• 105. Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

• W dzisiejszym dniu świętowaliśmy 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w tę doniosłą uroczystość! Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali:

- galerię obrazów, gazetę oraz kalendarium powstańcze,

- projekcje filmowe w holu szkolnym z wykorzystaniem rzutników zakupionych w ramach "Laboratoriów Przyszłości",

- uroczysty apel z odśpiewaniem hymnu państwowego oraz "Roty",

- odczyt o historii powstania,a później uczniowie wysłuchali "Marsylianki Wielkopolskiej",

- zapalono znicz i uroczyście udekorowano Dąb Pamięci Powstańców Wielkopolskich posadzony na boisku szkolnym w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Dodatkowo, uczniowie mogli podziwiać fotokopię pierwszego świadectwa szkolnego wystawionego w języku polskim w październiku 1919 roku.

Chwała Bohaterom!

#SzkołaPamięta #PowstanieWielkopolskie

• Turnieje sportowe w klasach IV - VIII

• W dniach 18.12 - 20.12 odbyły się międzyklasowe turnieje w klasach V-VIII w piłce siatkowej. Klasy IV rozegrały mecze w "Dwa ognie". Dzięki turniejowi uczniowie mieli możliwość doskonalić umiejętności siatkarskie, przepisy gry. Nie wynik był tu najważniejszy, a dobra zabawa, kulturalny doping i postawa fair-play.

Dziękujęmy za sportową rywalizację!

Turnieje sportowe - galeria zdjęć

• Warsztaty świąteczne

•  Warsztaty świąteczne - galeria zdjęć

Poznaliśmy legendę związaną z toruńskimi piernikami a później każdy samodzielnie ozdabiał swoje DUŻE pierniki !!!

Wszystkie wyszły  piękne i kolorowe! Na pewno będą smakowały tak dobrze jak wyglądały!

Klasa 2a dziękuje  Pani Justynie za  wspaniałe zajęcia.

• Inscenizacja legendy o Poznaniu - 1 miejsce naszych uczniów!

• Uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie pod hasłem "Poznań poznajMY". Został on zorganizowany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania i Teatr Nowy przy wsparciu Urzędu Miasta Poznania. W ramach konkursu należało przygotować inscenizację wybranej legendy. W środę 13.12.2023 mali aktorzy wystąpili na  scenie Teatru Nowego prezentując swoje umiejętności w widowisku "Jak powstała Góra Przemysła". Prezentacja legendy  była ogromnym wyróżnieniem dla dzieci, ponieważ poczuli się prawdziwymi aktorami, a dodatkowo zajęli 1 miejsce, co było wybitnym sukcesem.

Gratulujemy!

• Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

• 11.grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym to dzień pełen emocji - EGZAMIN!!!

Nasi sumienni studenci EUD uzyskali zaliczenie semestru zimowego.

Poznaliśmy też zdrowe zasady budowy własnego biznesu, są to między innymi:

- mrówcza praca

- uczciwość i sprawiedliwość

- odwaga i ryzyko

- wsparcie i motywacja..

Wielu z nas podzieliło się planami biznesowymi na przyszłość.

Wierzymy ,że z naszą siłą, odwagą i wiedzą spełnią się nasze marzenia.

11.12.2023 - Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (galeria zdjęć)

• Mikołajki w SP 58

• 6 grudnia  był pracowity dla naszej Samorządowej Ekipy Mikołajowej - która odwiedziła wszystkie klasy i rozdała dzieciom cukierki.

• ZRÓWNOWAŻONE FINANSE PRZEDSIĘBIORSTWA

• Zrównoważone finanse przedsiębiorsywa temat zajęć na Uniwersytecie Ekonomicznym w poniedziałek 4 grudnia, w którym uczestniczą cyklicznie uczniowie naszej szkoły.

Chodzi o zarządzanie firmą zgodnie z zasadami ekologii, poszanowania zasad społecznych i prawidłowych zasad korporacyjnych.

Tematem zadania projektowego był prowadzenie hotelu zgodnie z tymi zasadami. Musieliśmy wziąć pod uwagę łagodzenie kryzysu klimatycznego, założyć wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w firmie, poprawiać jakość życia pracowników i jakość zarządzania.

Podołaliśmy tym trudnym wyzwaniom w miłej i radosnej atmosferze.