- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2021
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
Październik 2024
Konferencja „Pedagogical Innovation in Education: Bridging Nature & Technology in the Teaching Process”
28 października 2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w międzynarodowej konferencji „Pedagogical Innovation in Education: Bridging Nature & Technology in the Teaching Process”, która odbyła się na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W gronie prelegentów z różnych krajów wystąpiła nasza Pani Anna Cieślarczyk, która podzieliła się doświadczeniami naszej szkoły z organizacji corocznego Dnia Projektów. W swoim wystąpieniu p. Ania opowiedziała o tym, jak ważna jest współpraca między uczniami, nauczycielami i rodzicami przy realizacji projektów, które łączą wiedzę z różnych dziedzin, kreatywność oraz nowe technologie. Dzięki temu podejściu uczniowie uczą się współpracy, odpowiedzialności i innowacyjnego myślenia.
Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany pomysłów i inspiracji z pedagogami z całego świata, a także do zdobycia nowych narzędzi i metod, które z pewnością wzbogacą nasz proces nauczania.
Serdeczne gratulacje dla p. Ani za wspaniałe wystąpienie oraz inspirację do dalszego rozwoju naszej szkoły!
Obraz przedstawia konferencję „Pedagogical Innovation in Education: Bridging Nature & Technology in the Teaching Process”Tenis stołowy - Igrzyska Dzieci
W środę 30 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I rundzie turnieju tenisa stołowego rozgrywanego w ramach Igrzysk Dzieci
Nasi reprezentanci po dobrej grze zajęli II miejsce.
Do następnego etapu awansowali uczniowie z SP 18.
Gratulacje naszym uczniom dobrej postawy i rywalizacji fair-play!
Obraz przedstawia uczniów podczas meczów tenisa stołowego.Wycieczka klas IV i V
Poniedziałek 28 października zaskoczył piękna pogodą,gdy klasy: 4a,4c i 5b udały się z wizytą do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.Uczniowie mieli okazję zobaczyć pokazowe warsztaty ginących zawodów m.in. kowalstwa, bednarstwa, pasiekę , plastry miodu, wyroby z pszczelego wosku , szewstwa (maszyny do wyrobu butów, ” kopyta”, pokaz cięcia skóry), wikliniarstwa.Udział dzieci w warsztatach wikliniarskich, gdzie własnoręcznie mogli wypleść wozy z wikliny,sprawiły im wiele radości.Zabawa na świeżym powietrzu zakończyła przyjemnie spędzony czas,w gronie rówieśników.
Dzień Patrona Szkoły
Obrazy przedstawiają gazetkę oraz tablicę pamięci Patrona Szkoły
24 października to szczególna data dla uczniów 58 SP w Poznaniu!
Dzisiaj obchodzimy 35 rocznicę śmierci naszego Patrona - Jerzego Kukuczki .
Wielki alpinista i himalaista jest ciągle naszym wzorem do naśladowania w niezwykłej wytrwałości w dążeniu do celu. Uczniowie podążając tym śladem, zdobywają szczyty wiedzy na różnych szczeblach edukacji.
Dzień Patrona Szkoły to ważne święto dla całej społeczności szkolnej!!
Igrzyska Młodzieży Szkolnej - tenis stołowy
W środę 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I rundzie turnieju tenisa stołowego rozgrywanego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Nasi reprezentanci po dobrej grze zajęli II miejsce.
Do następnego etapu awansowali uczniowie z SP 15.
Gratulacje naszym uczniom dobrej postawy i rywalizacji fair-play!
Obraz przedstawia uczniów podczas meczów tenisa stołowego.Fundusz Wyszehradzki
Piątek 25.10.2024 r. był dniem powrotu ze Słowacji grupy uczniów uczestniczących w drugim etapie projektu w ramach Funduszu Wyszehradzkiego. Realizowane aktywności: lekcja muzyki, tworzenie artystycznych zakładek do książek oraz przygotowanie przedstawienia opisującego legendę związaną z miastem Levice były kolejnymi wspólnymi międzynarodowymi wyzwaniami dla uczniów z Polski i ze Słowacji. Efekty naszej pracy pokazały, jak można twórczo i w przyjaznej atmosferze nie tylko pracować, ale poznawać nowych przyjaciół, uczyć się od siebie nawzajem i doświadczać wartościowych momentów. Po kilku intensywnych dniach pracy możemy stwierdzić, że nie tylko zrealizowaliśmy plan, ale zyskaliśmy coś więcej - nowe relacje, niezapomniane chwile pracy i zabawy, a także wspaniałe inspiracje do dalszych pomysłów.
Obraz przedstawia herby stworzone przez uczniówBrhlovske Museum i Wodny Młyn w miejscowości Bohunice to autentyczne miejsca, które niegdyś tętniły życiem a dzisiaj przypominają nam jak dawni mieszkańcy okolic miasta Levice mieszkali, pracowali i dbali o wspólne dobra. Nasi uczniowie wraz z kolegami ze Słowacji zwiedzali stare domostwa wykute w skale i nieczynny już wodny młyn, w którym produkowana była mąka z pszenicy. Po południu uczestnicy spotkania projektowali herby przedstawiające symbole związane z Legendą o białych gęsiach z Levic. Zintegrowana młodzież przygotowywała się do ostatniego etapu spotkania, którego punktem kulminacyjnym będą przedstawienia w oparciu o poznaną legendę.
Obraz przedstawia muzuem w BohuniceW dniach 21.10 - 25.10. reprezentanci klas 7b i 7c pod opieką pani Katarzyny Orłowskiej, Małgorzaty Fischer i Żanety Hałas wraz z uczniami ze Słowacji realizują drugi etap projektu w ramach Funduszu Wyszehradzkiego. Rewizyta w mieście Levice rozpoczęła się w zaprzyjaźnionej Zakładnej Skole pokazem tańca ludowego oraz współczesnego wykonanego przez zespół uczniowski. Po krótkiej uroczystości udaliśmy się do Tekovske Museum, w którym poznaliśmy historię okolic miasta Levice począwszy od epoki kamienia aż do XIX wieku. Następnie udaliśmy się na wzgórze Kalwaria Levice gdzie weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Po obiedzie uczniowie w grupach międzynarodowych przystąpili do pracy projektowej związanej z lokalną legendą o pokonaniu najeźdźców tureckich dzięki czarowi pięknych mieszkanek Levic i symbolicznego udziału białych gęsi.
Bezpieczeństwo w internecie!
Dziś w godzinach 16:00-21:00 uczniowie klas 4 i 5 mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu edukacyjnym. Rozpoczęliśmy od nauki zasad bezpieczeństwa w Internecie za pomocą popularnej gry Minecraft. Następnie uczniowie tworzyli dynie w sześcianowi świecie. W kolejnym bloku zajęć poznali roboty Photon i programowali je w parach przy użyciu aplikacji tabletowych.
Nie zabrakło także chwili wytchnienia, podczas której wszyscy mogli wspólnie zjeść pyszną pizzę, porozmawiać o zainteresowaniach oraz posłuchać ulubionych utworów.
W drugiej części uczniowie tworzyli ludziki z plasteliny, diod i baterii.
Ostatnim punktem programu było wprowadzenie do grafiki 3D z użyciem programu Tinkercad. Uczniowie tworzyli Dynie, choinki oraz swoje wymyślone projekty.
Wspaniały humor i zaangażowanie uczniów sprawiły, że to wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!
Obrazy przedstawiają roboty informatyczne oraz ekranu komputera w grze "Minecraft"Dzień Dyni
Tradycji stało się zadość i Dzień Dyni obchodzony dzisiaj w naszej szkole możemy uznać za bardzo udany.
🍄🟫🍄🟫🍄🟫🍄🟫
Przedstawiciele klas 6a i 6b przygotowali krótkie przedstawienia w języku angielskim na temat symboliki dyni, a uczniowie licznie zebrani na sali gimnastycznej wspólnie zaśpiewali piosenki o jesieni oraz o pulchnej dyni. Przebrani uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych, które wniosły mnóstwo emocji. Najciekawiej przebrani uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie na najładniejszy strój związany z jesienią.
Dziękujemy przedstawicielkom klasy 8b za wspaniałe prowadzenie uroczystości!
Wycieczka klas VII do Łodzi
Dziś uczniowie klas A, B i C zwiedzali Łódź.
Zaczęliśmy od wizyty w ZOO, gdzie w Orientarium mogliśmy podziwiać m.in kąpiel słoni.
Następnie przeszliśmy się słynną ulicą Piotrkowską, która jest jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie i liczy 4,2 km. A na niej podziwialiśmy pomniki: ławeczkę Tuwima, fortepian Rubinsteina, fotel Jaracza, twórców Łodzi przemysłowej oraz Lampiarza. Odwiedziliśmy lustrzane podwórko, nazywane przez mieszkańców Pasażem Róży, z uwagi na charakterystyczne ułożenie kawałków lustra na każdej części muru. Po tym długim spacerze udaliśmy się na obiad do Manufaktury. A po nim czekała na nas jeszcze duża porcja nauki przez zabawę, którą zapewniło nam Experymentarium.
Obrazy przedstawiają uczniów podczas wizyty w Łodzi
Wtorek, 15.10.2024, prace plastyczne w świetlicy
Wtorkowy poranek dzieci w świetlicy spędziły na wykonaniu pracy plastycznej pt. " Jesienne jabłko". Najpierw musiały pokolorować osobne części jabłka, następnie je wyciąć i ułożyć w jedną całość.
Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniówProgram Mały Mistrz w naszej szkole!
Rozpoczęliśmy projekt “Mały Mistrz” w klasach pierwszych!
Z radością informujemy, że uczniowie klas pierwszych rozpoczęli wyjątkowy projekt edukacyjny “Mały Mistrz”, którego celem jest rozwijanie aktywności fizycznej i promowanie zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat. Projekt ten ma na celu nie tylko poprawę sprawności fizycznej dzieci, ale także kształtowanie w nich pozytywnych nawyków związanych z ruchem, zabawą i współpracą w grupie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Marzena Józefiak, która pełni rolę mentora dla wychowawczyń klas pierwszych. Pani Marzena będzie dzielić się swoim bogatym doświadczeniem w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego, wspierając nauczycieli w realizacji programu.
Z niecierpliwością czekamy na wspaniałe efekty tego projektu i życzymy naszym najmłodszym uczniom dużo radości z ruchu!
Kolaż zdjęć przedstawia logo programu oraz uczniów podczas zajęć.Szkolenia nauczycieli
W dniach 5-6.10 nasze nauczycielki, Pani Ania i Pani Grażyna, wzięły udział w prestiżowej konferencji edukacyjnej Inspir@cje.
Konferencja ta zgromadziła specjalistów z całego kraju, którzy dzielili się najnowszymi trendami i metodami w edukacji. Pani Ania i Pani Grażyna miały okazję uczestniczyć w licznych wykładach i panelach dyskusyjnych, które na pewno przyczynią się do jeszcze wyższego poziomu nauczania w naszej szkole.
Edunews.pl - Portal o nowoczesnej edukacji
Obraz przedstawia nauczycielki na tle baneru "Inspiracje"W dniach od 30.09 do 2.10.2024 pani Małgorzata Fischer brała udział w Konferencji Półmetkowej dla liderów XIII edycji etapu zaawansowanego CRS (całościowy rozwój szkoły), w Wildze pod Warszawą. Warsztaty i szkolenia dotyczyły między innymi refleksji na temat zmiany w uczeniu się i nauczaniu na podstawie doświadczeń z pierwszego roku programu, określaniu warunków oraz zasobów pomocnych w osiąganiu sukcesu, ocenianiu kształtującym, doskonaleniu obserwacji koleżeńskich i prowadzeniu symulacji rozmów o nauczaniu. Ostatnim punktem programu było planowanie konferencji upowszechniającej.
Kolaż zdjęć przedstawia nauczycielkę podczas szkoleniaCentrum Edukacji Obywatelskiej (CEO)
Fundusz Wyszehradzki
Piątek, 4.10.2024
Pierwszy etap projektu w ramach Funduszu Wyszehradzkiego zatytułowany 'Searching for common roots' trwający od 30.09 do 04.10 został oficjalnie zakończony uroczystym przekazaniem certyfikatów biorącym w nim udział uczniom i nauczycielom. Wspólnie spędzony czas przyniósł wiele pozytywnych emocji, inspiracji i dalszej motywacji do współpracy naszej szkoły ze szkołą Zakladna Szkoła w Levicach. Pożegnanie uczniów odbyło się w serdecznej atmosferze z optymistyczną perspektywą kolejnego spotkanie już na terenie Słowacji w dniach 21.10 do 25.10, bowiem wtedy przystąpimy do drugiej części projektu. Nasi uczniowie spisali się na medal, wykazali się zaawansowaną znajomością języka angielskiego, wysokimi umiejętnościami społecznymi i otwarciem się na współpracę w międzynarodowym środowisku. Wszystkie te cechy będą niezbędne im w dalszej edukacji, a później karierze zawodowej. Nauczyciele, Rodzice i bliscy mogą być z nich dumni! Gratulujemy!
Czwartek, 03.10.2024
Uczestnicy projektu w ramach Funduszu Wyszehradzkiego spędzili czwartkowe przedpołudnie w Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu. Uczniowie na kartach pracy opisywali w języku angielskim przedmioty z okresu Średniowiecza i Renesansu, które wywarły na nich szczególne wrazenie. Trzeci dzień wytężonej pracy naszej polsko-slowackiej młodzieży zakończył się bardzo owocnie. Naszym uczniom udało się ożywić legendarną opowieść o Poznańskich Koziołkach w postaci krótkich sztuk tetralnych. Uczniowie w międzynarodowych zespołach przedstawili swoją interpretację legendy wzbogaconą o własnoręcznie wykonane kostiumy i plakaty. Emocje związane z udziałem w przedstawieniach oraz wrażenia z aktywnej współpracy pozostaną długo w naszych wspomnieniach.
Czwartek, 3.10.2024 - Galeria zdjęć
Fundusz Wyszehradzki
Środa, 02.10.2024
Mimo znacznego ochłodzenia pogody, w naszej szkole w dniu dzisiejszym panowała nadal gorąca atmosfera wytężonej pracy. Słowaccy goście uczestniczyli w lekcji informatyki prowadzonej w języku angielskim przez Panią Annę Cieślarczyk. Uczniowie projektowali obrazy 3D w programie Tinkercad, podpatrywali pracę Drukarki 3D oraz poznali jej budowę. Następnie Pani Patrycja Sikorska wprowadziła naszą międzynarodową grupę w świat muzyki angażując młodzież do śpiewu utworu "Panie Janie" techniką kanoniczną przy wsparciu klas 2b i 6c. Miło nam poinformować, że młodzież, dzięki instrukcjom Pani Patrycji, wspólnie odniosła sukces. Po południu kontynuowaliśmy realizację projektu, którego efektem końcowym będą krótkie inscenizacje Legendy o Poznańskich Koziołkach. W podpatrzonych plakatach zaczęły wyłaniać się znane nam kształty poznańskiej architektury i... Koziołków. Słowaccy goście odwiedzili niektóre klasy w naszej szkole, prezentowali informacje o swoim mieście, pokazali najpiękniejsze zabytki okolic miasta Levice a także opowiedzieli o swojej szkole (Zakladna Szkoła, ul. Skolska 14, Levice).
Środa, 2.10.2024 - Galeria zdjęć
Wtorek, 01.10.2024
W dniu 01.10.2024 rozpoczął się pierwszy etap projektu realizowanego w ramach Funduszu Wyszehradzkiego, w ramach którego gościmy uczniów i nauczycieli z Zakładanej Szkoły z miasta Levice na Słowacji.
Po uroczystym powitaniu naszych gości przez klasę 6b i 7b udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie w międzynarodowych zespołach poznawaliśmy piękno dzieł sztuki polskich artystów. Obejrzeliśmy również wystawę w Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956. Kluczową częścią projektu w dniu dzisiejszym była współpraca słowackich i polskich uczniów polegająca na napisaniu scenariusza do sztuki w oparciu o legendę o Poznańskich Koziołkach i zaprojektowaniu symbolicznego plakatu.
Wtorek, 1.10.2024
Uczniowie klasy 3c wzięli udział w pierwszej w Polsce multimedialnej wystawie pt. „Copernicus - Stacja Kosmiczna”.
Dzięki interaktywnym elementom edukacyjnym, wizyta stała się da dzieci nie tylko wyjątkową przygodą, ale także cenną lekcją. Na Stacji Kosmicznej Copernicus uczestnicy przeżyli cztery pokazy multimedialne: horoskop, start promu kosmicznego, układ słoneczny, deszcz meteorytów. Dziękujemy rodzicom za sympatyczny prezent z okazji Dnia Chłopca… dziewczynki też skorzystały.
Obraz przedstawia uczniów, w tle plakat "Copernicus"Wyniki konkursu plastycznego
Z radością ogłaszamy wyniki pierwszego konkursu plastycznego w świetlicy pt " Moje wspomnienie z wakacji".
1 miejsce - Kasia M kl. 2b
2 miejsce - Olga M kl. 2b
3 miejsce - Jakub P kl. 1a
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym , którzy wzięli udział w konkursie.
Bądźcie czujni bo niebawem będzie kolejna szansa na zgłoszenie swoich prac :)
Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów