• Akademia Młodego Ekonomisty i Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

• To dwa programy odbywające się na Uniwersytecie Ekonomicznym do którego przystąpiło 14 uczniów  naszej szkoły, w tym semestrze również uczniowie klasy 7b i 7c.

Każdy semestr to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej.

Zajęcia mają charakter interaktywny – składają się z wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady prowadzone są przez pracowników akademickich, a w realizacji warsztatów pomagają studenci kierunków ekonomicznych.

Celem zajęć jest promocja postaw przedsiębiorczych i przygotowanie do życia w złożonych realiach społecznych, gospodarczych i biznesowych. Uczniowie wzmocnią także swoje kompetencje w zakresie autoprezentacji oraz spotkają się z praktykami biznesu. Na koniec zawalczą o wartościowe nagrody. Inicjatywa ta powstała przy wsparciu metodologicznym Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Partnerem strategicznym EUD jest Narodowy Bank Polski, a honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

Opiekunem naszych uczniów oraz koordynatorem szkolnej akcji jest Beata Furmańczak.

Życzymy wielu miłych wrażeń oraz owocnej pracy podczas kolejnych zajęć!