• Mistrzostwo Miasta Poznania dla SP 58

• Miło nam poinformować, że reprezentacja klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki wywalczyła drużynowo Mistrzostwo Miasta Poznania podczas XIII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów, która odbyła się w Ogrodzie Jordanowskim nr 2.

Ponadto uczniowie naszje szkoły startowali w konkurencjach indywidualnych np. biegu krótkim na czas, rzucie dyskiem i rzucie kulą, w których również wywalczyli medale.

I miejsce w rzucie dyskiem, Ignacy Paupa

III miejsce w rzucie dyskiem, Piotr Marcinkowski-Patrias

II miejsce w biegach, Mikołaj Kiepś

Polecamy materiały (wystarczy kliknąć):

Głos Wielkopolski: W Ogrodzie Jordanowskim nr 2 wielkie sportowe emocje

Nasz Głos Poznański: XIII Olimpiada Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania za nami

Gratulacje dla naszych młodych sportowców i zespołu nauczycieli, który przygotował uczniów do zawodów: p. Małgorzata, p. Patrycja, p. Hania i p. Tomek. Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 58 od kilku lat zajmuje miejsca na podium w rywalizacji drużynowej i indywidualnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania.

• Wystartowaliśmy w Biegu Wilcza Mila

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w piątek, 13 września 2019 roku rywalizowali w zawodach biegowych na dystansie 1 mili, czyli 1609 m. Rywalizacja odbywała się w kategoriach roczników, dziewczyn i chłopców.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

II miejsce w kategorii chłopców, rocznika 2006 - Szymon Kasprzak

IV miejsce w kategorii chłopców, rocznika 2007 - Antoni Kosicki

V miejsce w kategorii chłopców, rocznika 2006 - Mateusz Rewers

V miejsce w kategorii dziewcząt, rocznika 2006 - Anastazja Orska

V miejsce w kategorii chłopców, rocznika 2005 - Julian Kuźma

VI miejsce w kategorii chłopców, rocznika 2007 - Tymon Duda

VIII miejsce w kategorii chłopców, rocznika 2005 - Marcin Boś

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a biegaczy przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego Artur Bąk, który realizuje w naszej szkole Program PRZEBIEGNIJ 24 - to takie proste (więcej informacji).

• Projekt szkolny MDSM: Poznań – Langen

• Od 16 do 21 września 2019 roku w Krzyżowej gościła grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu oraz Albert-Einstein-Schule z Langen. Ich wspólny projekt dotyczył tematu zrównoważonego rozwoju.

Tematykę tę młodzież ma okazję zgłębić poprzez aktywne warsztaty, gry symulacyjne oraz warsztaty kreatywne z upcyklingu, czyli formy wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wyższej wartości – wartościowe surowce. Warsztat nie tylko pokaże, jak proces ten pozwala zmniejszyć ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji, ale również nauczy, jak zmniejszyć ilość odpadów w codziennej aktywności.

Najważniejszym rezultatem spotkania mają być właśnie zmiany wprowadzane w codziennym życiu każdego uczestnika i każdej uczestniczki już po zakończeniu projektu. Chcemy, aby świat, w którym żyjemy był naprawdę bardziej zrównoważony. W projekcie nie zabraknie oczywiście dobrej zabawy, poznawania siebie nawzajem oraz swoich krajów, wspólnego uprawiania sportu czy tańca. Projekt będzie prowadzi Magdalene Hengst.

Finansowanie: Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży

Koordynacja:  Anna Kudarewska – Dyrektorka ds. Programowych, Kierowniczka MDSM

Koordynacja w SP 58:  Magdalena Poliszewska-Charysz

• KONKURS - PLASTYCZNY „POZNAŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI”

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym :

"POZNAŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI".

Zadaniem uczniów jest wykonanie plakatu dotyczącego hasła :Poznań - miasto przyszłości . Jak Ty udoskonaliłbyś miasto?Format prac - B2 lub zbliżony 707x500mm.

Regulamin dostępny na stronie szkoły w zakładce przedmioty- plastyka.

Proszę o przekazanie prac do dnia 15 października do sekretariatu szkoły.

• Zebrania z Rodzicami za nami

• W pierwszym tygodniu września odbyły się zebrania Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki z rodzicami uczniów naszej placówki. Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność.

• Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty

• W poniedziałek, 2 września na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które poprowadziła pani dyrektor Anna Szyfter, a w wydarzeniu wziął również udział przedwodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Dimmich i proboszcz ks. kan. dr Sebastian Kujawa.