• WYPRAWKA DO KLASY I - ROK SZKOLNY 2023/2024

• Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice uczniów klas pierwszych!

Uprzejmie informujemy, że listy uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2023/24 z podziałem na klasy wraz z nazwiskiem wychowawcy, zostaną wywieszone w środę 30 sierpnia 2023 roku  na tablicy ogłoszeń w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu.

Zebrania z rodzicami uczniów klas pierwszych odbędą się 4 września 2023 roku w szkole Bis o godz. 17.00

Z poważaniem Dyrektor Szkoły Anna Szyfter

Wyprawka do klasy I

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2019 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe podręczniki i ćwiczenia do klasy pierwszej są bezpłatne. Będziemy korzystać z serii „ Ale to ciekawe!” wydawnictwa MAC.

Należy jedynie zakupić podręcznik do  religii:

a) Religia 1 - Pan Bóg jest naszym Ojcem (dwie części) – Podręcznik  z kartami pracy

– Wydawnictwo Święty Wojciech

Niezbędnik pierwszoklasisty

1. Piórnik

2. Kredki ołówkowe i świecowe typu Bambino

3. Temperówka z pojemnikiem na odpadki

4. Kilka zwykłych ołówków (B)

5. Gumka do mazania

6. Blok techniczny - biały A4

7. Blok techniczny z kolorowymi kartkami - A4

8. Blok rysunkowy - biały A4

9. Blok rysunkowy - kolorowy A4

10. Plastelina

11. Papier kolorowy (tzw. wycinanki)

12. Klej w sztyfcie - 3 sztuki

13. Pisak suchościeralny sztuk 2

14. Zeszyt w kratkę A4 – 2 sztuki (najlepiej w miękkiej oprawie, wtedy lżej w plecaku)

15.Zeszyt w trzy linie A4 do j. polskiego – najlepiej z zaznaczonymi liniami czerwonymi do pisania małych liter – 3 sztuki.

16. Nożyczki (dla dzieci leworęcznych nożyczki dopasowane do ich funkcjonalności), linijka

17. Okładki na książki i zeszyty.

18. Papierowa teczka do prac.

19. Farby plakatowe -12 kolorów

20. Pędzelki-cienki i grubszy

Uwaga: W początkowym etapie nauki pisania dzieci posługują się ołówkiem,  dlatego proszę na razie nie kupować narzędzia pisarskiego typu długopis czy pióro lub długopis zmazywalny. Po okresie wstępnym w klasie pierwszej wychowawcy klas wspólnie z Rodzicami zastanowią się nad wyborem odpowiednich przyborów do pisania dla ucznia, aby ułatwiały mu one ten etap oraz sprawiały, że nauka będzie sprawą łatwą i przyjemną, a dziecko chętnie będzie sięgało po długopis lub pióro.

INNE MATERIAŁY POTRZEBNE DO PRAC PLASTYCZNYCH, BĘDZIEMY KUPOWAĆ NA BIEŻĄCO – informację zawsze prześle nauczyciel z wyprzedzeniem.

STRÓJ GIMNASTYCZNY – krótkie lub długie spodenki, biała koszulka z krótkim rękawem, obuwie np. tenisówki (koniecznie na gumowej podeszwie). Strój powinien być w worku (nie reklamówce)

STRÓJ SZKOLNY – w kolorach: pomarańczowym, granatowym, białym

STRÓJ GALOWY – dziewczynki: biała bluzka (bez ozdób) z kołnierzem +granatowa spódnica; chłopcy: biała koszula + granatowe spodnie

Obuwie typu „kapcie” – mogą być zapinane na „rzepy” – zostają one w szkole i każdego dnia uczeń zmienia obuwie po przyjściu do szkoły.

Bardzo prosimy o podpisanie wszystkich przyborów dziecka (imię i nazwisko + klasa w widocznym miejscu ) jak również tornistra, worka i tenisówek.

Proszę nie kupować na razie długopisów lub piór, ponieważ niektóre dzieci nie potrafią poprawnie trzymać narzędzia pisarskiego, po wstępnej diagnozie indywidualnie damy wskazówki na zakup długopisu z uchwytem korekcyjnym lub nasadki korekcyjnej.

Proszę oczywiście nie pakować do plecaków dzieci wszystkich elementów wymienionych w NIEZBĘDNIKU. Co należy przynieść poinformujemy na pierwszym zebraniu we wrześniu.

Wychowawczynie klas pierwszych

UWAGA!

Jeżeli ktoś z Państwa dysponuje dodatkowymi materiałami papierniczymi i może je nam dostarczyć do szkoły, będziemy wdzięczne. Wszystkie te materiały zostaną wykorzystane do pracy z Państwa dziećmi.

Dziękujemy i do zobaczenia 4 września 2023 r.