• Wyjście w ramach NHEF

• W piatek 13 kwietnia uczniowie klas pierwszych ostatni raz w tym roku szkolnym wzięli udział w spotkaniu w kinie Muza w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem ogladały film pt. "Alfie mały wilkołak".

W dniu siódmych urodzin Alfie odkrywa, że podczas pełni Księżyca zmienia się w wilkołaka. Uzyskuje wtedy niezwykłe moce (potrafi szybko biegać, skakać, jest silny), ale też pożera kury sąsiadki i wygląda jak bestia. Alfie wstydzi się zmian, które zachodzą w jego ciele. Czuje się odmieńcem. Martwi się, że przybrani rodzice przestaną go kochać i pozbędą się go. Boi się też odrzucenia ze strony kolegów.

W przyjazny i niewymuszony sposób pokazuje, że odmienność nie jest powodem do wstydu, lecz szansą dającą nowe możliwości, uczy dzieci pracy w grupie, inspiruje nauczycieli, jak wspomagać rozwój podopiecznych, które sprawiają kłopoty. Dzieci z łatwością utożsamiają się z problemami Alfiego
          i empatycznie odczuwają jego mieszane uczucia. Bohater dobrze radzi sobie z kłopotami i lękiem przed odrzuceniem, dzięki temu widzowie również zostają pokrzepieni i wzbogaceni o przekonanie, że każdy zasługuje na miłość bliskich, nawet jeśli czuje się odmienny. Atutem filmu jest ścieżka dźwiękowa.