• Grudzień 2021

• Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Kolaż zdjęć przedstawia obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Opatrunek na ratunek

Samorząd Uczniowski dziękuje za zaangażowanie!

Obraz przedstawia dyplom dla Sp 58 w Poznaniu

Prace świąteczne - matematyka w TRÓJwymiarze

Kolejne spotkanie projektu Matematyka w TRÓJwymiarze za nami! Dziś było trochę z fizyką w tle, bo o przewodnictwie. Uczniowie poznali również program do projektowania 3D, w którym zbudowali piękne choinki.

Projekt będzie kontynuowany w nowym roku! Śledźcie nasze ogłoszenia na librusie.

Kolaż zdjęć przedstawia prace uczniów na projekcie "Matematyka w TRÓJwymiarze"

Cała Polska śpiewa kolędy

W ramach akcji CAŁA POLSKA ŚPIEWA KOLĘDY uczniowie klas 1-8 przesłali nagrania, w których zaprezentowali wybraną przez siebie kolędę. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie - dzięki Wam słychać w szkole piękne, świąteczne melodie.

p.Patrycja i p.Kamil

Obraz przedstawia kolaż zdjęć uczniów śpiewających kolędy.

Lista "100"

Za listą 100 osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju umiejętności pozwalających na skuteczne wykorzystywanie technologii cyfrowej oraz do rozwoju cyfrowej świadomości stoi Szerokie Porozumienie na Rzec Umiejętności Cyfrowych w Polsce.

W tym roku znalazły się na niej dwie nasze nauczycielki: Pani Anna Cieślarczyk i Pani Grażyna Kędzia. Gratulujemy!

Obraz przedstawia logo "Lista 100"

Złota Żaba 2021/2022

Mamy potwierdzenie organizatora  konkursu, że do II etapu konkursu zarówno w dziedzinie matematyki  języka polskiego dostała się Olga z klasy 8c! Gratulujemy sukcesów  i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Logo konkursu "Złota Żaba"

Zapal światło wolności

Obraz kolaż zdjęć uczniów biorących udział w akcji "Zapal światło wolności"

Ponad 130 uczniów naszej szkoły wzięło udział w akcji Zapal światło wolności, organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 40 rocznicy wybuchu stanu wojennego. Światła wolności zapłonęły  m.in.:

- na grobie Zenona Zająca, poległego górnika z KWK Wujek

-  pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki

- pod tablicą dziennikarza Wojciecha Cieślewicza

-  pod pomnikiem Poznańskie Krzyże

- w ponad 130 oknach na Osiedlu Ławica!

Akcja społeczna IPN „Zapal światło wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział:

„Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (…) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić.”

Zobacz https://youtu.be/TXInWXyMx3E

Matematyka w TRÓJwymiarze

Mikołajowe spotkanie fanów matematyki w TRÓJwymiarze przebiegło nam w miłej atmosferze, przy świątecznych piosenkach z nutką aromatów korzennych przypraw, pomarańczy i anyżu.

Konstrukcje matematyczne to było wyzwanie, ale największa frajdę sprawiło nam ich ozdabianie.

Obrazy przedstawiają trójkąty w trójwymiarze

BohaterON

Uczniowie z klas 4-8 w ramach akcji BohaterON na lekcjach informatyki poznali symbole związane z Armią Krajową i Szarymi Szeregami oraz historię wybranych postaci lub batalionów. Następnie przygotowali grafiki komputerowe z symbolem Polska Walcząca lub collage prezentujące historię różnych formacji lub wydarzeń.