• Wycieczka do Londynu uczniów SP 58 w Poznaniu

• W marcu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki wzięli udział w siedmiodniowej wycieczce do Anglii, a główną atrakcją było zwiedzanie Londynu. Wycieczkę przygotowała grupa nauczycieli: Anna Szyfter, Bożena Lisik i Dagmara Śliwińska.

Zobacz fotogalerię w wycieczki do Anglii (wystarczy kliknąć).

DZIEŃ 1

Wyjazd z Poznania w godzinach popołudniowych.

DZIEŃ 2

Przeprawa do AngliiHastings - zwiedzanie miasta, miejsca słynnej bitwy z 1066 r., która zaważyła na losach Anglii, przejazd do BV Portsmouth – zwiedzanie najważniejszej bazy brytyjskiej marynarki wojennej oraz HMS Victory – okrętu dowodzonego przez admirała Nelsona podczas bitwy pod Trafalgarem.

DZIEŃ 3

Winchester – zwiedzanie średniowiecznego miasta: katedraGreat Hall z okrągłym stołem znanym z legendy o królu Arturze, Stonehenge – zwiedzanie jednej z najsłynniejszych budowli megalitycznych w Europie, przejazd na mityczną wyspę Avalon – zwiedzanie Glastonbury Abbey, opactwa założonego przez Celtów w IV w., które według legendy jest miejscem pochówku króla Artura i jego żony Ginewry, przejazd do Bath – starożytnego rzymskiego miasta, słynącego z jedynych na terenie Anglii gorących źródeł, spacer po Bath.

DZIEŃ 4

Tintagel – zwiedzanie ruin legendarnego zamku, miejsca urodzenia króla Artura, St. Michael’s Mount – malownicza wyspa, odcinana od lądu przez przypływ, na której szczycie znajduje się romantyczny zamek, Land’s End – 60-metrowy klifowy przylądek stanowiący najdalej wysuniętą na zachód część Wielkiej Brytanii, przejazd do hostelu w Newquay – letniej stolicy Anglii znanej, z mistrzostw świata w surfingu.

DZIEŃ 5

St. Austell – zwiedzanie Eden Project, największej na świecie szklarni, gdzie pod ogromnymi kopułami znajduje się kolekcja ponad 18 tysięcy roślin z kilku stref klimatycznych, przejazd do Londynu – spacer po centrum miasta.

DZIEŃ 6

Londyn – Buckingham Palace, St. James’s Park, Mall, Trafalgar Square, Soho, Oxford Street, Parlament i Big Ben, Westminster Abbey, spacer wzdłuż Tamizy, rejs statkiem po Tamizie, Greenwich, Obserwatorium Królewskie, południk ,,0”, panorama Londynu, wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 7

Przyjazd do Poznania w godzinach popołudniowych.