• INFORMATOR DLA RODZICÓW DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024 NAUKĘ W I KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ ​​​​​

          •  

            1.  Termin składania wniosków 30 marca - 18 kwietnia 2023 r.    

              Zgłoszenie do szkoły obwodowe

              Wniosek do I klasy szkoły podstawowej

            2. Zgłoszenie/wniosek można wypełnić korzystając z trzech form zapisu:

              I. Poprzez system elektroniczny NABÓR https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolapodstawowa/  - 
              W tym celu należy założyć nowe konto - dla każdego dziecka osobno.
              - wypełniając wniosek/zgłoszenie w elektronicznym systemie NABÓR - drukując i podpisując wypełniony wniosek/zgłoszenie - podpisany wniosek/zgłoszenie wraz z odpowiednimi dokumentami można złożyća) w formie papierowej w placówce pierwszego wyboru - wydrukowany wniosek/zgłoszenie należy podpisać przez obojga rodziców/opiekunów lub przez jednego rodzica w przypadku samotnego wychowywania dziecka (w takim przypadku należy załączyć stosowne oświadczenie)   b) zeskanowane dokumenty przesłać z wykorzystaniem systemu NABÓR

              II Poprzez system elektroniczny NABÓR z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego (profil zaufany)  wniosek/zgłoszenie podpisujemy podpisem kwalifikowanym i z wykorzystaniem systemu NABÓR wysyłamy do placówki. Do wniosku należy dołączyć podpisane pozostałe wymagane dokumenty np. oświadczenia i wysłać do placówki- wykorzystanie elektronicznego zapisu umożliwi także potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do placówki poprzez system NABÓR za pomocą indywidualnego konta. Szczegółową informację w tym zakresie znajdziecie Państwo w instrukcji w zakresie składania dokumentów z wykorzystaniem systemu NABÓR, zamieszczonej na stronie http://www.nabor.pcss.pl/poznan/szkoła podstawowa Instrukcja - Jak zalogować się przez Login.gov.pl i podpisać wniosek cyfrowo

              IIIPoprzez wypełnienie papierowego wniosku/zgłoszenia odręcznie i po podpisaniu złożenie wraz z odpowiednimi dokumentami w placówce pierwszego wyboru (informacje zawarte we wniosku/zgłoszeniu wprowadza wówczas do systemu do placówki pierwszego wyboru) - wydrukowany wniosek/zgłoszenie należy podpisać przez obojga rodziców/opiekunów lub przez jednego rodzica w przypadku samotnego wychowywania dziecka (w takim przypadku należy załączyć stosowne oświadczenie)   

            3. Podpisany wniosek/zgłoszenie (musi posiadać nadany kod identyfikatora w prawym górnym rogu) następnie z załącznikami należy zeskanować i dołączyć w systemie NABÓR. Można też dostarczyć do szkoły w godzinach jej otwarcia zgodnie z terminami składania wniosków.

            4. Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I wypełnione nieprawidłowe lub niekompletnie z powodu niespełnienia kryteriów formalnych, uniemożliwiających wprowadzenie danych do systemy naboru elektronicznego nie będą rozpatrywane.

            5. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci:

              • 7-letnie  realizujące obowiązek szkolny,

              • 6-letnie, zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

            6. W pierwszej kolejności do pierwszej klasy przyjmowane są dzieci z obwodu tj. miejsc zamieszkania przynależnych do rejonu obsługiwanego przez szkołę. Kandydaci z obwodu nie podlegają kryteriom rekrutacji. Dzieci, których rodzice zapiszą je do szkoły poza miejscem zamieszkania, będą podlegać wymogom kryteriów procesu rekrutacji

            Jeżeli zamierzacie Państwo zapisać dziecko do szkoły obwodowej należy wypełnione i podpisane zgłoszenie zeskanować i dołączyć w systemie NABÓR lub złożyć w sekretariacie szkoły.

            Jeżeli zamierzacie Państwo zapisać swoje dziecko, które nie należy do obwodu, prosimy wypełnić wniosek, zeskanować i dołączyć do systemu NABÓR lub złożyć w sekretariacie szkoły.

            Kryteria i terminy rekrutacji określa uchwała Rady Miasta Poznania wraz z zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania:

             

            WZORY DOKUMENTÓW BĘDĄ OPUBLIKOWANIE WKRÓTCE!

            Informator dla Rodziców dzieci rozpoczynających w roku szkolnym 2023/2024 naukę w I klasie szkoły podstawowej

            Jak zalogować się przez Login.gov.pl i podpisać wniosek cyfrowo

            Oświadczenia - rekrutacja podstawowa

             

            Więcej informacji można uzyskać poniżej:

            https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolapodstawowa/dokument

          • Kukuczkowa Szkoła Filmowa

          • Kukuczkowa Szkoła Filmowa przedstawia film:"Juliusz Słowacki we Florencji. Podróż śladami poety"

            https://www.youtube.com/watch?v=hjrd-WWK8ec

            Uczniowie klasy 8c i 8d w ramach wycieczki Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna mieli możliwość zwiedzania Florencji śladami życia i twórczości Juliusza Słowackiego, który mieszkał tu w 1837-1838 roku .

            Zapraszamy do oglądania!

          • Drzwi otwarte za nami!

          • 27 marca w naszej szkole tradycyjnie odbyła się impreza ,,Drzwi Otwarte”, która stanowiła okazję do poznania szkoły naszych przyszłych uczniów i rodziców. Pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed uczniami i ich rodzicami, a na najmłodszych gości czekało wiele atrakcji. Bawiły się wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne. Było nam niezmiernie milo gościć wszystkich odwiedzających. Wierzymy, ze spotkamy się już we wrześniu! Do zobaczenia

          • VIII Otwarte Mistrzostwach Poznania Debat Oksfordzkich

          • W sobotę, 25 marca 2023 roku reprezentanci @SP58Poznań zmierzyli się w VIII Otwartych Mistrzostwach Poznania Debat Oksfordzkich organizowanych przez 5 LO w Poznaniu.

            Dyskutantami w debatach byli:

            Magdalena P., Maria M., Urszula M., Antoni W. z klasy 8d 

            Maria, K., Maja B., Adam T. i Amelia N. z klasy 8c

             

            bardzo dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie do konkursu - daliście z siebie wszystko!

            Niestety, nasza drużyna nie zakwalifikowała się do kolejnej rundy, ale udział w turnieju był bardzo cennym doświadczeniem.

          • Zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym

          • Jedenastu uczniów z naszej szkoły rozpoczęło zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym. Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających 2 godziny lekcyjne.

            Spotkania mają charakter interaktywny i prowadzone są przez nauczycieli akademickich. Służą zaznajomieniu z podstawami funkcjonowania gospodarki oraz zjawiskami ekonomicznymi i biznesowymi, z jakimi spotykamy się na co dzień.

            Uczniowie otrzymali indeks i możliwość wcielenia się w role kierowników zespołów i projektów, ministrów finansów, negocjatorów, inwestorów giełdowych, szefów zarządu, czy też twórców kampanii reklamowych.

            Życzymy naszym studentom miłych wrażeń i cierpliwości w zdobywaniu wiedzy.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski. Uczniowie w pięknych wiosennych strojach powitali Wiosnę na szkolnych korytarzach. Dominował kolor zielony i żółty, jak przystało na tę porę roku. Wszystkim towarzyszył wspaniały humor, żarty i wiele uśmiechów. Podczas dużej przerwy uczniowie mieli okazję zaśpiewać piosenki o tematyce wiosennej a także tanecznym krokiem wejść w nową porę roku.

            Dzień Wiosny - galeria zdjęć

            Dzieci w świetlicy z okazji pierwszego dnia wiosny wykonywały pracę plastyczna pt" Portret Pani Wiosny "

          • Wymiana polsko-niemiecka

          • W dniach od 20.03. do 24.03.2023 r. uczniowie z klas siódmych naszej szkoły będą uczestniczyć w wymianie polsko-niemieckiej z naszą  szkołą partnerską Europaschule z Falkensee w Niemczech:  https://www.europaschule-falkensee.de/

            Podczas polsko-niemieckiego spotkania uczniowie wraz z opiekunami-koordynatorem Magdaleną Poliszewską -Charysz oraz Anną Cieślarczyk-Adamczewską będą promować swoje miasto, środowisko lokalne, przełamywać panujące stereotypy, poznawać kulturę Niemiec oraz nawiązywać kontakty z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej i wymieniać doświadczenia.  

            Gospodarze przygotowali dla nas ciekawy program

            Projekty dofinansowany przez: Deutsch-Polnisches Jugendwerk     Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży 

            https://pnwm.org/

          • Erasmus + Akcja 1: Mobilność Edukacyjna, 17.03.2023

          • Florencja była naszym ostatnim przystankiem w projekcie Erasmus+. Tłumnie odwiedzane miasto slynie z zabytków charakteryzujących się wieloma stylami: średniowiecznym, renesansowym i barokowym. Spacer z naszymi przewodnikami po centrum miasta stał się podróżą w czasie i przestrzeni, w ktorej antyczne postaci wyłaniały się z murów będących świadkami bogatej historii naszej cywilizacji. Po zobaczeniu najciekawszych miejsc Florencji, zakupilismy pamiątki oraz zjedliśmy pożegnalną kolację w klimatycznej restauracji. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wzbogaceni inspirującymi doświadczeniami, wracamy do Poznania. Nawiązaliśmy znajomości, które, być może, przerodzą sie w przyjażnie, a zdobyta wiedza i doświadczenie na pewno udowodnią, że powiedzenie "podróże kształcą" ma głęboki sens.

            Galeria zdjęć - Mobilność Edukacyjna - 18.03.2023

          • Erasmus + Akcja 1: Mobilność Edukacyjna, 16.03.2023

          • Z powodu wizyty w szkole podstawowej w mieście Pietrasanta, piątek stał się jednym z kluczowych punktów naszego projektu Erasmus+. Czas spędzony w malowniczo położonym miasteczku u podnóża Alp Apuańskich dostarczył nam wielu emocji. Najpierw spotkaliśmy się z uczniami ze szkoly Institutio Pietrasanta, którzy oprowadzili nas po starówce, a nastepnie nasza druzyna chlopcow rozegrała mecz piłki nożnej z wloską drużyną. Po wizycie w szkole udalismy sie na plażę, aby zregenerować nasze siły. Ostatnim celem dzisiejszego programu byla Wieża w Pizie, która inspiruje do robienia pomysłowych i zabawnych zdjęć.

          • Rekolekcje

          • Dzisiaj zakończenie rekolekcji szkolnych. Podczas minionych dni uczniowie spotykali się nie tylko w szkole, ale także w kościele. Pochylaliśmy się nad tematem miłości do Boga, innych ludzi, ale również do siebie samego. Odkrywaliśmy prawdę, że tworząc wspólnotę - także w szkole - możemy piękniej wzrastać i wzajemnie się wspierać.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ale także nauczycielom i prowadzącym!

            Po tym czasie duchowej regeneracji, od poniedziałku wracamy z nowymi siłami do nauki! :)

            Rekolekcje - galeria zdjęć

            Obrazy przedstawiają uczniów podczas rekolekcji.

          • Erasmus + Akcja 1: Mobilność Edukacyjna, 15.03.2023

          • W dniu dzisiejszym poznalismy historię życia Św. Franciszka z Asyźu, który wyzbywszy się bogactwa materialnego, oddał sie całkowicie życiu klasztornemu i został kanonizowany dwa lata po swojej śmierci. Uczniowie mogli zapoznac sie z bogato malowanymi freskami na ścianach katedry w Asyżu przedstawiającymi sceny z ascetycznego życia świętego zakonnika. Nasza wycieczka postanowiła później osłodzić sobie czas i wybrała sie do uroczej Perugii, która słynie z wyśmienitych czekoladek.

            Galeria zdjęć - Mobilność Edukacyjna - 16.03.2023

            Obraz przedstawia uczniów siedzących na schodach.

          • Lapbooki na lekcji języka polskiego

          • Lapbooki to świetny sposób na podsumowanie lektury, działu ale też przypomnienie i utrwalenie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.Widzą o tym uczniowe klasy 6a, którzy na lekcji języka polskiego pod opieką Pani Ewy Prajwowskiej w kreatywny i twórczy zdobywali wiedz

          • Konkursy plastyczne

          • "Wielkopolska w folklorze" to konkurs plastyczny, w którym wzięli udział nasi uczniowie z klas 2a, 3b i 8b.

            Wyniki prac Jury zostaną ogłoszone online na stronie internetowej: Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie • Folklor.pl

            oraz w mediach społecznościowych Zespołu Folklorystycznego “Wielkopolanie” do dnia 31.03.2023.

            Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów.

            „Zielona przyszłość” to konkurs plastyczny dla eko-artystów.

            Uczniowie z naszej szkoły przygotowali prace plastyczne, które 10 marca dotarły do Organizatora.

            Czekamy na ogłoszeniu wyników.

            Trzymamy kciuki za naszych uczestników.

            Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów.

          • Erasmus + Akcja 1: Mobilność Edukacyjna, 15.03.2023

          • 15 marca ruszylismy na południe ku prawdziwie słonecznej "Italii". Zapierające dech w piersiach widoki witały nas z każdej strony. Średniowieczna architektura Sienny - najbardziej znanego toskańskiego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO zachwyca tysiące turystów każdego roku. Zobaczyliśmy Katedrę z XII wieku wraz z relikwiami św. Katarzyny, plac w kształcie muszli Piazza de Campo i podziwialismy starówkę, która utrzymala się w niezmienionej formie od stuleci. Następnie odwiedziliśmy miasto Sang Gimignano, gdzie zjedliśmy przepyszne lody, które uznane są za najlepsze ma świecie.

          • Erasmus + Akcja 1: Mobilność Edukacyjna, 14.03.2023

          • Po dość długiej nocy w autokarze, przesiedliśmy sie na statek, który zabrał nas do pięknej Wenecji.

            Architektura miasta zachwyciła nawet najbardziej wyczerpanych podróżą uczniów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali historii i anegdot opowiedzianych przez naszych przewodników. Po zwiedzaniu najważniejszych weneckich zabytków, mieliśmy czas na zakup pamiątek i kontemplację wspaniałych widoków.

          • Wyniki konkursu plastycznego

          • Brawa dla naszych uczniów Adrianny i Michała, którzy z rąk prezydenta Mariusz Wiśniewski odebrali dziś nagrody w Konkursie Plastycznym „Śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego. W podróży dookoła świata” podczas obchodów rocznicy odkrycia Góry im. Tadeusza Kościuszki w przez poznaniaka i podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego w Zespół Szkół Nr 8 w Poznaniu

            dla Michała w kat. uczniów klas IV-VII

            wyróżnienie dla Adrianny w kat. uczniów I-III