• Luty 2022

• Przekazanie emotkowych poduszek chorym dzieciom

24.02 2022 uczniowie klasy 8c Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu przekazali uszyte własnoręcznie emotkowe poduszki dla dzieci przebywających na oddziale hematologii i transplantologii SZPITALA KLINICZNEGO im. Karola Jonschera w Poznaniu. Nie mogli wręczyć maskotek dzieciom osobiście tylko złożyli je na ręce pielęgniarki oddziałowej.

Mamy nadzieję, że te upominki przyniosą chorym dzieciom radość i umilą pobyt w szpitalu.

Młodzież zaangażowana w projekt #EmotkowePożeraczeSmutków będzie kontynuowała szycie i zaprasza do tego kolejne chętne klasy.

DRZWI OTWARTE

Dzień walki z depresją

video-1645602805.mp4 (kliknij by otworzyć film)

Nauczyciele szyją dla WOŚP

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w licytację Pożeracza Smutków - Rózi, której dochód zasilił konto WOŚP.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zwycięzcami aukcji zostali rodzice ucznia naszej szkoły! W poniedziałek, 07.02 miało miejsce spotkanie, podczas którego Rózia została symbolicznie przekazana nowym właścicielom. Dlaczego symbolicznie? Ponieważ zwycięzcy aukcji wymyślili, by Rózia przeżyła w szkole mnóstwo przygód tworząc własną historię… Zatem Rózia zostaje w szkole i niebawem na pewno o niej usłyszymy  :)

Rózia powstała dzięki realizacji projektu EmotkowePożeraczeSmutków, w ramach którego uczniowie 8c wraz z p. Grażyną Kędzią szyją emotkowe poduszki dla dzieci przebywających na oddziale Hematologii i Transplantologii Szpitala Klinicznego im. Jonschera w Poznaniu.

#NauczycieleSzyjąDlaWośp

Obrazy przedstawiają maskotkę Rózię oraz nauczyciela p. Grażynę Kędzię wraz z symbolicznym nowym właścicielem

Szkoła dla Innowatora

Od blisko dwóch lat Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu realizuje projekt Szkoła dla Innowatora, którego celem jest wspieranie szkół i rozwijanie wśród uczniów kompetencji proinnowacyjnych. W ramach projektu nauczyciele wzięli udział w kolejnych warsztatach i planowali pracę z wykorzystaniem nowych metod i narzędzi na zajęciach przedmiotowych, a także w ramach innych działań edukacyjno-wychowawczych szkoły!
          Dziękujemy prowadzącym: Katarzyna Młodożeniec i Janusz Żmijski!

Kolaż zdjęć przedstawia nauczycieli oraz prowadzących na szkoleniu podsumuwującym

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W ramach Międzynarodowego Dnia Pizzy dzieci w świetlicy obejrzały film o jej powstaniu  a później wykonały samodzielnie swoją pizzę z papieru

Kolaż zdjęć przedstawiający prace dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy

Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022

Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022 - Obrazek 1Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022 - Obrazek 2

Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022 - Obrazek 3Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022 - Obrazek 4

Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022 - Obrazek 5
          Obrazy przedstawiają zagadnienia związane z Ochroną Danych Osobowych

Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych wszyscy uczniowie klas 1-4 w pierwszym tygodniu nowego semestru brali udział w lekcji bibliotecznej poświęconej definiowaniu danych osobowych, ochronie danych i bezpieczeństwu w sieci. Wspólnie graliśmy w odgadywanie postaci, a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kalendarzy na rok 2022. A czy wy odgaliście o kogo chodzi?

Dzień Ochrony Danych Osobowych 2022 - galeria zdjęć

Dzień bezpiecznego internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - Obrazek 1Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - Obrazek 2

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - Obrazek 3Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - Obrazek 4
          Obrazy przedstawiają uczniów na warsztatach

Dziś rozpoczynamy świętowanie Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji nasi uczniowie klas 1-3 biorą udział w lekcji bibliotecznej poświęconej bezpieczeństwu w sieci w oparciu o materiały edukacyjne saferinternet.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - galeria zdjęć

Kuratoryjny konkurs z wychowania fizycznego - etap rejonowy

Dnia 3 lutego odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu z wychowania fizycznego. Dwóch uczniów z naszej szkoły zmierzyło się z testem teoretycznym oraz zadaniami praktycznymi.
          Do awansu do etapu wojewódzkie zabrakło niewiele!

Gratulujemy!

Galeria zdjęć - kuratoryjny konkurs z wychowania fizycznego (kliknij tutaj)

Bezpłatne badanie i konsultacje stomatologiczne

Obraz przedstawia informacje dotyczące bezpłatnych badań i konsultacji stomatologicznych