• Zakończenie roku szkolnego

• Rok szkolny 2021/2022 za nami. 24 czerwca 2022 odbyło się zakończenie roku szkolnego. Na sali gimnastycznej uroczyście pożegnaliśmy klasy 8. Dokonano przekazania sztandaru, wręczono świadectwa, podziękowania dla rodziców, nagrody oraz wyróżnienia. Na koniec klasa 7d wykonała krótkie przedstawienie artystyczne :)
            Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas I-III oraz IV - VII odbyła się na boisku szkolnym. Po częściach oficjalnych uczniowie byli świadkami krótkich, ciekawych wystąpień artystycznych.

Nasi uczniowie rozpoczęli wakacje na słodko. Mogli zjeść lody z lodziarni "Za Cytadelą" przy ul. Złotowskiej. Dziękujemy!

Życzymy udanych wakacji! :)

Zakończenie roku szkolnego - galeria zdjęć

• Wręczono Oskary!

• Dnia 23 czerwca 2022 roku po raz trzeci w murach naszej szkoły odbyła się szkolna gala wręczenia Oskarów.
            Nauczyciele po burzliwych naradach przyznali nagrody uczniom w następujących kategoriach:
            matematyk roku
            polonista roku
            artystyczna dusza
            dusza towarzystwa
            sportowiec roku
            urodzony optymista
            mam pytanie
            najlepsi z najlepszych

Nasi uczniowie również wręczali Oskary nauczycielom w następujących kategoriach:
            najlepszy organizator
            sokole oko
            zakręcona
            oaza spokoju
            strażnik dyscypliny
            życiowy podróżnik
            złote usta
            przyjaciel uczniów
            osobowość roku

W drugiej części uroczystości każdy uczeń otrzymał tarcze pamiątkowe Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.

Wręczenie Oskarów - galeria zdjęć

• Cóż to był za bal!

• Bal ósmoklasisty za nami! Piękny wieczór dla uczniów naszej szkoły rozpoczął się polskim tańcem narodowym Polonezem! Sala gimnastyczna zamieniała się w pięknie wystrojoną salę, na której uczniowie bawili się do późnych godzin.
            Dziękujemy rodzicom za piękne zorganizowanie balu!

Bal Ósmoklasisty - Galeria zdjęć

• Wygrana w konkursie biura podróży!

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły ukryta pod nickiem @zakoniowanaa wygrała III edycję konkursu Sportom Travel na najlepiej zrelacjonowaną wycieczkę do Wielkiej Brytanii! W nagrodę w przyszłym roku uczennica klasy 7 pojedzie z biurem podróży do Wielkiej Brytanii!

Gratulujemy!

• Trwa projekt „Laboratoria Przyszłości” w SP 58

• W piątek, 10 czerwca 2022 r. pani dyrektor Anna Szyfter, wicedyrektor Ewa Prajwowska i koordynator Tomasz Woźniak uczestniczyli w konferencji online poświęconej projektowi „Laboratoria Przyszłości”, na który Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki otrzymała dofinansowanie w kwocie 152 400 zł.​​

Celem konferencji organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu było przedstawienie przykładów działań organizacyjnych i metodycznych dotyczących realizacji projektu, którymi podzielili się dyrektorzy szkół z różnych stron Wielkopolski.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, gdzie zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

• Konkurs matematyczny Kangur 2022

• Kangur 2022

Gratulacje dla naszych uczniów i uczennic wyróżnionych w konkursie Kangur 2022:

klasa 3A - Franciszek, Wojciech, Oliwia
            klasa 4C - Natalia
            klasa 5A - Paweł, Adam
            klasa 6A - Aleksandra
            klasa 7D - Piotr, Maja
            klasa 8A - Piotr
            klasa 8C - Tatiana
            oraz dla Wiktora z klasy 5a, który uzyskał najlepszy wynik w szkole!

Gratulujemy!

• Projekt Drzewo - Cztery Pory Roku

• W roku szkolnym 2021/2022 klasa 3b z wychowawcą p.Patrycją Sikorską realizowała w ramach lekcji edukacji przyrodniczej projekt Drzewo - Cztery Pory Roku . Uczniowie ze zgromadzonych materiałów przygotowali wystawę , a efekt ich pracy można podziwiać w głównym budynku szkoły - zapraszamy!

• Odnowienie boiska sportowego

• W czerwcu zostały dokonane naprawy na boisku sportowym. Zostały zakupione nowe siatki na bramki, naprawiono siatki na koszach, a przede wszystkim pomalowano linie na boisku.

• Ogromny sukces naszych uczniów!

• Wygraliśmy!!!

Drużyna klas 7, a w niej: Natalia Bilicka, Franciszek Kubicki, Maja Mąderek, Maja Rzepczyk, Maja Szymczak i Zuzanna Poślednik zdobyły I MIEJSCE oraz PUCHAR PREZYDENTA MIASTA POZNANIA w VII Otwartych Mistrzostwach Debat Oksfordzkich dla szkół podstawowych.

- Bardzo dziękuję za ogrom pracy włożony w przygotowanie się do konkursu. To zaszczyt pracować z tak mądrymi, inteligentnymi ludźmi -  skomentował zwycięstwo Sebastian Walczak, polonista i opiekun grupy.

Ta drużyna przekona każdego do swoich argumentów!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni i gratulujemy!!!