• Lekcja o misjach i życiu w Nigerii

• Na spotkaniu, w ramach lekcji religii, o misjach i życiu w Nigerii po polsku i po angielsku opowiadała uczniom s. Sincja z Nigerii wraz z s. Anną. Siostry należą do Zgromadzenia Sióstr Klawerianek, które aktywnie wspierają wolontariat misyjny oraz wszelkie akcje charytatywne dla  krajów III świata.

• Ogólnopolski Konkurs Leon

• Ogólnopolski Konkurs Leon skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski. Konkurs ma formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych. Do każdego pytania może być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi.  Cieszy się on w naszej szkole niesłabnącą popularnością wśród uczniów klas 1-3. W tym roku szkolnym sesja jesienna konkursu odbyła się w październiku w kategorii: matematyka, zintegrowane sprawności, j. angielski. Na wyniki czekaliśmy aż do stycznia. Miło nam poinformować, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły odnieśli OGROMNE SUKCESY.

We wszystkich konkursach wzięło udział 82 uczniów. Wśród nich aż 22 osoby to LAUREACI

Z języka angielskiego  najlepsze wynik w Polsce uzyskali:

Wiktor kl. 2a - miejsce 3

Blanka kl. 1c -  miejsce 9

Z matematyki najlepszy wyniki w Polsce uzyskali:

Wiktor kl. 2a  - miejsce 2

Adam kl. 2a – miejsce 3

Janek kl.2a  - miejsce 4

Tymoteusz kl. 2b - miejsce 5

Eryk kl. 2a - miejsce 6

Leon kl. 2c – miejsce 8

Wojtek kl. 2a -miejsce 8

Kacper kl. 2b – miejsce 10

Bartosz kl. 2c -miejsce 10

Stanisław kl. 3b -  miejsce 2

Ola kl. 3a - miejsce 4

Łukasz kl. 3a - miejsce 5

Tymon kl. 3b - miejsce 6

Wojtek kl. 3b - miejsce 7

Tymon kl. 3a – miejsce 9

Lilianna kl. 3b -miejsce 10

Zosia kl. 3a -miejsce 10

Ze zintegrowanych sprawności najlepsze wyniki w Polsce  uzyskali:

Wojtek kl. 2a - miejsce 6

Janek kl.2a - miejsce 8

Igor kl. 3b -miejsce 10

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w sesji wiosennej, która odbędzie się w marcu.

• Kącik czytelniczy

• Kącik czytelniczy to magiczne miejsce, które powinno zachęcać dzieci do czytania. Nasz kącik czytelniczy powstał na korytarzach w dużym budynku a także w świetlicy szkolnej. Z zebranych pieniędzy podczas koncertu "Muzyka Moja Pasja" Samorząd Uczniowski zakupił kolorowe pufy. Miejsce to jest często oblegane przez uczniów, którzy chętnie sięgają po książki i biorą udział w wydarzeniach czytelniczych.

• Pieczenie i dekorowanie pierników

• Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest pieczenie i dekorowanie pierników. Wyczarowanie magicznych kształtów i piernikowych ozdób sprawia wiele satysfakcji i daje mnóstwo radości całej rodzinie. Aromatyczne i pyszne, a do tego pięknie udekorowane pierniki są niezwykłą ozdobą domu i stołu na święta. Jakie cuda można zrobić z piernika pokazały w konkursie ,, Piernikowe cuda” dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 58. Dzieciom pomagali rodzice, udowadniając, że kochają tradycje. Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-8 zajął Maurycy z klasy 4b, drugie miejsce zajęła Klara z klasy 6b, trzecie miejsce zajęła Amelia z klasy 8c W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Igor z klasy 3B, drugie miejsce zajął Cezary z 1c, trzecie miejsce zajęła Rita z klasy 1a. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Obrazy przedstawiają pierniki wykonane przez uczniów