• Styczeń 2024

• Zdrowe odżywianie

W ramach tygodnia o zdrowym odżywianiu dzieci w świetlicy wykonały pracę plastyczną - swój ulubiony owoc lub warzywo metodą wydzieranki.

Obrazy przedstawiają prace uczniów

Trenuj bycie dobrym!

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła uczestniczyła w badaniu pt. "Długookresowe tendencje przemian w aktywności i sprawności fizycznej, nawykach żywieniowych u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz ich wpływ na zdrowie". Badanie to przeprowadził dr Robert Makuch.

Do oceny intensywności zajęć wykorzystane zostały nowoczesne, nieinwazyjne urządzenia PolarTeam2, które monitorowały pracę serca w czasie zajęć realizowanych metodologią FOOTBALL3. Podczas zajęć uczniowie mieli założone paski do pomiaru i rejestracji tętna, co umożliwiło nam dokładną analizę każdego uderzenia serca.

Wyniki badania pozwolą nam lepiej zrozumieć wpływ aktywności fizycznej na zdrowie naszych uczniów.

Dziękujemy za współpracę i zaangażowanie w dbanie o zdrowie naszych uczniów!

#ZdrowieNaszychUczniów #Badanie #AktywnośćFizyczna #FOOTBALL3 #PolarTeam2 #ZdrowyTrybŻycia

Kolaż zdjęć przedstawia nauczycieli oraz uczniów w białych koszulkach.

Zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

W naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ogromne zaangażowanie. Serce się raduje, że nasi najmłodsi pamiętają o tych na ,, czterech” łapkach. Dziękujemy Pani Klaudia i Pani Marzenka

Kolaż zdjęć przedstawia karmę dla zwierząt

Własnoręczne medale na 8. bieg Policz się z cukrzycą

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Mamy zaszczyt podzielić się z Wami niezwykłymi nowinkami z klas 2 i 3! Nasze małe artystki i artyści z tych klas pracowały z pełnym zaangażowaniem nad własnoręcznie wykonanymi medalami na nadchodzący 18. Bieg Policz się z Cukrzycą. Efekty ich pracy są po prostu magiczne!

Co czeka na uczestników biegu:

Kolorowa Różnorodność: Każdy medal to prawdziwe arcydzieło kreatywności! Nasze dzieci używały różnorodnych materiałów, takich jak koraliki, tasiemki, kolorowe tkaniny, aby nadać swoim medalom wyjątkowy charakter.

Praca Zespołowa: Podczas tworzenia medali dzieci współpracowały, dzieląc się pomysłami i pomagając sobie nawzajem. To nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do rozwijania umiejętności współpracy.

Unikalność Każdego Medalu: Każdy medal jest niepowtarzalny. Dzieci miały wolną rękę w tworzeniu i wyrażaniu swojej wyjątkowej wizji, co sprawia, że każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia.

Podziękowania dla Naszych Młodych Artystów!

Do zobaczenia na starcie 18. Biegu Walki z Cukrzycą!

P.S A teraz przyznać się z kim widzimy się na starcie?

Obraz przedstawia medale zrobione przez dzieci

Dzień Dziadka

Z okazji dnia dziadka przypadającego w poniedziałek 22 stycznia dzieci w świetlicy wycięły a następnie pięknie ozdobiły serce dla kochanego dziadka

Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów

Czy z nudów naprawdę można umrzeć? Sposoby nudzenia się i sposoby na nudę

Uczniowie klasy 3c pod opieką pani Sylwii i s. Cordii gościli na Wydziale Socjologi UAM w Poznaniu i brali udział w zajęciach zorganizowanych w ramach Kolorowego Uniwersytetu.

Pani dr Małgorzata Kubacka poprowadziła warsztaty pt. „Czy z nudów naprawdę można umrzeć? Sposoby nudzenia się i sposoby na nudę.”

W prowadzeniu zajęć pomagał jej kot Filemon i pies Reksio!

Kolaż zdjęć przedstawia uczniów podczas warsztatów.

Praca plastyczna uczniów - Dzień Babci i Dziadka

Wtorkowy poranek dzieciom w świetlicy minął na wykonaniu portretu babci i dziadka. Tym razem został on namalowany farbami.

Sprzęt sportowy od UNICEF

W poniedziałek 16 stycznia nasza Szkoła otrzymała sprzęt sportowy od UNICEF. Są to piłki do piłki nożnej, piłki siatkowej, koszykówki, kamizelki sportowe, liny.
          Dziękujemy!

Obraz przedstawia sprzęt sportowy

Olimpiada Matematyczna Juniorów

W piątek 12 stycznia siedmioro uczniów naszej szkoły rozpoczęło zmagania w II etapie Olimpiady Matematycznej Juniorów. Michał, Maja, Dagmara, Julian, Paweł, Ola, Stanisław jesteśmy z Was bardzo dumni. Powodzenia‼️

Obraz przedstawia logo Olimpiady Matematycznej Juniorów

"Ja i mój kejter" - sukces naszych uczniów

Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów

Adrianna z klasy IIIa i Bartosz z klasy 7c otrzymało wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. " Ja i mój kejter".

Prace posłużyły do powstania kalendarza ściennego na rok 2024

Gratulujemy

Obraz przedstawia prace plastyczne uczniów w kalendarzach

Praca plastyczna uczniów

W czwartek 11 stycznia, podczas zajęć plastycznych dzieci w świetlicy wykonały przepiękne śnieżynki. Najpierw uczyły się jak je wyciąć a następnie ślicznie je ozdobiły.

Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów

Praca plastyczna uczniów w świetlicy

W poniedziałkowy poranek dzieci w świetlicy wykonały pracę plastyczną - bałwanek.

105. rocznica wyzwolenia Ławicy

6 stycznia 2024 r. w 105. rocznicę wyzwolenia Ławicy poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach tego wydarzenia.

Uczniowie oddali hołd Bohaterom, zapalili znicze pod symbolicznymi pomnikami poległych wolnościowego oraz zaciągnęli wartę honorową.

Obraz przedstawia wartę honorową Szkoły na uroczystościach Wyzwolenia Ławicy

Odnowiona stołówka szkolna

W nowym roku, wielkie zmiany! Do użytku została oddana nowa jadalnia w budynku BIS! Pomieszczenie zostało odmalowane, położono nową wykładzinę, a na ścianie zawitała panoramiczna tapeta!!!

Nowe stoły, z pięknymi, kolorowymi podkładkami, zachęcają do spożywania wspólnie, pysznych posiłków.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach dotacji celowej MEiN za rok 2023.

Obrazy przedstawiają odnowioną stołówkę szkolną.