zapraszamy również do lektury artykułu: Mistrzowie Nowoczesnej Edukacji (wystarczy kliknąć).

 • Muzyka Moja Pasja

  Koncert 7 grudnia 2017 (czwartek) dla klas:
  7c, 6a, 5a, 4a, 4b, 3a, 3b, 2a, 1a,1b
  Koncert 8 grudnia 2017 (piątek) dla klas:
  7a, 7b, 6b, 6c, 5b, 4c, 3c,3d, 3e, 2b, 1c

  Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00 i poprzedzony jest sprzedażą pierniczków od godz.17.30
   

 • Projekty edukacyjne

  Drodzy Rodzice i Uczniowie!

  W zakładce Przedmioty -> Projekty edukacyjne klas 7-8 (wystarczy kliknąć) są już dostępne tematy projektów. Zapraszamy do zapisywania się u poszczególnych nauczycieli.

 • Powstanie nowe boisko przy SP 58

  06.11.2017

  Miło nam poinformować, że zgłoszony przez panią dyrektor Annę Szyfter projekt „Radosny sport - nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 58” zwyciężył w tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wartość projektu to 220 tys. zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy.

  Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do gier sportowych na bazie istniejącego boiska przy Szkole Podstawowej nr 58. Planujemy powiększenie i wymianę zużytej nawierzchni ze sztuczną trawą na obszarze 1060 m2. Ponadto zostanie postawione nowe ogrodzenie z siatkami ochronnymi, zamontowane lampy oświetleniowe oraz monitoring. Boisko zostanie wyposażone w bramki, kosze i słupki do gry w piłkę siatkową. Za boiskiem planujemy stworzyć miejsce wypoczynkowe z ławeczkami i stolikami, usytuowane w cieniu istniejących drzew.
   

 • Koncert Zaduszkowy Pamiętamy...

  06.11.2017

  Delegacja uczniów z klas siódmych wzięła udział w „Koncercie Zaduszkowym Pamiętamy…”, który po raz piąty odbył się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i był ostatnim akcentem tegorocznej edycji akcji „Zapal znicz pamięci”.

  Podczas wydarzenia odbyła się premiera filmu Anny Piasek-Bosackiej, Mateusza Macura i Mariusza Lisieckiego „Operacja Tannenberg”, dokumentu o polskich społecznikach z czasów międzywojennych XX w., którzy zostali brutalnie wymordowani przez Niemców na początku wojny. Następnie uczniowie wzięli udział w koncercie „Pieśni Niepodległej”. Zespół Monogramista JK przedstawił utwory patriotyczne z okresu Powstania Wielkopolskiego. Narrację poprowadził Jacek Kowalski. 

  Na zakończenie patriotycznego wieczoru wszyscy uczestnicy złożyli kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary Gestapo, którego poznańska siedziba mieściła się w Domu Żołnierza, gdzie dziś znajduje się Teatr Muzyczny.

 • Szymon Pawłowski gościem naszej szkoły

  31.10.2017

  Wielokrotny reprezentant Polski i piłkarz klubów, Zagłębie Lubin, Lech Poznań i Termalika Nieciecza, pan Szymon Pawłowski był gościem naszej szkoły i poprowadził lekcję wychowania fizycznego z najmłodszymi uczniami. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas uczniom Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.

 • Konkurs w ramach realizacji projektu Erasmus+. Wyjad do Słowacji. Termin do 13 listopada 2017.

  Zapraszamy do udziału uczniów klas 7 w konkursie w ramach realizacji projektu Erasmus+. Tym razem zwycięzcy odwiedzą Słowacjęw dniach 25.02.2018-02.03.2018 i spotkają się z uczniami z Portugalii, Włoch, Słowacji, Bułgarii, Litwy i Grecji .

   Zadaniem uczestników konkursu jest: - przygotowanie prezentacji multimedialnej – załącznik A

  „Dlaczego to właśnie ja powinienem/powinnam zostać uczestnikiem programu Erasmus?” – wykonana samodzielnie przez ucznia, zapisana na CD bądź pamięci przenośnej, o wielkości maksymalnie 10 slajdów.

   

  - udzielenie odpowiedzi na pytania – załącznik B

     Samodzielne udzielenie odpowiedzi na pytania( zapisane odręcznie):

  1. Dlaczego jesteś zainteresowany/na  wyjazdem?

  2. W jaki sposób będziesz przygotowywał/ła się do wyjazdu?

  3. Jak oceniasz swoje możliwości komunikowania się w języku obcym?

  4. Co zrobisz, jeśli będziesz chciał coś powiedzieć (zapytać o coś), a nie będziesz znał właściwych słów?

  5. Jakie są korzyści z wyjazdu? (Dla Ciebie, Twojego otoczenia, Twojej szkoły)

  6. W jaki sposób chciałbyś / chciałabyś przedstawić relację z wyjazdu (w szkole)?

   

  -zgoda rodziców na wyjazd- załącznik C

   

  Załączniki wraz z  wnioskiem  są dostępne na stronie internetowej szkoły pod adresem: https://docs.google.com/document/d/1gow_kCdSexUftEEN3tqTjXHmc4yNKddNgQIOsVyzux0/edit#

   

  Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie wniosku wraz z załącznikami i przekazanie dokumentów do sekretariatu szkoły do dnia 13 listopada.

 • Udany start w projekcie Fundacji Rosa

  Szanowni Państwo na nasze konto w Fundacji ,,Rosa" w projekcie ,,Twoja szkoła  134017” za rok 2016 wpłynęła kwota 15.536,40  zł przekazana przez siedmiu podatników. 


  W związku z tym stan naszego konta wynosi 15.743,03 zł. Zgromadzone środki zostaną zgodnie z umową przeznaczone na wyposażenie szkoły w sprzęt komputerowy. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

  Jednocześnie zapraszamy do przekazania 1% za rok 2017.

  Fundacji Rosa    
  KRS 0000207472    
   
   
  w rubryce inne informacje
  należy wpisać:  

  „Twoja Szkoła” -134017.   
  Wszelkie kwoty, które z tytułu 1% wpłyną na konto fundacji

  przeznaczone będą na dofinansowanie

  sprzętu elektronicznego i komputerowego.

  Więcej informacji na FundacjaRosa.pl (wystarczy kliknąć).

   

 • Wyróżnienia dla nauczycieli naszej szkoły

  Z wielką dumą pragniemy poinformować o wyróżnieniach, które otrzymały dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.

   

  Pani Ewa Prajwowska otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Poznania nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Natomiast pani Małgorzata Domagała-Włodarek została odznaczona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Medal ten przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Serdecznie gratulujemy!

 • Wycieczka klas siódmych do Berlina

  25.10.2017

  Uczniowie klas siódmych w środowy poranek wyruszyli na wycieczkę integracyjną do Berlina. Głównym punktem programu była wizyta w Muzeum Pergamońskim, w którym znajduje się m.in. Brama Isztar, Stela z Kodeksem Hammurabiego, Brama z Miletu, Mihrab z Kaszanu.

   

  Podczas wycieczki do Berlina siódmoklasiści zobaczyli m.in.: Mur Berliński, Bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów i plac Paryski, Reichstag - budynek  parlamentu oraz przejechali przez Unter den Linden: Uniwersytet Humboldta, Opera Narodowa, katedra berlińska. Uczniowie wycieczkę zakończyli wizytą w Muzeum Techniki.

   

  Zobacz fotogalerię z wycieczki do Berlina (wystarczy kliknąć).

 • Dzień Dyni 2017 za nami

  24.10.2017

  We wtorek społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki jak co roku wzięła udział w Dniu Dyni. Tradycyjnie uczniowie przygotowali smakołyki z dynią w roli głównej, wykonali dyniowe ozdoby i przyszli do szkoły przebrani.

   

  Głównym punktem Dnia Dyni było spotkanie klas I-III i IV-VII na sali gimnastycznej. Uczniowie m.in. przygotowali klasowe stoły z dynią w roli głównej, wzięli udział w klasowych konkurencjach, śpiewali piosenki, tańczyli, a na koniec odbyła się rewia mody. Każdy uczeń mógł skosztować przepyszną zupę dyniową Pani Pohl i klasowe smakołyki.

   

  Fotogaleria z Dnia Dyni 2017 (wystarczy kliknąć).

 • Uczniowie zapalili znicze pamięci w Forcie VII

  22.10.2017

  Uczniowie klasy IV A i siódmoklasiści w ramach ogólnopolskiej akcji „Zapal znicz pamięci” przywracali pamięć o dramatycznych losach Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na tzw. ziemiach wcielonych do III Rzeszy. Główne uroczystości w Wielkopolsce odbyły się w Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII.

   

  W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i Instytutu Pamięci Narodowej, poznaniacy i seniorzy, którzy  jako dzieci, byli więźniami niemieckich obozów zagłady. Udział w akcji wzięli też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu. Do dawanego obozu koncentracyjnego przybyli ze zniczami i kartkami, na których pojawiły się nazwiska ofiar II wojny światowej i ich numery z obozów koncentracyjnych.

   

  - Część z nich ma w swoich rodzinach powstańców wielkopolskich, którzy zginęli na początku II wojny światowej, dziadków czy pradziadków, którzy służyli w AK. W ten sposób także ci najmłodsi pielęgnują pamięć o swoich przodkach - mówił w rozmowie z Onet.pl nauczyciel historii, Tomasz Woźniak.

   

  Podczas uroczystości wspomniano Mariana Wiewiórkowskiego, który był tegorocznym bohaterem akcji, zaprezentowano zwiastun filmu „Hartheim. Zapal znicz pamięci 2017”, a Grzegorz Kucharczyk opowiedział o zagładzie polskiej inteligencji w Forcie VII. Następnie wspólnie zapalono Znicze Pamięci.

   

  Fotogaleria z akcji „Zapal znicz pamięci” (wystarczy kliknąć)

   

  Media o udziale uczniów naszej szkoły w akcji „Zapal znicz pamięci”:

   

  Onet.pl: Poznań: w Forcie VII uczczono pamięć pomordowanych

   

  Radio Poznań: Wspomnienie ofiar niemieckiego terroru na ziemiach wcielonych do III Rzeszy

   

  Epoznan.pl: W niedzielę zapłonęły „Znicze pamięci”

   

  TVP3: Zapalili znicze pamięci

   

  Telewizja WTK: Zapal znicz pamięci 2017

   

  Nasz Głos Poznański: Zapłonęły znicze pamięci w powiecie poznańskim

strona:

Wiadomości

Kontakt


 • 60-186 Poznań
  ul.Ławica 3
  NIP 779-14-36-469
 • 0618681861

Galeria zdjęć