• Maja Sz. z 8d w zawodach finałowych XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów 2022/23

          • Majka bardzo dobrze poradziła sobie z zadaniami w II etapie, który odbył się w Pleszewie i zakwalifikowała się do III etapu. 

            Olimpiada Matematycznej Juniorów OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. 

            Patronatem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

            Zawody finałowe odbędą się 18 marca 2023 roku na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

             

            Gratulujemy Majce i trzymamy kciuki!

             

          • Lekcja o misjach i życiu w Nigerii

          • Na spotkaniu, w ramach lekcji religii, o misjach i życiu w Nigerii po polsku i po angielsku opowiadała uczniom s. Sincja z Nigerii wraz z s. Anną. Siostry należą do Zgromadzenia Sióstr Klawerianek, które aktywnie wspierają wolontariat misyjny oraz wszelkie akcje charytatywne dla  krajów III świata.

          • Ogólnopolski Konkurs Leon

          • Ogólnopolski Konkurs Leon skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski. Konkurs ma formę testu, składającego się z pytań zamkniętych i/lub otwartych. Do każdego pytania może być jedna, dwie lub kilka poprawnych odpowiedzi.  Cieszy się on w naszej szkole niesłabnącą popularnością wśród uczniów klas 1-3. W tym roku szkolnym sesja jesienna konkursu odbyła się w październiku w kategorii: matematyka, zintegrowane sprawności, j. angielski. Na wyniki czekaliśmy aż do stycznia. Miło nam poinformować, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły odnieśli OGROMNE SUKCESY. 

            We wszystkich konkursach wzięło udział 82 uczniów. Wśród nich aż 22 osoby to LAUREACI

            Z języka angielskiego  najlepsze wynik w Polsce uzyskali:

            Wiktor kl. 2a - miejsce 3

            Blanka kl. 1c -  miejsce 9

            Z matematyki najlepszy wyniki w Polsce uzyskali: 

            Wiktor kl. 2a  - miejsce 2

            Adam kl. 2a – miejsce 3

            Janek kl.2a  - miejsce 4 

            Tymoteusz kl. 2b - miejsce 5

            Eryk kl. 2a - miejsce 6

            Leon kl. 2c – miejsce 8

            Wojtek kl. 2a -miejsce 8

            Kacper kl. 2b – miejsce 10

            Bartosz kl. 2c -miejsce 10

            Stanisław kl. 3b -  miejsce 2

            Ola kl. 3a - miejsce 4

            Łukasz kl. 3a - miejsce 5

            Tymon kl. 3b - miejsce 6

            Wojtek kl. 3b - miejsce 7

            Tymon kl. 3a – miejsce 9

            Lilianna kl. 3b -miejsce 10

            Zosia kl. 3a -miejsce 10

            Ze zintegrowanych sprawności najlepsze wyniki w Polsce  uzyskali:

            Wojtek kl. 2a - miejsce 6

            Janek kl.2a - miejsce 8

            Igor kl. 3b -miejsce 10

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w sesji wiosennej, która odbędzie się w marcu.


             

          • Kącik czytelniczy

          • Kącik czytelniczy to magiczne miejsce, które powinno zachęcać dzieci do czytania. Nasz kącik czytelniczy powstał na korytarzach w dużym budynku a także w świetlicy szkolnej. Z zebranych pieniędzy podczas koncertu "Muzyka Moja Pasja" Samorząd Uczniowski zakupił kolorowe pufy. Miejsce to jest często oblegane przez uczniów, którzy chętnie sięgają po książki i biorą udział w wydarzeniach czytelniczych.

          • Pieczenie i dekorowanie pierników

          • Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest pieczenie i dekorowanie pierników. Wyczarowanie magicznych kształtów i piernikowych ozdób sprawia wiele satysfakcji i daje mnóstwo radości całej rodzinie. Aromatyczne i pyszne, a do tego pięknie udekorowane pierniki są niezwykłą ozdobą domu i stołu na święta. Jakie cuda można zrobić z piernika pokazały w konkursie ,, Piernikowe cuda” dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 58. Dzieciom pomagali rodzice, udowadniając, że kochają tradycje. Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-8 zajął Maurycy z klasy 4b, drugie miejsce zajęła Klara z klasy 6b, trzecie miejsce zajęła Amelia z klasy 8c W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Igor z klasy 3B, drugie miejsce zajął Cezary z 1c, trzecie miejsce zajęła Rita z klasy 1a. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

            Obrazy przedstawiają pierniki wykonane przez uczniów

             

          • "Śpiewamy kolędy"

          • Wielu uczniów Naszej szkoły wzięło udział w akcji "Śpiewamy kolędy". Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie! 

          • Warsztaty świąteczne 13.12

          • 13 grudnia klasy 4 wspólnie wybrały się na wycieczkę do Konarskich ,,W STAREJ SZKOLE I WIEJSKIEJ ZAGRODZIE. W drodze do Konarskich uczniowie przeszli się po kórnickim rynku i promenadzie. Następie zgodnie z programem uczniowieudali się do starej szkoły i gospodarstwa nauczycielskiego. Tam wzięły udział w zajęciach plastycznych: stworzyli piękne malunki zimowych ptaków i ozdabiali pierniki, uczestniczyli także w projekcji bajki na historycznym projektorze z lat 70, karmili zwierzęta gospodarskie i dowiedzieli się, jak kiedyś pracowała szkoła wiejska, ilu mogła mieć uczniów, jak pracował nauczyciel oraz w jaki sposób obchodzono święta. Na koniec wszyscy wspólnie zjedli słodki poczęstunek - pierniki i razem wrócili do Poznania.

            warsztaty świąteczne 13.12 - galeria zdjęć

          • Muzyka Moja Pasja

          • Grudzień to czas Świąt Bożego Narodzenia przepełniony zapachem pierników, Mikołajowymi zadaniami,  śpewaniem kolęd...Tradycją Naszej szkoły są Koncerty Świąteczne Muzyka Moja Pasja , które w tym roku odbyły się 7 i 8 grudnia. Oba były poprzedzone sprzedażą pierników i świątecznych krasnali. Dzieci bardzo zaangażowały się we wszystkie działania. Podczas występów licznie zgromadzona publiczność podziwiała talenty dzieci nagradzając je gromkimi brawami .To był cudowny , świąteczny czas , a na kolejne koncerty zapraszamy już za rok ! 

            Muzyka Moja Pasja - 7 grudnia

            Muzyka Moja Pasja - 8 grudnia

             

          • Co chcesz powiedzieć światu

          • 6 grudnia w Poznaniu odbyło się spotkanie autorskie, promujące najnowszą książkę „Co chcesz powiedzieć światu?” Martyny Wojciechowskiej, na którym była obecna Pani Sandra Kocoń

          • Zakończenie akcji zdobywania sprawności bibliotecznych!

          • 6 grudnia zakończyliśmy akcję zbierania sprawności bibliotecznych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom odwiedzającym czytelnie, uczestniczącym w konkursach i akcjach bibliotecznych. Dziękujemy za wszystkie podarowanie bibliotece książki, które wzbogaciły nasz księgozbiór. Dzięki Wam biblioteka może się rozwijać razem z Wami! Zapraszamy po odbiór nagród z kartami sprawności!

          • Jak rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i zawodu?

          • Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży i Zespół Szkół Nr 8 w Poznaniu serdecznie zapraszają Ósmoklasistów wraz z Rodzicami na LIVE Q&A:

            Jak rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i zawodu Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godzinie 20:00, na fanpage CDZdM: https://fb.me/e/2sDsvn3ue

            Jeżeli Państwa dzieci kończą właśnie szkołę podstawową lub ponadpodstawową, pewnie zadajecie sobie pytania o ich przyszłość i próbujecie dowiedzieć się, jaką szkołę wybiorą, na jakie studia chcą iść i czy mają już pomysł na zawód. My, rodzice, pytamy o to w dobrej wierze, bo chcemy wspierać nasze dzieci i troszczymy się o ich przyszłość.

            Ale dzieci często nie chcą z nami rozmawiać... A nawet jeśli chcą, to nie potrafią. My też nie zawsze umiemy to robić. Zwłaszcza gdy w odpowiedzi na nasze rodzicielskie pytania pełne troski słyszymy: "nie wiem" i "daj mi spokój". Po kilku takich, nieudanych próbach poznania planów naszego dziecka, dajemy za wygraną i szybko dochodzimy do wniosku, że jakoś to będzie.

            Ale czy na pewno lepiej się poddać i nie zadawać dziecku pytań dotyczących jego przyszłościCzy nastolatki naprawdę nie chcą się z nami dzielić swoimi planami?Czego potrzebują od dorosłych w tym trudnym czasie wyboru i jak możemy ich wspierać?O tym porozmawiamy na najbliższym livie w ramach cyklu Trzy Kwadranse z Doradcami.

            Gościem specjalnym będzie Pani Hanna Kroczak, przedstawicielka Obserwatorium Gospodarki i Rynku Pracy Aglomeracji Poznańskiej, która opowie o zaskakujących wynikach badania "Plany edukacyjno-zawodowe uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych aglomeracji poznańskiej".Serdecznie zapraszamy! 

          • Dzień Projektów

          • W piątek 2 grudnia w Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu od samego rana duże zamieszanie.

            Uczniowie i uczennice klas 8 ABCD przygotowali stoiska ze swoimi projektami edukacyjnymi.

            Grupy projektowe złożone z kilku osób prezentują nie tylko swoją wiedzę ale również pasje, kreatywność i być może współczesne źródła dochodu.

            Znajdziecie tu tematy od bardzo przyziemnych - „Płazy i Gady”, „Korona Gór Polskich” po te najbatdziej odległe jak „Świat Gwiazd”.

            Możecie:

            dowiedzieć się, który pojazd jest bardziej wydajny czy ten z silnikiem elektrycznym czy ze spalinowym,

            poznać angielskie idiomy,

            dowiedzieć się o fizyce w sporcie,

            zajrzeć do wnętrza rakiety Apollo 12,

            zobaczyć i spróbować zaprogramować płytkę arduino,

            sprawdzić jak działa drukarka 3D i samodzielnie zaprojektować coś w programie Tinkercad,

            sprawdzić jaką tajemnice kryje nasze DNA,

            użyć pisaków 3D, aby wykonać ozdobę na choinkę,

            pograć w Fifę a nasi uczniowie pobawią się w komentatorów i dostaniesz od nich ciętą ripostę,

            nauczyć się pierwszej pomocy,

            zobaczyć sztukę w matematyce lub matematykę w sztuce,

            poznać bliżej Królową Elżbietę II,

            zobaczyć gigantyczny model układu słonecznego,

            pomieszać farby, bo kolor jest ważny,

            odwiedzić Biały Dom w wersji 3D,

            obejrzeć makiety gór,

            poznać historię lotniska Ławica,

            zobaczyć preparaty pod mikroskopem,

            poczuć matematykę w muzyce,

            nauczyć się planować wycieczkę rowerową,

            poznać przepisy kulinarne zawarte w polskiej literaturze,

            pobawić się Sztuczną Inteligencją i nauczyć Scratcha rozpoznawać swoją twarz,

            ułożyć tangramy na lekcji języka polskiego.

          • Szyjemy misie

          • Miło nam poinformować, iż w konkursie plast -tech pt. ,,Szyjemy misie” pierwsze miejsce zajęli:

            1. Zuzanna Ceran

            2. Jan Żurek

            3. Wiktoria Sobczuk

            4. Kamil Konieczny

            Poniżej zdjęcia prac wykonanych przez zwycięzców a także uczestników. Niektóre prace zostaną przeznaczone na sprzedaż podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.