• Święta majowe

• Klasa 4a z okazji świąt 1 maja i 3 maja zaprezentowała przed szkolną publicznością dwa przedstawienia ukazujące znaczenie obu świąt dla naszego kraju.

• Splendory Złotej Żaby 2022/23 trzy statuetki dla naszych uczniów!

• 22 kwietnia odbyła się uroczystość zakończenia jubileuszowej edycji Konkursu.

Laureatom i wyróżnionym, łącznie 82. osobom,  rozdano prestiżowe trofea – statuetki Złotej Żaby, dyplomy i nagrody rzeczowe: książki i pomoce naukowe. Ci, którzy wybiorą naukę w liceum Fundacji EKOS, otrzymają stypendia.

Tradycyjnie nagrodzeni zostali też nauczyciele laureatów trzech najwyższych miejsc.

Z naszej Szkoły  trofea odebrało aż czterech  uczniów:

Maja R. z 8c została laureatem  w dziedzinie matematyki zajmując trzecie miejsce,

Bartosz K. z 8d jest laureatem w dziedzinie matematyki zajął 6. miejsce,

Ola B. z 7B została laureatem w dziedzinie języka polskiego,

Antoni W. z 8D został wyróżniony w konkursie w dziedzinie matematyki.

W czasie gali została też nagrodzona nauczycielka matematyki pani Beata Furmańczak.

W uroczystości towarzyszyli nam Rodzice nagrodzonych.

Uroczystość uświetnił koncert poznańskiego zespołu Retro Jazz Quartet, który zagrał standardy polskiej muzyki filmowej we własnych, oryginalnych aranżacjach.

Zwycięzcom sukcesów pogratulowali i nagrody wręczyli członkowie Komisji Konkursowej  - autorzy zadań oraz przedstawiciele instytucji wspierających swarzędzkie konkursy.

Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

To był niesamowity dzień...

Galeria zdjęć konkursu jest dostępna na Złota Żaba - galeria zdjęć

• Natalia Czerwonka w naszej szkole!

• W piątek gościliśmy w naszej szkole Panią Natalię Czerwonke polską łyżwiarkę szybką , srebrną medalistkę olimpijską z Soczi. Uczniowie kl.1-3 mieli przyjemność wziąć udział zajęciach sportowych, a klasy starsze przeprowadzić wywiad.

• Orzeł matematyczny

• Szesnastu uczniów z klas 4-8 naszej Szkoły wzięło udział

w Ogólnopolskim Konkursie ORZEŁ MATEMATYCZNY.

Od lat Konkurs cieszy się wśród naszych uczniów dużym zainteresowaniem.

Zróżnicowany poziom zadań daje naszym uczniom wiarę we własne umiejętności

i motywuje do dalszej nauki.

Czekajmy na wyniki i oczywiście startujemy w następnej edycji.

• Zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym

•

20 kwietnia nasi uczniowie w roli studentów spędzili bardzo kreatywnie czas na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Drugie już z kolei zajęcia to:

ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE. SPRAWDŹ CZY JESTEŚ SŁONIEM CZY OŚMIORNICĄ!

Wykład prowadził dr hab. Marcin Gołembski, który  dał kilka skutecznych rad jak dobrze zarządzać swoim czasem.

Zasady dobrze zaplanowanego czasu to możliwość osiągania wyznaczonych celów, osiągania sukcesów.

Efektem pracy w grupach było sporządzenie skutecznego planu dnia oraz prezentacja na forum w auli Uniwersytetu. Grupa Dominiki i Zosi została wyróżniona za ciekawą i bogatą prezentację. To było niesamowite popołudnie

• Akcja Żonkile

• Ponownie włączyliśmy się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia cala społeczność szkolna przypięła żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć

• Konkurs plastyczny Zielona przyszłość

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym " Zielona przyszłość " dla Eko-Artystów zorganizowanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadami w Poznaniu.

Gratulacje dla :

Zuzanny z klasy 3b,  Bartosza z klasa 6b

• Jabłonki - kwitnąca szkoła

• ,,Tak jak Japonia jest krajem kwitnących wiśni, tak Polska jest Krajem Kwitnących Jabłoni". Z wielką przyjemnością chcemy poinformować, iż nasza szkoła dołączyła do akcji ,,Jałonki - kwitnąca szkoła" i otrzymała piękne drzewka, które  wolontariusze z klasy 8c  posadzili przed głównym budynkiem szkoły. W konkursie należało wymyślić imiona dla jabłonek. Miały one honorować ważne dla szkoły i regionu postacie, symbole lub wydarzenia. Nasze jabłonki nazwaliśmy:

1.CECYLIA ( Kukuczka)

2. WANDA ( Rutkiewicz)

3. ANNA ( Czerwińska)

4. HALINA ( Krüger-Syrokomska )

Mamy nadzieję, że wyrosną piękne i zdrowe.

Obrazy przedstawiają uczniów sadzących drzewa

• Wygrywamy etap gminny w kategorii U10 "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

• Dnia 04.04.2023 odbył się etap gminny turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"  w pilce nożnej chłopców.

Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepszą drużyną wygrywając wszystkie mecze! Gratulujemy!

Dzień później tj. w środę 5 kwietnia uczniowie w kategorii U10 rywalizowali na boisku piłkarskim w Smochowicach. Niestety koledzy ze starszej kategorii nie awansowali do kolejnego etapu.Dziękujemy za włożony wysiłek i zaangażowanie!

• 2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu

• W ramach solidarności i akceptacji uczniowie naszej szkoły przygotowali puzzle pt. „Zaświeć się na niebiesko” Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i przepiękne prace :)

• Autorskie instrumenty muzyczne

• W ostatnim tygodniu marca uczniowie klas 4-7 przygotowywali na zajęcia muzyki swoje autorskie instrumenty , które prezentowali  podczas lekcji. Oczywiście każdy z zaangażowanych w akcję uczniów  otrzymał ocenę z muzyki oraz zachowania  Pomysłowe instrumenty możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach.

• Konkurs palm

• 2 kwietnia 2023 r. po Mszy św. O godz. 11.00 został rozstrzygniety “Konkurs palm”. Do konkursu przystąpiło 48 uczniów. Jury przynzało trzy miejsca oraz 3 wyróznienia.

I miejsce - Małgorzata P. SP 58 kl. I

II miejsce – Amelia G. SP 58 kl. I

III miejsce – Maria J. Przedszkole Sióstr Nazaretanek

Wyróznienia:

Małgorzata G. SP 58 kl. I

Zuzanna D. SP 58 kl. IV B

Marcel W. SP 58 kl. I

Zwyciężcy otrzymali nagrody, a wszystcy uczestnicy słodkie i rzeczowe nagrody pocieszenia.

Obraz przedstawia dzieci ustawione na schodach, z palmami wielkanocnymi.