Wycieczka do Wrocławia w dniu 12 grudnia 2017 r. na długo zostanie w pamięci uczniów klas 6a, 6b, 6c oraz ich opiekunów.
Aktualności
Świąteczny Wrocław
Konkurs w ramach realizacji projektu Erasmus+. Wyjad do Słowacji. Termin do 13 listopada 2017.
Zapraszamy do udziału uczniów klas 7 w konkursie w ramach realizacji projektu Erasmus+. Tym razem zwycięzcy odwiedzą Słowacjęw dniach 25.02.2018-02.03.2018 i spotkają się z uczniami z Portugalii, Włoch, Słowacji, Bułgarii, Litwy i Grecji .
Zadaniem uczestników konkursu jest: - przygotowanie prezentacji multimedialnej – załącznik A
„Dlaczego to właśnie ja powinienem/powinnam zostać uczestnikiem programu Erasmus?” – wykonana samodzielnie przez ucznia, zapisana na CD bądź pamięci przenośnej, o wielkości maksymalnie 10 slajdów.
- udzielenie odpowiedzi na pytania – załącznik B
Samodzielne udzielenie odpowiedzi na pytania( zapisane odręcznie):
-
Dlaczego jesteś zainteresowany/na wyjazdem?
-
W jaki sposób będziesz przygotowywał/ła się do wyjazdu?
-
Jak oceniasz swoje możliwości komunikowania się w języku obcym?
-
Co zrobisz, jeśli będziesz chciał coś powiedzieć (zapytać o coś), a nie będziesz znał właściwych słów?
-
Jakie są korzyści z wyjazdu? (Dla Ciebie, Twojego otoczenia, Twojej szkoły)
-
W jaki sposób chciałbyś / chciałabyś przedstawić relację z wyjazdu (w szkole)?
-zgoda rodziców na wyjazd- załącznik C
Załączniki wraz z wnioskiem są dostępne na stronie internetowej szkoły pod adresem: https://docs.google.com/document/d/1gow_kCdSexUftEEN3tqTjXHmc4yNKddNgQIOsVyzux0/edit#
Zgłoszenie odbywa się poprzez wypełnienie wniosku wraz z załącznikami i przekazanie dokumentów do sekretariatu szkoły do dnia 13 listopada.
-
Złota żabka
Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu Złota Żabka z matematyki a 17 listopada z języka polskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie klas siódmych :
z matematyki: Jakub Węgrowski
z języka polskiego: Zofia Poślednik
Zofia Różańska
Joanna Leda
Drugi etap odbędzie się w Swarzędzu 17 marca 2018.
Gratulacje!!!
Udany start w projekcie Fundacji Rosa
Szanowni Państwo na nasze konto w Fundacji ,,Rosa" w projekcie ,,Twoja szkoła 134017” za rok 2016 wpłynęła kwota 15.536,40 zł przekazana przez siedmiu podatników.
W związku z tym stan naszego konta wynosi 15.743,03 zł. Zgromadzone środki zostaną zgodnie z umową przeznaczone na wyposażenie szkoły w sprzęt komputerowy. Bardzo dziękujemy za wsparcie.Jednocześnie zapraszamy do przekazania 1% za rok 2017.
Fundacji Rosa
KRS 0000207472
w rubryce inne informacje należy wpisać:„Twoja Szkoła” -134017.
Wszelkie kwoty, które z tytułu 1% wpłyną na konto fundacjiprzeznaczone będą na dofinansowanie
sprzętu elektronicznego i komputerowego.
Więcej informacji na FundacjaRosa.pl (wystarczy kliknąć).
Studenci na medal
Uczniowie naszej szkoły, którzy podjęli trud studiowania na Dziecięcym Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 7 grudnia 2017 roku byli na uroczystym zakończeniu zajęć akademickich.
Wyróżnienia dla nauczycieli naszej szkoły
Z wielką dumą pragniemy poinformować o wyróżnieniach, które otrzymały dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.
Pani Ewa Prajwowska otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Poznania nagrodę za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Natomiast pani Małgorzata Domagała-Włodarek została odznaczona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Medal ten przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Serdecznie gratulujemy!
Muzyka Moja Pasja
W tym roku ponownie Nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty podczas koncetów ,,Muzyka Moja Pasja". Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotogalerii: czwartek , piątek oraz do lektury artykułu z wydarzenia (wystarczy kliknąć).
Wycieczka klas siódmych do Berlina
Uczniowie klas siódmych w środowy poranek wyruszyli na wycieczkę integracyjną do Berlina. Głównym punktem programu była wizyta w Muzeum Pergamońskim, w którym znajduje się m.in. Brama Isztar, Stela z Kodeksem Hammurabiego, Brama z Miletu, Mihrab z Kaszanu.
Podczas wycieczki do Berlina siódmoklasiści zobaczyli m.in.: Mur Berliński, Bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów i plac Paryski, Reichstag - budynek parlamentu oraz przejechali przez Unter den Linden: Uniwersytet Humboldta, Opera Narodowa, katedra berlińska. Uczniowie wycieczkę zakończyli wizytą w Muzeum Techniki.
Zobacz fotogalerię z wycieczki do Berlina (wystarczy kliknąć).
Dzień Dyni 2017 za nami
We wtorek społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki jak co roku wzięła udział w Dniu Dyni. Tradycyjnie uczniowie przygotowali smakołyki z dynią w roli głównej, wykonali dyniowe ozdoby i przyszli do szkoły przebrani.
Głównym punktem Dnia Dyni było spotkanie klas I-III i IV-VII na sali gimnastycznej. Uczniowie m.in. przygotowali klasowe stoły z dynią w roli głównej, wzięli udział w klasowych konkurencjach, śpiewali piosenki, tańczyli, a na koniec odbyła się rewia mody. Każdy uczeń mógł skosztować przepyszną zupę dyniową Pani Pohl i klasowe smakołyki.
Uczniowie zapalili znicze pamięci w Forcie VII
Uczniowie klasy IV A i siódmoklasiści w ramach ogólnopolskiej akcji „Zapal znicz pamięci” przywracali pamięć o dramatycznych losach Polaków mieszkających podczas II wojny światowej na tzw. ziemiach wcielonych do III Rzeszy. Główne uroczystości w Wielkopolsce odbyły się w Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i Instytutu Pamięci Narodowej, poznaniacy i seniorzy, którzy jako dzieci, byli więźniami niemieckich obozów zagłady. Udział w akcji wzięli też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu. Do dawanego obozu koncentracyjnego przybyli ze zniczami i kartkami, na których pojawiły się nazwiska ofiar II wojny światowej i ich numery z obozów koncentracyjnych.
- Część z nich ma w swoich rodzinach powstańców wielkopolskich, którzy zginęli na początku II wojny światowej, dziadków czy pradziadków, którzy służyli w AK. W ten sposób także ci najmłodsi pielęgnują pamięć o swoich przodkach - mówił w rozmowie z Onet.pl nauczyciel historii, Tomasz Woźniak.
Podczas uroczystości wspomniano Mariana Wiewiórkowskiego, który był tegorocznym bohaterem akcji, zaprezentowano zwiastun filmu „Hartheim. Zapal znicz pamięci 2017”, a Grzegorz Kucharczyk opowiedział o zagładzie polskiej inteligencji w Forcie VII. Następnie wspólnie zapalono Znicze Pamięci.
Fotogaleria z akcji „Zapal znicz pamięci” (wystarczy kliknąć)
Media o udziale uczniów naszej szkoły w akcji „Zapal znicz pamięci”:
Onet.pl: Poznań: w Forcie VII uczczono pamięć pomordowanych
Radio Poznań: Wspomnienie ofiar niemieckiego terroru na ziemiach wcielonych do III Rzeszy
Epoznan.pl: W niedzielę zapłonęły „Znicze pamięci”
Telewizja WTK: Zapal znicz pamięci 2017
Nasz Głos Poznański: Zapłonęły znicze pamięci w powiecie poznańskim
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
Uczniowie klas czwartych z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali dla społeczności szkolnej uroczysty apel, który składał się m.in. z retrospekcji historycznej, prezentacji multimedialnej wraz z krótkim programem artystycznym.
Jednak najważniejszym punktem był życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły, które w imieniu wszystkich uczniów składali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Fotogaleria z apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej (wystarczy kliknąć).
Spotkanie ze zdobywcą 7 szczytów Korony Ziemi
O swojej wielkiej pasji do gór, o tym czy wśród górskich szczytów szuka się spokoju, czy adrenaliny oraz wielkiej pokorze względem sił przyrody, która każe zawrócić tuż przed szczytem, opowiadał Bartłomiej Wróblewski, który w piątek spotkał się z uczniami klas V-VII.
Przypomnijmy, że Bartłomiej Wróblewski jest nauczycielem akademickim i prawnikiem specjalizującym się w prawie konstytucyjnym oraz posłem na Sejm VIII kadencji. W latach 1998–2014 zdobył Koronę Ziemi, zdobywając kolejno szczyty: Elbrus (1998), Kilimandżaro (2002), Mont Blanc (2003), Aconcagua (2007), Denali (2008), Góra Kościuszki (2011), Puncak Jaya (2011), Masyw Vinsona (2012) i Mount Everest (2014). Jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu.
Fotogaleria ze spotkania z Bartłomiejem Wróblewskim (wystarczy kliknąć).
Wycieczka klas VI-VII do Włoch
Najstarsi uczniowie naszej szkoły w dniach od 4 do 11 października wzięli udział w szkolnej wycieczce do Włoch. Uczniowie odwiedzili m.in. Wenecję, Florencję, Zatokę Neapolitańską, wyspę Capri, Pompeje, Watykan i Rzym.
Młodzi Młodym - o przeciwdziałaniu przemocy
Uczniowie z klas V-VII naszej szkoły we wtorek wzięli udział w zajęciach „Młodzi Młodym z zakresu przeciwdziałania przemocy - w tym cyberprzemocy” i motywowania do osiągania konstruktywnych celów.
Zajęcia gościnnie poprowadziła pani mgr Anna Kącka wraz z Uczniami Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu.
Zobacz Międzynarodowy Dzień Kropki w SP 58
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w poniedziałek wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani w kropki, uczniowie przygotowali specjalne duże kropki, a na wielu lekcjach czekały na uczniów „kropkowe aktywności”.
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności obchodzone od pięciu lat. Zostało zapoczątkowane przez Petera H. Reynoldsa, który jest autorem książki „Kropka”.
Fotogaleria z Międzynarodowego Dnia Kropki (wystarczy kliknąć).
SP 58 na podium XI Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki wywalczyła II miejsce w klasyfikacji generalnej XI Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania. Natomiast trzech naszych uczniów stanęło na podium w konkurencjach medalowych.
W piątek klasy: I A, I B, I C wzięły udział w XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania, która odbyła się w Ogrodzie Jordanowskim nr 2. Nasi uczniowie najpierw rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: bieg, rzut kulą i rzut dyskiem, a następnie w konkurencjach drużynowych: skok w dal, tor z przeszkodami i przeciąganie liny. Po kilku godzinach rywalizacji okazało się, że zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, a trzech naszych uczniów stanęło na podium w konkurencjach medalowych. Medale wręczał legendarny piłkarz Lecha Poznań, Piotr Reiss wraz z Elizą Malarecką, Kierownik Oddziału Rozwoju Edukacji i Relacji Zewnętrznych w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Poznania.
Wyniki XI Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania:
(piątek, 15 września 2017 roku)Klasyfikacja szkół:
1. Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu
2. Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu
2. Szkoła Podstawowa nr 64 w Poznaniu
3. Szkoła Podstawowa nr 70 w PoznaniuWyniki biegu krótkiego:
1. Wiktor Zubik (Szkoła Podstawowa nr 58)
2. Szymon Putan (Szkoła Podstawowa nr 58)
3. Maja Sulikowska (Szkoła Podstawowa nr 6)Wyniki rzutu dyskiem:
1. Arkadiusz Klimowicz (Szkoła Podstawowa nr 7)
2. Antoni Sobala (Szkoła Podstawowa nr 7)
3. Kacper Mazurczak (Szkoła Podstawowa nr 58)Klasy pierwsze do Olimpiady przygotowywali wychowawcy: Mariola Borowska, Klaudia Karolczak, Sylwia Strychalska wraz z nauczycielem Tomaszem Woźniakiem. Dziękujemy rodzicom, którzy wpierali nauczycieli podczas Olimpiady.
Akcja Sprzątanie Świata 2017 za nami
Dzieci, młodzież, rodzice oraz kadra pedagogiczna Naszej Szkoły wzięła udział w 24. edycji akcji proekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2017”, która odbyła się pod hasłem: „NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE!”.
Pogoda nie sprzyjała akcji i wszystkich gotowych do pracy powitał deszcz. Na szczęście po 10 minutach wyszło słońce i mogliśmy przystąpić do porządków. Nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami z zapałem oczyścili tereny zielone szkoły, o dobrych humorach można się przekonać patrząc na zdjęcia. Pamiętajmy wszyscy o głównym haśle akcji, obowiązuje nas przez cały rok.
Fotogaleria z Akcji Sprzątanie Świata 2017 (wystarczy kliknąć).
ZŁOTA ŻABKA
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu ZŁOTA ŻABKA dwoje naszych uczniów zdobyło wyróżnienia:
ERYK BOGACKI- język polski
KATARZYNA PODGÓRSKA- matematyka
GRATULUJEMY !!!
KLASY PIERWSZE
Wyprawka dla ucznia klasy I w roku szkolnym 2017/2018
W tornistrze: zeszyt 16- kartkowy w 3 linie , 1 zeszyt w kratkę formatu A4, 1 zeszyt 16 - kartkowy gładki, piórnik.
Piórnik:
• 2 ołówki
• temperówka zamykana
• gumka do mazania
• kredki ołówkowe 12 podstawowych kolorów
• nożyczki z zaokrąglonymi czubkami
• linijka 15-20 cm
• klej w sztyfcieMateriały plastyczne, które uczeń zostawia w szkole:
• 2 bloki rysunkowe –białe A4
• 1 blok rysunkowy –kolorowy A4
• 1 blok techniczny biały i 1 kolorowy A4
• 1 tekturową teczkę na gumkę (podpisana z przodu)
• farby plakatowe 12 kolorów
• pędzle w trzech rozmiarach
• pojemnik na wodę
• plastelina
• papier kolorowyStrój sportowy w podpisanym woreczku:
• koszulka na zmianę,
• spodenki sportoweW szkole obowiązuje obuwie zmienne na gumowej podeszwie (przeznaczone również do ćwiczeń ruchowych).
WSZYSTKIE ZESZYTY, I PRZYBORY SZKOLNE PROSZĘ PODPISAĆ.
Lista dzieci z podziałem na klasy pierwsze zostanie wywieszona 30 sierpnia na drzwiach szkoły.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PISANKI 2017
Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki została wyróżniona w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Pisanki 2017 „za liczne uczestnictwo i wysoki poziom artystyczny dostarczonych prac”. Jest to największy konkurs kultywujący ten Wielkanocny zwyczaj w Polsce.
Archiwum Aktualności