• 16 czerwca

Dziś ostatni dzień w Londynie z wieloma atrakcjami! Zaczęliśmy od pałacu Westminster, czyli siedziby parlamentu brytyjskiego oraz wieży Królowej Elżbiety, którą znamy jako Big Ben. Zobaczyliśmy również Opactwo Westminsterskie - miejsce koronacji władców brytyjskich , a też pochówków. Tu spoczywa m.in I. Newton.

To jeszcze nie koniec! Udaliśmy się na spoczynek w pięknym Park St. James. Nieopodal byliśmy świadkami zmiany warty królewskiej kawalerii konnej. Nie mogło nas zabraknąć pod pałacem Buckingham gdzie widzieliśmy uroczystą zmianę warty!

Idąc do Trafargal square i National gallery maszerowaliśmy przez The Mall, czyli trasę koronacyjną.

Na koniec naszego dnia byliśmy jeszcze w Covent Garden, Leicester square, chińskiej dzielnicy, Oxford street przy Marble arch.

To był świetny czas w Londynie! Dziękujemy naszemu pilotowi wycieczki panu Dawidowi oraz Sportom Travel za wspaniałą organizację!

Galeria zdjęć - Londyn - 16 czerwca

15 czerwca

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania katedry św. Pawła. Następnie byliśmy w British Museum gdzie widzieliśmy m.in mumie, kamień z rozety, zbroje samurajskie, wazy z dynastii Ming.

Na koniec uczestniczyliśmy w musicalu Król Lew 😀

To był dobry dzień z Sportom Travel 🙂

Galeria zdjęć - Londyn - 15 czerwca

14 czerwca

Dziś nie odwiedziliśmy Londynu, ale nasz dzień był bardzo ciekawy. 😀 Autobusami firmy Sportom Travel pojechaliśmy do Oxfordu, gdzie poznaliśmy historię tego miejsca. Głównym punktem dnia była wizyta w Warner Bros. Fani Harry'ego Pottera są zachwyceni! 😁

Galeria zdjęć Londyn - 14 czerwca

13 czerwca

Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji 🙂. Rozpoczęliśmy spacerem wybrzeżem South Bank. Spacerowaliśmy wzdłuż Covid Memorial wall, z którego mieliśmy widok na parlament brytyjski oraz Big Ben. Następnie podziwialiśmy Londyn z London Eye. Zobaczyliśmy teatr szekspirowski The Globe oraz Tate modern. Wędrując do Market Borought byliśmy na Kładce Milenium. Na tej to kładce odbywały się sceny Harry'ego Pottera! Na sam koniec pojechaliśmy do Muzeum Historii Naturalnej. To był super dzień ze Sportom Travel

Galeria zdjęć Londyn - 13 czerwca

Obrazy przedstawiają Covid Wall oraz Tate Modern

12 czerwca

Po całonocnej podróży wraz z Sportom Travel dotarliśmy do Londynu! Stolica Wielkiej Brytanii przywitała nas słoneczną pogodą. Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od Greenwich i przekroczenia południka 0. Obejrzyliśmy Cutty Sar i przepłynęliśmy Tamizę do Tower Bridge. Odwiedziliśmy Tower of London i spotkaliśmy się z strażnikami Beefeaters. Zajrzeliśmy na ulicę Pokątną oraz monument upamiętniający wielki pożar. Na sam koniec byliśmy w nowoczesnej dzielnicy Londynu - City

Obrazy przedstawiają uczniów zwiedzających Londyn

Dnia 11 czerwca 2022 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu wraz  z nauczycielami wyruszyli dziś w podróż do Londynu! Przed nami piękne chwile na brytyjskiej ziemi!

Nad wszystkim czuwa niezawodny Sportom Travel

Obrazy przedstawiają uczniów w drodze do Londynu