• Wrzesień 2021

Dziś w naszej szkole obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

📚 Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

📚 Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

📚 Z tej okazji w każdej klasie podczas lekcji czytamy głośno dla siebie nawzajem i zachęcamy do wspólnego głośnego czytania w domu!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - galeria zdjęć (wystarczy kliknąć)

Sztafetowe biegi przełajowe

Dnia 28 września 2021 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się na Polanie Harcerza w Poznaniu.
          Po długiej przerwie wracamy na zawody międzyszkolne na sportowej mapie Poznania.
          Gratulujemy udziału i dziękujemy za włożony wysiłek :)

Obrazy przedstawiają uczniów ubranych w stroje sportowe, na zawodach przełajowych.

Język polski nowocześnie!

☑️ Czy wiecie ile frajdy może sprawić młodzieży, przerabianie lektury w nowoczesny sposób?

☑️ „Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego był dziś gościem na lekcji języka polskiego prowadzonej przez Panią Monikę Szaraniec w klasie 8c.

☑️ Rozszerzona rzeczywistość ➡️ sama przyjemność

Obrazy przedstawiają wykorzystanie tabletów podczas omawiania lektury szkolnej na języku polskim

Nowe szafki dla uczniów klas 1-3

Zdjęcie przedstawia logo szkoły, nowy budynek szkolny oraz uczniów stojących przy szafkach.

Narodowy Dzień Sportu

Dziesiątka dzieci przedstawiająca różne sporty.

13 września 2021 roku obchodzimy Narodowy Dzień Sportu. W tym dniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  konkurencjach sprawnościowych na wesoło!

Zapraszamy do galerii z wydarzenia! (wystarczy kliknąć)

Królewski Poznań - Poznaj Poznań

Żółty autobus z uczniami na tle poznańskiej katedry

Miniony tydzień minął w naszej szkole pod znakiem wycieczek szkolnych "Królewski Poznań - Poznaj Poznań!" Każda klasa poznawała zakątki Poznań jeżdżąc otwartym, dwupiętrowym autobusem BimbaBus. Na Starym Rynku, klasy 1-3 miały spacer z przewodnikiem podczas którego wykonywały zadania. Klasy starsze uczestniczyły w grze miejskiej. Uczniowie wraz z opiekunami rozwiązywali zadania poznając historyczne miejsce Poznania: Muzeum Narodowe, Pałac Działyńskich, Muzeum Archeologiczne.
          Na koniec, w ramach integracji klasy 4-8 grały w kręgle!
          To była świetna wycieczka!
          Galeria zdjęć (wystarczy kliknąć)

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2021 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Klasy pierwsze swoje rozpoczęcie miały na sali gimnastycznej gdzie odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 58 w Poznaniu. Każdy uczeń otrzymał krawat z logiem szkoły oraz liczydło.

Rozpoczęcie roku szkolnego klas 2 - 8 odbyło się w formie spotkań wychowaców klas z uczniami.

Życzymy udanego roku szkolnego!

Uczniowie ubrani galowo, ustawieni na przeciwko siebie

Otrzymanie czarnego krawatu z logiem szkoły.

Otrzymanie pamiątkowego liczydła.

Uczniowie klasy 1a, ustawieni w szeregu.