• Marzec 2023

• Tradycje i symbole wielkanocne

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną dzieci w świetlicy przypomniały sobie wszystkie tradycje i symbole wielkanocne. Miały okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas gier i zabaw przy tablicy multimedialnej. Największą radość sprawiły im prezenty wielkanocne otrzymane podczas lekcji.

Obrazy przedstawiają uczniów podczas zabaw i gier

Kurczaczki wielkanocne

Dzieci w świetlicy z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych wykonały pracę plastyczna- kurczak z talerzyka papierowego

Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów - kurczaczek wielkanocny

Zabytki Polski

W ramach realizacji tematu tygodnia "Zabytki Polski" dzieci w świetlicy miały okazję zobaczyć zabytki naszego miasta i ciekswostki z nimi zwiazane. Po omówionej lekcji, uczniowie wykonali prace plastyczne. Najwiekszym zainteresowanjem cieszyl sie Ratusz w Poznaniu.

Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów

Pierwszy Dzień Wiosny

Dzieci w świetlicy z okazji pierwszego dnia wiosny wykonywały pracę plastyczna pt" Portret Pani Wiosny "

Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów

Zabytki Polski

Dzieci w świetlicy w tym tygodniu realizują temat " zabytki Polski". Na początek zapoznały się z najważniejszymi informacjami o miastach Polski poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego oraz krótką pogadankę.

Galeria zdjęć - Zabytki Polski

Szydełkowanie

Dziś w ramach zajęć świetlicowych uczennica klasy 3a Lena poprowadziła zajęcia z szydełkowania. Zajęcie te rozwijają sprawność manualną,twórcze myślenie, dokładność, pamięć, poczucie estetyki i cierpliwość. Jest to też odpoczynek od zajęć lekcyjnych, wyciszenie i odreagowanie emocji i napięć.

Kolaż zdjęć przedstawia naukę szydełkowania

Dzień Kobiet

Dużo szczęścia, radości niech Ci w domku miłość gości. Kłaniam się nisko, bo jest jeszcze ślisko. W rączki całuję, życzonka przekazuję. Bo Dzień Kobiet jest od tego, żeby powiedzieć wszystkiego najlepszego!

Obraz przedstawia kobietę w kwiatach.