• Grupa bawi się i integruje

• W miniony weekend na terenie szkoły odbyły się warsztaty z nocką dla klas 6-8 pt. "Grupa bawi się i pracuje", których celem było twórcze i kreatywne spędzenie czasu oraz rozwijanie umiejętności emocjonalno-społecznych.

Grupa po 3 minutach pobytu w sali gimnastycznej świetnie się zintegrowała a wspólne posiłki dodatkowo pogłębiły ich relację. Uczniowie mieli dużo specjalnych zadań do wykonania, z którymi poradzili sobie rewelacyjnie.

Nie było czasu na nudę ! Uśmiech na twarzach towarzyszył każdemu do samego końca.

Zobaczcie, co robiliśmy...

Warsztaty - galeria zdjęć

• Sztafetowe biegi przełajowe

• Dnia 27 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sztafetowych biegach przełajowych, które były eliminacją do mistrzostw wojewódzkich.Nasi uczniowie zostawili mnóstwo zdrowia i serca rywalizując z rówieśnikami z innych szkół!

• Trzy kwadranse z doradcami

• Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży zaprasza na wydarzenie online Trzy Kwadranse z Doradcami, które odbędzie się we wtorek, 4 października, o godzinie 20:00.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz wszystkich, którzy wspierają młodzież w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Temat: Jak dobrze przeżyć ten rok szkolny

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku CDZdM.

Link do wydarzenia: https://liblink.pl/gSpQ1nk6AL

Będziemy rozmawiać o tym, jak dobrze przygotować się na ten rok szkolny i jak wyznaczyć swoje priorytety. Porozmawiamy o tym, jakie rzeczy można odpuścić, a na czym warto się skupić.

Podczas spotkania na żywo przedstawimy:

- najważniejsze terminy i wydarzenia w tym roku szkolnym,

- 5 praktycznych wskazówek, jak zdobyć więcej punktów rekrutacyjnych,

- 4 praktyczne wskazówki, jak najlepiej zdać maturę,

- 7 miejsc, w których można szukać wsparcia i pomocy.

Ostatni, trzeci kwadrans spotkania to czas dla uczestników na pytania do nas.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Sikorska i Maciej Barczak

Doradcy zawodowi z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży

• Prace uczniów na lekcji

• Uczniowie klas 8 w roku szkolnym 2022/2023  w ramach edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy na lekcjach religii raz w miesiącu poznają sentencje łacińskie. Przygotowują także plakat Canva ilustrujący poznane zdanie. We wrześniu uczniowie zapoznali się z mądrościową myślą:

" Per aspera ad astra" - "Przez trudy do gwiazd". Prezentujemy kilka prac uczniów o tej sentencji.

Prace uczniów na lekcji - kliknij tutaj

• Dzień Kropki 2022

• 15 września świętowaliśmy obchody Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy i odkrywania własnych  talentów. Kropki towarzyszyły nam na różnych przedmiotach i aktywnościach, dominowały również kropkowe stroje. Uczniowie wyklejali kropkowe obrazki, szukali kropki na języku polskim, ćwiczyli tabliczkę mnożenia, szyfrowali za pomocą alfabetu braille'a, tworzyli grafiki, modele wodorotlenków a nawet ożywiali kolorowe kropki za pomocą aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością. Nie zabrakło również kropki na zajęciach sportowych, przyrodniczych i na języku angielskim. Nie zabrakło również przysłowiowej kropki nad i :)

Dzień kropki - galeria zdjęć

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tego programu jest wsparcie szkół podstawowych w rozwijaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wiele sprzętów i narzędzi wspierających proces dydaktyczny m.in. długopisy 3D, drukarki 3D, laptopy, teleskop, projektory, skaner 3D, gogle VR, drony, maszyny do szycia, narzędzia do majsterkowania. Wiele z nich udało się już rozpakować i przetestować z uczniami.

• Zajęcia sportowe w roku szkolnym 2022/2023

• Serdecznie zapraszamy na zajęcia sportowe w roku szkolnym 2022/2023.

Poniedziałek - 15:50 - 16:50 - zajęcia dla klas 4-6 z piłki siatkowej

Wtorek - 15:50 - 17:10 - zajęcia dla klas 6-8 z gier zespołowych

Środa - 15:50 - 17:10 - zajęcia dla klas 6-8 z gier zespołowych

Czwartek - 15:50 - 16:50 - zajęcia dla klas 4-6 z piłki siatkowej

• Jesteśmy Ambasadorem Szkoły dla Innowatora!

• Dnia 30 sierpnia 2022 roku w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się konferencja prezentująca wyniki realizacji projektu "Szkoła dla Innowatora". Na tej konferencji dyrektor Szkoły Anna Szyfter wraz z nauczycielem Tomaszem Woźniakiem odebrali tytuł Ambasadora Szkoły dla Innowatora.

Będziemy dzielić się wiedzą z innymi szkołami!