Prace remontowe na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w ramach projektu PBO 2018 „Radosny sport” o budżecie 255000 zł zostały zakończne. Od otwarcia boiska dla dzieci i młodzieży dzieli nas tylko procedura odbioru robót budowlanych.
Termin odbioru został ustalony na 14.05.2019 godz. 9.00. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na stronie Wydziału Oświaty Miasta Poznania pt. Radosny sport na Ławicy (wystarczy kliknąć).
Etap Wojewódzki XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - informacje
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu informuje, że w środę, 22 maja 2019 roku o godz. 12:30 rozpocznie się Etap Wojewódzki XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce pod honorowym patronatem Marszała Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Program:
12:20 - zbiórka uczestników w holu szkoły (wejście od strony boiska szkolnego)
12:30 - rozpoczęcie etapu wojewódzkiego w sali gimnastycznej szkoły
13:00 - rozpoczęcie pisania testu etapu wojewódzkiego w sali gimnastycznej szkoły
13:45 - zakończenie etapu wojewódzkiego w sali gimnastycznej szkoły
Wyniki etapu wojewódzkiego będą dostępne od 27 maja 2019 roku na stronie internetowej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Informacja o uroczystym zakończeniu XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce zostanie zamieszczona w osobnym komunikacje również na stronie internetowej SGiPW.
14 maja uczniowie klas VII mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Berlina. Po wczesnym wyjeździe, już około 11 byliśmy na miejscu. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Pergamonu. Piękne wnętrza zachęcały do oglądania, uczniowie wypełniali też z zaangażowaniem, przygotowane dla nich karty pracy oraz robili fotorelację. Następnie zwiedzaliśmy centrum miasta z Bramą Brandenburską na czele. Niezapomnianym wrażeniom towarzyszyły ciekawe opowieści naszego przewodnika. Po godzinnym odpoczynku połączonym z posiłkiem, ruszyliśmy do Muzeum Techniki, które wzbudziło dużo emocji. Mozliwość obejrzenia pociągów, samolotów z innych epok oraz panoramy miasta, była bardzo interesująca. Do domu wróciliśmy po 22, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
7 maja naszą szkołę odwiedziła jej absolwentka Julia - obecnie uczennica klasy pierwszej VIII LO, wraz ze swoimi koleżankami. Ich zadaniem było przeprowadzenie warsztatów dla uczniów naszej szkoły. Podczas nich mogliśmy poznać metody szybkiego zapamiętywania, metody mapowania myśli, tworzenia wizualnych notatek. Projekt nosi nazwę Ready Study Go! a Ci młodzi ludzie są jego twórcami. Gratulujemy pomysłów oraz wiedzy.
Apel z okazji 228. rocznicy uchwalenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu w poniedziałek wzięła udziałe niezwykłej lekcji historii z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ponadto podczas apelu przypomniano znaczenie: Międzynarodowego Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej i rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Apel przygotowała klasa V A pod opieką nauczyciela Tomasza Woźniaka.
Miło nam poinformować, że uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu ustanowili Rekord Guinnessa w jednoczesnym uczestnictwie w zajęciach poświęconych nowym technologiom.
Podstawowym elementem zajęć była praca w grupach, w ramach której dzieci wykonywały ćwiczenia polegające m.in. na dyskusji o wykorzystywaniu internetu jako źródła rozrywki, wiedzy, nauk i sposobu komunikacji, zapoznali się z przykładami Internetu Rzeczy, projektowaniem inteligentnego domu przyszłości i funkcjonowaniem inteligentnego miasta. Celem lekcji było m.in. podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci w kontekście ich przyszłości w cyfrowym świecie i w społeczeństwie informacyjnym, uświadomienie, jak istotne jest zdobycie już dziś umiejętności, które mogą okazać się niezbędne do wykonywania zawodów, które dopiero powstaną.
Był to drugi udział naszej szkoły w inicjatywie Urzędu Komunikacji Elektronicznej i ArchitectsPL. Dzień ustanawiania Rekordu Guinnessa przygotował zespół w składzie: Anna Szyfter, Ewa Prajwowska, Tomasz Woźniak, Anna Cieślarczyk, Grażyna Kędzia, Marzena Józefiak, Małgorzata Najewska, Maciej Lubelski, Krzysztof Dimmich ( Przewodniczący Rady Rodziców) i Tymon Kaczmarek (Rada Rodziców).
XXIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - wyniki etapu rejonowego
Miło nam poinformować, że dwójka uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu awansowało do Finału Wojewódzkiego XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce pod honorowym patronatem Marszała Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Etap Rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbył się 25 kwietnia 2019 roku w czterech szkoła na terenie Wielkopolski.Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 114 uczniów, a w tym gronie są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.
Awans do etapu wojewódzkiego XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce wywalczyli:
- Grzegorz Karcz z klasy IV B
- Maria Makuch z klasy IV D
Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel Tomasz Woźniak. Wiadomo już, że etap wojewódzki odbędzie się 22 kwietnia 2019 roku. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.
Etap Rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce za nami
Ponad 60 uczniów z różnych stron województwa wzięło udział w Etapie Rejonowym XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który przygotowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
Etap Rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - informacje
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu informuje, że w czwartek, 25 kwietnia 2019 roku o godz. 12:30 rozpocznie się Etap Rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce pod honorowym patronatem Marszała Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.
Program:
12:30 - zbiórka uczestników w holu szkoły (wejście od strony boiska szkolnego)
13:00 - rozpoczęcie etapu rejonowego w sali gimnastycznej szkoły
13:45 - zakończenie etapu rejonowego w sali gimnastycznej szkoły
Wyniki etapu rejonowego będą dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.
Poznańskie instytucje na czas strajku przygotowały alternatywną ofertę zajęć dla uczniów. Niektóre z nich, jak np. osiedlowe domy kultury, zapewniają pełną opiekę. Są też propozycje, np. zajęcia na miejskich obiektach sportowych, skierowane do dzieci z opiekunami lub młodzieży, które takiej opieki nie potrzebują.
Zgodnie z prawem, w przypadku gdy szkoła lub przedszkole jest zamknięte (także w związku ze strajkiem) rodzic dziecka do lat 8 może wziąć na ten czas wolne w pracy oraz ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.
W środę 4.04, uczniowie klas VII uczestniczyli w warsztatach dotyczących uzaleznień, prowadzonych przez terapeutę od uzależnień p. Markiem Gaworkiem, pracującym w klinice Uniwersytetu SWPS oraz kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych Psychologia uzależnień. Uczniowie mieli okazję porozmawiać nie tylko o uzaleznieniach, ale także o problemach, z którymi borykają sie w okresie dojrzewania.
Trwają rozmowy nauczycieli z rządem. Jeśli nie zostanie wypracowane porozumienie, w poniedziałek, 8 kwietnia w wielu szkołach i przedszkolach rozpocznie się strajk. Miasto Poznań od kilku tygodni przygotowuje się na taką ewentualność, chcąc – w ramach możliwości – wspomóc rodziców w zapewnieniu opieki nad dziećmi.
Na 251 poznańskich szkół i przedszkoli za strajkiem opowiedziało się około 80 procent. Oznacza to, że w większości placówek oświatowych duża część nauczycieli odmówi prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych. O tym, jaką formę i skalę przybierze protest będziemy wiedzieć tak naprawdę dopiero w poniedziałek.
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu informuje, że rozpoczął się kolejny etap remontu boiska sportowego. Część sprzętu i materiałów będzie składowana na zamkniętym dla ruchu pasie ulicy Ławica. Prosimy o zachowanie ostrożności.
Prace budowlane związane są z realizacją projektu „Radosny sport” w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Wartość projektu to ponad 255 tys. zł. Równocześnie informujemy, że do zakończenia prac budowalnych boisko jest wyłączone z użytkowania.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki dzięki grantowi Wydziału Oświaty Miasta Poznania podjęli działania w ramach projektu „Teatr szekspirowki”, w których wzięło udział 25 uczniów z klas VI-VIII. Efektem ich pracy był udział w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim corocznie organizowanym przez Centrum Kultur w Lublinie.
Przez kilka miesięcy grupa teatralna z Ławicy przygotowywała spektakl „Between the Moment and Eternity” („Pomiędzy chwilą a wiecznością”), który oparty jest na czterech szekspirowskich sztukach. Uczniowie w ramach zajęć nie tylko poznawali dzieła Williama Szekspira i doskonali język, ale poznali historię teatru szekspirowskiego osadzonego w epoce elżbietańskiej.
O laury tego prestiżowego przeglądu teatralnego, który odbył się 9 marca w Centrum Kultury w Lublinie walczyło 21 inscenizacji przedstawianych w większości przez uczniów szkół średnich z różnych stron Polski. Ostatecznie jury przeglądu pod przewodnictwem znanego reżysera teatralnego Mieczysława Wojtasa przyznało III miejsce grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu „za dziecięcy wdzięk i bezpretensjonalność inscenizacji teatralnej”. Ponadto jury konkursu przyznało III miejsce w kategorii indywidualnej Igorowi Gabrysiakowi z Poznania za rolę reżysera.
- Cały wyjazd był dla naszej grupy teatralnej niezwykłym przeżyciem. Najpiękniejsze wspomnienia mamy z występu na scenie Centrum Kultur w Lublinie. Dzięki naszej ciężkiej i długiej pracy udało się zdobyć tą prestiżową nagrodę. Dziękujemy nauczycielom za poświęcony nam czas - mówi Zofia z ósmej klasy.
Oprócz prób i udziału w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim uczniowie zwiedzali Lublin. Grupę przygotowała grupa nauczycieli: Anna Szyfter, Katarzyna Orłowska, Ewa Prajwowska i Anna Cieślarczyk. Szkoła zrealizowała zadanie w ramach edukacyjnych grantów Wydziału Oświaty Miasta Poznania.
Za nami kolejne zajęcia w ramach projektu. Tym razem uczniowie klas VII B i VII C gościli w Fundacji Barka. Pierwszym punktem spotkania była rozmowa z kadrą Ośrodka Wsparcia Ekonomii Solidarnej oraz Centrum Integracji Społecznej, z liderami Barki, o historii, systemie wsparcia dla osób potrzebujących pomocy, w Polsce i za granicą między innymi w Wielkiej Brytanii I Holandii.Uczniowie poznali także zasady tworzenia przesiebiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej.
Kolejnym etapem spotkania była wizyta w Stowarzyszeniu Integracyjnym Wspólnoty Barka,w Chudobczycach koło Pniew, które prowadzi wspólnotę dla osób bezdomnych na terenach wiejskich. Mielismy okazję zwiedzić gospodarstwo ekologiczne prowadzone przez fundację i porozmawiać z osobami tam pracującymi.
Na koniec zjedlismy obiad w spółdzielni socjalnej "Wspólny stół" na Śródce, zapoznając się też z historią powstania restauracji oraz z ich bieżacymi działaniami.
Już wkrótce będziemy brać udział w koncercie charytatywnym!
W dniu 12 marca 2019 roku uczniowie klas szóstych uczestniczyli w bardzo interesującym wykładzie o Dniu św. Patryka w Konsulacie Irlandii w Poznaniu. W trakcie wykładu poruszano tematy związane z życiorysem św. Patryka, legendami o Dniu św. Patryka, położeniem geograficznym Irlandii, ciekawymi historycznymi miejscami i budowlami oraz symbolami Irlandii. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. W tym dniu niewątpliwie królował kolor zielony - kolor Irlandii.
Z radością informujemy, że czworo naszych uczniów zakwalifikowało się do finału Memoriału Urszuli Marciniak organizowanego przez UAM .
W kategorii Maluch (klasy 1-3) :
Paweł Książek 2a
Julian Baranowski 2b
Aleksandra Bartoszewicz 3a
W kategorii Benjamin (klasy 5-6):
Antoni Kosicki 5c
Finał Memoriału odbędzie się 24 marca (niedziela) 2019 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zmagania pierwszej rundy rozpoczną się o godzinie 10.00, prosimy o przybycie z uczestnikami na godzinę 9.30. Planowane zakończenie finału to godzina 15.00.
W dniu 11 marca 2019 przedstawiciele klas siódmych dwujęzycznych wzięli udział w Irlandzkiej Olimpiadzie z okazji Dnia Św. Patryka zorganizowanej w ramach projektu Irlandia w Szkole w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Poniżej zdjęcie naszych przedstawicieli z Panią Justyną Mazurek - Schramm Wiceprezes Fundacji Kultury Irlandzkiej, dzięki której mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.
Podczas olimpiady uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat Irlandii biorąc udział w różnych konkurencjach, takich jak układanie mapy Irlandii w formie puzli, nauka języka i tańca irlandzkiego czy utworzenie lapbooka na temat Irandii.
Wesoło i ciekawie spędzony czas zakończyliśmy wizytą w profesjonalnie i gustownie urządzonej sali lekcyjnej języka angielskiego w IV LO będącej pod opieką pani Bernadety Jerzak, której serdecznie dziękujemy za stałe wsparcie!