• Maj 2022

• Serce na nakrętki

Przed naszą szkołą znajduje się serce, do którego można wrzucać nakrętki. Dziękujemy Radzie Osiedla za ten gest :)

Obrazy przedstawiają serce na nakrętki przed SP 58 w Poznaniu

Dzień Dziecka

Cóż to było za popołudnie! Dzień Dziecka organizowany przez Radę Osiedla, Radę Rodziców oraz grono pedagogiczne Sp58 w Poznaniu za nami!
          Na dzieci czekało wiele atrakcji: finałowy turniej szachowy oraz tenisa stołowego, konkurencje sprawnościowe takie jak: rzut klapkiem na odległość, zwis na drążku, siłowanie na rękę, żonglerka piłkarska, slalom z książką na głowie, slalom z piłeczką, kręcenie hula-hop, rzut woreczkiem do celu, rzut ringiem. Dzieci oraz rodzice mieli możliwość przypomnienia zasad I pomocy.
          Na koniec odbył się mecz Nauczyciele - Uczniowie, w który lepsi okazali się podopieczni wygrywając 3:4 :)
          Przez całe popołudnie sprzedawane było ciasto, z którego środki zostaną przeznaczone na nową baterię do defibrylatora.

Dziękujemy Radzie Osiedla oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego Dnia!

Galeria zdjęć (kliknij tutaj)

Egzamin ósmoklasisty

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu jest gotowa na przeprowadzenie egzaminów ósmoklasisty!
          Harmonogram egzaminów:
          24.05.2022 - język polski - 120 minut (czas wydłużony 180 minut)
          25.05.2022 - matematyka - 100 minut (czas wydłużony 150 minut)
          26.05.2022 - język angielski - 90 minut (czas wydłużony 135 minut)

Wejście uczniów do szkoły od 8.30 według harmonogramu przekazanego przez wychowawców.

Powodzenia! :) (kliknij tutaj)

Finał rejonowy o Wielkopolski Puchar Orlika

Dnia 19 maja 2022 roku miał miejsce finał rejonowy w piłce nożnej chłopców o Wielkopolski Puchar Orlika. W finale znalazły się 4 zespoły: SP Salezjanie, SP Cogito, SP 4 i SP 58.
          Tego dnia przeciwnicy okazali się lepsi i ostatecznie zajęliśmy IV miejsce w Poznaniu. Dla naszej szkoły to ogromny sukces!
          Gratulujemy!

Obrazy przedstawiają uczniów na rozgrywkach sportowych.

Klasowe doniczki

Klasowe doniczki kwiatowo- ziołowe w ramkach Szkoły Promujące Zdrowie zagościły w naszej szkole.

Obraz przedstawia klasowe doniczki z roślinami.

Powróciły aktywne przerwy

Wróciły sportowe przerwy ! Dziękujemy RR za ufundowane lin, gum do skakania i rakietek do tenisa stołowego

Obrazy przedstawiają uczniów podczas aktywnych przerw.

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w naszej szkole!

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 8 C Szkoły Podstawowej nr 58 w Poznaniu, Milena Skąpska,  została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego!

Podczas dzisiejszej uroczystości odbywającej się w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Milena otrzymała zaświadczenie z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Serdecznie gratulujemy!!!

Obrazy przedstawiają uczennicę podczas odbioru nagrody

Akcja rekrutacja!

Obraz przedstawia dziewczynę promującą wydarzenie "Akcja rekrutacja"

Akcja_Rekrutacja-zaproszenie.pdf

Szkolny Dzień Kariery

Szkolny Dzień Kariery 2022 za nami :)

Zadania dotyczące zawodów i ich powiązania z branżami gospodarki, szkół ponadpodstawowych, sposobu wykorzystania wiedzy z poszczególnych przedmiotów w pracy, zainteresowań i hobby wykonali (stosownie do wieku) wszyscy uczniowie szkoły. Dodatkowo odbył się konkurs na najlepsze przebranie za przedstawiciela wybranego zawodu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy świetnych prac i pomysłów!

Kolaż zdjęć przedstawia uczniów podczas Szkolnego Dnia Kariery

Sukces naszych chłopców! Awans do finału rejonowego Miasta Poznania!

Dnia 6 maja 2022 roku reprezentacja Szkoły SP58 wzięła udział w drugim etapie Wielkopolskiego Turnieju Orlika.
          Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół, grano systemem każdy z każdym.
          Po pierwszym przegranym meczu, chłopcy z SP 58 zagrali trzy kolejne fanastyczne, pełne dramaturgii mecze i tym samym awansowali do finału rejenowego Miasta Poznania!
          Dziękujemy wszystkim szkołom za sportową rywalizację!
          Gratulujemy osiągnięcia!

Obraz przedstawia chłopców stojących na tle bramki piłkarskie, ubranych w białe koszulki.