- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2021
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
Kwiecień 2024
Uchwalenie Konstytucji 3 maja
W piątek 26 kwietnia cała społeczność szkolna świętowała rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji: - odbył się uroczysty apel z udziałem pocztu sztandarowego, - uczniowie klas VII wystawili przedstawienie pt. „Majówka z Konstytucją - program TV”, - wszyscy wspólne zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśń „Witaj majowa jutrzenko”. Vivat 3 Maja! Vivat Konstytucja!
Uroczysty apel - galeria zdjęć
Obraz przedstawia uczniów podczas uroczystego apelu.Klasa 4 i 5 w poznańskiej palmiarni
W czwartek 25 kwietnia klasa 4a i 5c brały udział w survivalu w poznańskiej palmiarni! Dzieci wykonywały specjalnie przygotowanie zadania, mogąc w ten sposób nauczyć się wielu ciekawych rzeczy z życia zwierząt i roślin!
Obrazy przedstawiają uczniów w PalmiarniSukces naszego ucznia!
Miło nam poinformować, iż 27 kwietnia 2024r w zawodach strzeleckich w Robaczynie uczeń klasy 1b Ryszard Moryl zdobył dwa pierwsze miejsca
- w konkurencji karabinek sportowy 0,22
- w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w kategorii juniorskiej
Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy sukcesów!
Obraz przedstawia ucznia wraz z nagrodamiAkcja Żonkil w bibliotece szkolnej zakończona!
Dziękujemy uczniom za piękne prace i zachęcamy innych do lektury opowiadania Kazimierza Szymeczki "Jak kto może. Powstanie w Getcie Warszawskim" ze zbioru "Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku" oraz książki
- Marcin Szczygielski "Arka czasu"
- Adam Michejda "Skarb Getta"
- Renata Piątkowska "Wszystkie moje mamy"
- Katarzyna Ryrych "Pan Apoteker"
Poznajmy historię razem!
Kolaż zdjęć przedstawia prace uczniów.
"Szkoła Magicznych Zwierząt"
W czwartek klasy 1 B i 2 B w ramach Projektu Multikino wybrały się na film "Szkoła Magicznych Zwierząt". Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy po seansie pospacerować, zobaczyć Pomnik Powstańców Wielkopolskich, spędzić miło czas. To był bardzo udany dzień
Obrazy przedstawiają uczniów podczas wyjścia klasowegoUczniowie klasy IV na Targach Nauki i Wyobraźni
W środę 24 kwietnia na Targach Nauki Wyobraźnia uczniowie klasy 4b odkrywali m.in. jak działa kalejdoskop, krzywe zwierciadło i camera obscura. Przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia z napięciem i natężeniem prądu czy siłą odśrodkową, jednak one okazały się bułką z masłem w porównaniu z rysowaniem portretów z odbicia lustrzanego
Obrazy przedstawiają uczniów na Targach Nauki i WyobraźniAleksandra wyróżniona w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.
17 kwietnia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk wręczyła wspólnie z wielkopolskim kuratorem oświaty Igorem Bykowskim nagrody i wyróżnienia laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
Aleksandra Bartoszewicz została szczególnie wyróżniona jako podwójny zwycięzca:
laureat z języka polskiego i finalista z matematyki.Ogromny sukces Oli to zasługa jej talentu i pracy, ale także uhonorowanie ogromnego wysiłku nauczycieli, dzielących się z uczniami wiedzą.
Naszej laureatce i finalistce gratulujemy.
Niech to będzie przykład dla młodszych uczniów i zachęta do zmagań konkursowych w kolejnych edycjach Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.
Obrazy przedstawiają uczennicę podczas wręczania wyróżnień.ZŁOTE ŻABY 2024 ROZDANE!
Aleksandra z klasy 8B przywiozła dwie złote statuetki: w dziedzinie języka polskiego i literatury i matematyki.
Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 20 kwietnia w siedzibie swarzędzkich szkół dwujęzycznych fundacji EKOS.I jeszcze jedno wyróżnienie:limeryk napisany przez Olę został umieszczony na łamach gazetki EKOSIK.Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!Olu jesteś dumą naszej Szkoły, tworzysz jej historię.DZIĘKUJEMY!
Obrazy przedstawiają uroczystość wręczania nagród.Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia dzieci w świetlicy obejrzały film edukacyjny, dzięki któremu dowiedziały się jak dbać o naszą planetę, a następnie sprawdziły swoją wiedzę w Quizach
Obrazy przedstawiają uczniów wykonujących quizyZ podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
Dnia 19 kwietnia chłopcy z roczników 2012 i 2013 uczestniczyli w pierwszej rundzie turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".
Dziękujemy za możliwość rywalizacji!
Obraz przedstawia uczniów podczas turnieju.Rajd Kukuczki - 15 - 17 kwietnia
Środa - 17.04
"Ostatni dzień Rajdu już za nami, ale wspomnienia pozostaną na długo! Przed naszym wyjazdem do Poznania mieliśmy niezapomniane przeżycia. Odwiedziliśmy skocznie w Wiśle, podziwialiśmy imponującą zaporę, a nawet byliśmy gośćmi w Zameczku Prezydenckim! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą przygodę i niezapomniane chwile!
Wtorek - 16.04
Drugi dzień Rajdu Kukuczki za nami! Nasza przygoda rozpoczęła się od przejścia przez malowniczą przełęcz Kubalonka, a potem udaliśmy się do magicznego miejsca, gdzie spotykają się granice Polski, Słowacji i Czech. Odwiedziliśmy również chatę Kawuloka i zdobyliśmy szczyt Ochodzita, gdzie czekały na nas niezapomniane widoki. Nie mogło zabraknąć też momentu zadumy, gdy złożyliśmy kwiaty przy tablicy pamiątkowej Jerzego Kukuczki, prawdziwej legendzie wspinaczki. Na zakończenie tego niesamowitego dnia odwiedziliśmy muzeum Adama Małysza, co było dla nas wielkim wyróżnieniem. Dziękujemy naszemu przewodnikowi PTTK, Mariuszowi Boś, który towarzyszył nam przez całą trasę i dzielił się swoją wiedzą i pasją. To był naprawdę niezapomniany dzień pełen przygód i inspirujących momentów!
Poniedziałek - 15.04
Dzień pierwszy Rajdu Kukuczki w Wiśle za nami! Rozpoczęliśmy od emocjonującej wizyty w Izbie Pamięci Jerzego Kukuczki, gdzie mogliśmy zgłębić historię i dokonania tego niezwykłego himalaisty. Spotkanie z Panią Cecylią, żoną Jerzego, było niezwykłym doświadczeniem - jej opowieści o życiu z legendarnym alpinistą były inspirujące i poruszające. Czekamy na kolejne dni pełne przygód i niesamowitych doświadczeń!
Sztuka łagodzi emocje
Sztuka łagodzi emocje, wyzwala spokój i pomaga w koncentracji.
Takie cele realizujemy na warsztatach plastycznych.
Piątkowe zajęcia wprowadziły nas w świat fauny i flory.
Czarne kartki, pastele suche i olejne posłużyły nam do stworzenia przepięknych prac.
Prace plastyczne uczniów w świetlicy
We wtorkowy poranek dzieci w świetlicy dowiedziały się czym jest tangram i na czym on polega a następnie wykonały swoje własne tangramy.
Obraz przedstawia prace plastyczne uczniówKlasy szóste w teatrze
„Wyobraź sobie wiatr, który zabiera Ci to co jest dla ciebie cenne” - 12 kwietnia klasy szóste wybrały się wraz z wychowawcami na przedstawienie w Teatrze Animacji - Czarnoksiężnik Oz.
Oz to miejsce, do którego trafia tysiące dzieci i dorosłych. Każde z nich widzi je inaczej, inną ma drogę do pokonania i inne oczekiwania wobec Czarnoksiężnika. Łączy ich jedno, chcą być u siebie, w swoim domu, chcą żyć i czuć po swojemu.
I z takimi wrażeniami pozostajemy na wolne dni
Obraz przedstawia uczniów w teatrzeCiekawa lekcja muzyki
W tym tygodniu uczniowie klas 4-7 podczas lekcji muzyki grali na instrumentach perkusyjnych. W pełnym skupieniu realizowali zadania związane z wartościami rytmicznymi nut - efekt był wspaniały !
Kolaż zdjęć przedstawia lekcje muzykiZ podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
W piątek 12 kwietnia uczestniczyliśmy w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U10.
Nasi chłopcy spisali się dzielnie - wygrywając 3 mecze, dwa razy uznając wyższość rówieśników z innych szkół.
Dziś swój debiut miały nowe koszulki sportowe, które zostały zakupione z pieniędzy uzbieranych podczas koncertu Muzyka Moja Pasją.
Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia zdjęć z piłkarzami Lech Poznań
Obrazy przedstawiają uczniów podczas turnieju piłkarskiegoNowe Horyzonty Edukacji Filmowej
11 kwietnia klasy 5 zakończyły projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, w ramach którego raz w miesiącu uczniowie oglądali filmy w kinie Muza. Prelekcje były dostosowane do wieku uczestników i dotyczyły bliskich im wartości - rodzina, przyjaźń, miłość, szacunek, pokonywanie trudności itp. Po wyjściu z kina uczniom towarzyszyły różne emocje i dyskusje, które wpływały na rozwój kompetencji społecznych oraz rozbudzały ich zainteresowania. NHEF to wartościowa przygoda z kulturą filmową.
Obraz przedstawia uczniów podczas udziału w projekcie oraz repertuar filmówSukces sportowy uczennicy!
Gratulacje dla Małgosi z klasy 2c!
Jesteśmy niezmiernie dumni z Twojego osiągnięcia podczas Releve Cup - III Ogólnopolskiego Turnieju w gimnastyce artystycznej grup rekreacyjnych. Małgosia zajęła II miejsce w kategorii układ taneczny, rocznik 2015. Twoja determinacja i ciężka praca przyniosły wspaniałe efekty! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i niech Twoja pasja ciągle Cię inspiruje. Gratulujemy! #MistrzyniGimnastyki #Pasja
Obraz przedstawia uczennicę z dyplomem i pucharemCiekawa lekcja języka polskiego!
Czy można w realny sposób przedstawić to, co abstrakcyjne, a przy okazji połączyć naukę z zabawą ? Klasa udowodniła, że tak . Podczas lekcji języka polskiego ósmoklasiści powtarzali części mowy, wykorzystując symbole gramatyczne Montessori .
Obraz przedstawia uczniów wykorzystujących symbole gramatyczne MontessoriO architekturze inaczej!
Klasa 7b na lekcji plastyki poznawała architekturę modernistyczną w Polsce przygotowując równocześnie notatki obrazkowe i mapy myśli, ucząc się i ćwicząc koncentrację oraz rozwijając umiejętności wyciągania wniosków, porządkowania wiadomości, a także hierarchizowania treści.
Obrazy przedstawiają ikonografiki dotyczące modernizmuEmotkowe pożeracze smutków
W ostatni wtorek marca nasza ekipa projektu "Emotkowe Pożeracze Smutków" miała okazję odwiedzić Oddział Onkologiczny Dzieci Młodszych w Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera UM w Poznaniu. To było niezwykle poruszające doświadczenie dla naszych uczniów.
Dzięki wielogodzinnej pracy mogliśmy przekazać dzieciom radość w postaci ręcznie uszytych, pluszowych emotek oraz małych jajeczek. Widok uśmiechniętych buziek na twarzach tych małych bohaterów był nie do opisania - to prawdziwe źródło motywacji i siły dla naszej grupy.
Podczas spotkania rozmawialiśmy z pielęgniarką oddziałową, która podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami oraz opowiedziała o specyfice pracy na tym oddziale. Dowiedzieliśmy się też więcej o chorobach, z którymi dzieci muszą się zmagać oraz o procesie ich leczenia.
Ponadto, dzięki hojności rodziców uczniów klasy 5b, mogliśmy przekazać sympatycznego dinozaura Zezola, który został wylicytowany w ramach akcji "Nauczyciele szyją dla WOŚP". To piękne gesty, które pokazują, jak wiele dobrego możemy zrobić, działając razem.
To spotkanie pokazało nam, że nasza praca naprawdę ma sens. Dzieci, które przeżywają tak wiele, doceniają każdy gest i uśmiech. Pamiętajmy, że zdrowie to największy skarb, którego warto doceniać i dbać o niego każdego dnia.
Dziękujemy wszystkim za Wasze wsparcie i zaangażowanie! #EmotkowePożeraczeSmutków #NauczycieleszyjądlaWOŚP #LaboratoriaPrzyszłości #SzyjemyDobro
Obrazy przedstawiają uczniów podczas wizyty w Oddziale