Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna
Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna
Takie miłe podziękowanie otrzymaliśmy od słowackiej szkoły w Levicach. To była przyjemność gościć w naszych murach wspaniałych nauczycieli i fantastyczną młodzież
Obraz przedstawia podziękowania od szkoły w Levicach
Piątek, 12.05.2023
Dziś czas na relaks połączony z integracją grupy polsko-słowacko-litewskiej. Udaliśmy się do Starego Zoo , gdzie uczestnicy wycieczki zapoznali się z jego ciekawą historią, obejrzeli ekspozycję w pawilonie zwierząt zmiennocieplnych i skorzystali z wypoczynku w parku .
Czwartek, 11.05.2023
W czwartek od rana uczniowie z Litwy, Słowacji, Niemiec i naszej szkoły, brali udział w trzech blokach zajęć z wykorzystaniem zasobów sprzętowych zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
to warsztaty mikroskopowania, prowadzone przez Panią Małgorzatę Fischer oraz Panią Katarzynę Orłowską. Uczniowie poznali budowę mikroskopu oraz zasady postępowania z preparatami w języku angielskim. Następnie mieli za zadanie znaleźć obraz preparatu w mikroskopie, narysować wybraną tkankę oraz zrobić zdjęcie preparatu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w pracę.
to warsztat informatyczny poprowadzony przez panią Grażynę Kędzia. Uczniowie zapoznali się z podstawami modelowania i druku 3D. W oczekiwaniu na zbliżające się wakacje projektowali latarnię morską w programie Tinkercad wykorzystując podstawowe bryły. Nie było to łatwe zadanie ale efekt końcowy dał mnóstwo satysfakcji
to warsztat robotyczny podczas którego Pani Ania Cieślarczyk zaznajomiła naszych gości z robotami Dash i Photon. Uczniowie obsługiwali na tabletach różne aplikacje do programowania robotów. Wykonywali zadania z wydrukowanych kart.
Wszyscy byli bardzo zaangażowani w pracę.
Następnie grupa polsko-litewsko-słowacka zwiedzała Poznań . Zamek Cesarski , a następnie udaliśmy się na Stary Rynek.
Galeria zdjęć, 11.05 - zwiedzanie miasta
Obraz przedstawia uczniów na siedzących na schodach na placu Wolności.
Środa, 10.05.2023
Dziś oficjalnie powitaliśmy gości z zaprzyjaźnionych szkół z Litwy, Słowacji i Niemiec.
Następnie uczniowie w międzynarodowych grupach tworzyli postery, poznając zwyczaje i kulturę państw.
Obrazy przedstawiają uczniów podczas zajęć na sali gimnastycznej.
Sobota, 17.03.2023
Florencja była naszym ostatnim przystankiem w projekcie Erasmus+. Tłumnie odwiedzane miasto slynie z zabytków charakteryzujących się wieloma stylami: średniowiecznym, renesansowym i barokowym. Spacer z naszymi przewodnikami po centrum miasta stał się podróżą w czasie i przestrzeni, w ktorej antyczne postaci wyłaniały się z murów będących świadkami bogatej historii naszej cywilizacji. Po zobaczeniu najciekawszych miejsc Florencji, zakupilismy pamiątki oraz zjedliśmy pożegnalną kolację w klimatycznej restauracji. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wzbogaceni inspirującymi doświadczeniami, wracamy do Poznania. Nawiązaliśmy znajomości, które, być może, przerodzą sie w przyjażnie, a zdobyta wiedza i doświadczenie na pewno udowodnią, że powiedzenie "podróże kształcą" ma głęboki sens.
Galeria zdjęć - Mobilność Edukacyjna - 18.03.2023
Obraz przedstawia kolaż zdjęć z pobytu w FlorencjiPiątek, 16.03.2023
Z powodu wizyty w szkole podstawowej w mieście Pietrasanta, piątek stał się jednym z kluczowych punktów naszego projektu Erasmus+. Czas spędzony w malowniczo położonym miasteczku u podnóża Alp Apuańskich dostarczył nam wielu emocji. Najpierw spotkaliśmy się z uczniami ze szkoly Institutio Pietrasanta, którzy oprowadzili nas po starówce, a nastepnie nasza druzyna chlopcow rozegrała mecz piłki nożnej z wloską drużyną. Po wizycie w szkole udalismy sie na plażę, aby zregenerować nasze siły. Ostatnim celem dzisiejszego programu byla Wieża w Pizie, która inspiruje do robienia pomysłowych i zabawnych zdjęć.
Galeria zdjęć - Mobilność Edukacyjna - 17.03.2023
Obraz przedstawia uczniów z flagami Polski i Uni EuropejskiejCzwartek, 15.03.2023
W dniu dzisiejszym poznalismy historię życia Św. Franciszka z Asyźu, który wyzbywszy się bogactwa materialnego, oddał sie całkowicie życiu klasztornemu i został kanonizowany dwa lata po swojej śmierci. Uczniowie mogli zapoznac sie z bogato malowanymi freskami na ścianach katedry w Asyżu przedstawiającymi sceny z ascetycznego życia świętego zakonnika. Nasza wycieczka postanowiła później osłodzić sobie czas i wybrała sie do uroczej Perugii, która słynie z wyśmienitych czekoladek.
Galeria zdjęć - Mobilność Edukacyjna - 16.03.2023
Obraz przedstawia uczniów siedzących na schodach.Środa, 15.03.2023
15 marca ruszylismy na południe ku prawdziwie słonecznej "Italii". Zapierające dech w piersiach widoki witały nas z każdej strony. Średniowieczna architektura Sienny - najbardziej znanego toskańskiego miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO zachwyca tysiące turystów każdego roku. Zobaczyliśmy Katedrę z XII wieku wraz z relikwiami św. Katarzyny, plac w kształcie muszli Piazza de Campo i podziwialismy starówkę, która utrzymala się w niezmienionej formie od stuleci. Następnie odwiedziliśmy miasto Sang Gimignano, gdzie zjedliśmy przepyszne lody, które uznane są za najlepsze ma świecie.
Galeria zdjęć - Mobilność Edukacyjna - 15.03.2023
Obraz przedstawia uczniów przy Katedrze z XII wieku.
Wtorek, 14.03.2023
Po dość długiej nocy w autokarze, przesiedliśmy sie na statek, który zabrał nas do pięknej Wenecji.
Architektura miasta zachwyciła nawet najbardziej wyczerpanych podróżą uczniów, którzy z zainteresowaniem wysłuchali historii i anegdot opowiedzianych przez naszych przewodników. Po zwiedzaniu najważniejszych weneckich zabytków, mieliśmy czas na zakup pamiątek i kontemplację wspaniałych widoków.
Galeria zdjęć - Mobilność Edukacyjna - 14.03.2023
Obraz przedstawia uczniów w Wenecji.Poniedziałek, 13.03.2023
Piękna Słowacja zaskoczyła nas słoneczną pogodą a uczniowie szkoły w Levicach powitali nas artystycznym występem oraz zgodnie ze słowacką tradycją - chlebem i solą. Czas spędzony na sportowych rozgrywkach, prelekcjach o naszych szkołach oraz zwiedzaniu miasta pozwolił uczniom szybko się zintegrować. Nasza reprezentacja rownież dotarla do Urzędu Miasta Levice, gdzie spotkała się z Burmistrzem Miasta.
Galeria zdjęć - mobilność edukacyjna - 13.03.2023
Obrazy przedstawiają uczniów podczas pobuty w LevicachNiedziela, 12.03.2023
W dniu 12.03.2023r uczniowie klas dwujęzycznych wyruszyli w podróż w ramach projektu Erasmus+. Mimo chłodnego poranka, wszyscy dzielili się ciepłym uśmiechem. Pierwszym celem naszej mobillności będzie szkoła w Levicach, gdzie uczniowie zapoznają się ze slowackimi rówieśnikami, z którymi wymienią się informacjami o swoich krajach i tradycjach oraz wezmą udzial we wspólnych aktywnościach szkolnych.
Obrazy przedstawiają uczniów szykujących się w podróż do SłowacjiPoniedziałek, 06.03.2022
Dzisiaj odbyły się obrady Klubu Otwartych Drzwi, podczas których uczniowie klasy 8c i 8d zastanawiali się nad tym, co zrobić, żeby ich wyjazd w ramach Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna przebiegał sprawnie, przyjemnie, ale i był inspirującą przygodą do zdobywania wiedzy.
Dzieci w grupach eksperckich wymieniały się zdobytymi informacjami, udzielały wzajemnych porad i dzieliły doświadczeniem z własnych wyjazdów zagranicznych.
Efektem spotkania Klubu Otwartych Drzwi jest sporządzenie map myśli, które są dostępne przy głównym wejściu szkoły oraz utworzenie Poradnika dla Uczestnika Erasmus+
https://prezi.com/view/
H946O82bKN6PHJbqNc90/ Zapraszamy do zapoznania się z materiałem!
Obraz przedstawia uczniów podczas Klubu Otwartych Drzwi
Poniedziałek, 06.03.2023 - Galeria zdjęć
Piątek, 03.03.2023
Klasy 8c i 8d uczą się języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, ale po kilku dni także... słowackiego i włoskiego!
W ramach Erasmus± Akcja 1: Mobilność Edukacyjna uczniowie pod opieką pana Sebastiana Walczaka napisali powitania dla swoich kolegów z zagranicy.
Uczniowie:
- ćwiczyli technikę tłumaczenia tekstu i jego zapis fonetyczny,
- doskonalili korzystanie ze słownika polsko-włoskiego i polsko-słowackiego,
- poznali, z jakiej rodziny języków pochodzą słowacki i włoski oraz dlaczego ten pierwszy jest dla nas bardziej zrozumiały.
Oto efekty pracy:
POWITANIE PO POLSKU
Cześć, za kilka dni Was odwiedzimy
Nie możemy się już doczekać spotkania. Mamy nadzieję, że miło spędzimy czas i wiele sie nauczymy od siebie. Pozdrawiamy, do zobaczenia!
POWITANIE PO WŁOSKU:
FILM:
TEKST:
Ciao, verremo a trovarti tra qualche giorno. Non vediamo l'ora di conoscerti. Speriamo che ci divertiremo e che impareremo molto gli uni dagli altri. Saluti, a presto!
POWITANIE PO SŁOWACKU:
FILM:
TEKST:
Dobrý deň, o pár dní Vás navštívime Už sa nevieme dočkať. Dúfame, že sa budeme mať pekne, veľa sa od seba naučíme. Poxdrania, do skorého videnia!
Kolejnym etapem przygotowań do mobilności we Włoszech i Słowacji w ramach projektu Erasmus było sporządzenie w języku angielskim materiałów edukacyjnych na temat miast znajdujących się na trasie naszej podróży. Uczniowie poszukiwali informacji związanych z najważniejszymi zabytkami, symbolami i położeniem geograficznym miejsc, które będą odwiedzane przez naszych uczniów. Wizualne przedstawienie ciekawostek na temat poszczególnych miast jest efektem wymiany informacji między współpracującymi grupami uczniów klas dwujęzycznych.
Obrazy przedstawiają uczniów przygotowujących materiały edukacyjne w języku angielskim na temat miast znajdujących się na trasie naszej podróżyCzwartek, 02.03.2023
Jak powiedział Podkomorzy: "Poloneza czas zacząć!" Klasa 8c i 8d rozpoczęły przygotowania do wyjazdu Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna.
Pod opieką pani Dagmary Śliwińskiej uczennice i uczniowie przygotowują kurs tańca poloneza i belgijki dla swoich kolegów ze Słowacji i Włoch. Próby idą pełną parą, za 10 dni wyjazd!
Z kolei uczniowie klas siódmych oddziałów dwujęzycznych w ramach przygotowań do realizacji projektu Erasmus w szkołach we Włoszech i Słowacji przygotowali i przeprowadzili ankietę wśród uczestników projektu. Ankieta zawierała pytania dotyczące szczegółów wyjazdu do krajów partnerskich. Uczniowie klas ósmych mogli podzielić się swoimi oczekiwaniami, wiedzą a także planami związanymi z projektem. Przeprowadzone rozmowy były również językowym treningiem i rozgrzewką przed spotkaniem z zagranicznymi kolegami.
Obrazy przedstawiają uczniów podczas przeprowadzania ankiety.