- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2021
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
Maj 2023
Ciekawa lekcja historii
Mimo iż w powietrzu czuć już zbliżające się wakacje klasa 4a pracuje do końca:) Uczniowie przygotowali historyczne gazety poświęcone Józefowi Piłsudskiemu i odzyskaniu przez Polskę niepodległości . Gazety datowane na 12 listopada 1918 r pokazują rzeczywistość Poznaniaków w oparciu o podręcznik i dostępne źródła internetowe. Wystawę prac można obejrzeć w sali nr 2.
Obrazy przedstawiają prace uczniów - historyczne gazetyWyjście do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
Klasa IIc wybrała się z Panią Sylwią i Panią Klaudią na wycieczkę do Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielania pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków.
Strażacy pozwolili dzieciom wejść do wozu strażackiego.
Uczniowie zobaczyli jak wygląda sprzęt ratowniczy.
Panowie strażacy zademonstrowali nam jak wygląda ,,zjazd po rurze" w momencie alarmu pożarowego. Dzięki ich życzliwości dzieci miały możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy.
Udało nam się zobaczyć wyjazd na trzy niespodziewane akcje!
Obrazy przedstawiają uczniów podczas wyjścia do PSPMARKETING W ROLI GLÓWNEJ
25 maja zajęlismy się marketingiem. Marketing to zarządzanie korzystnymi, a więc przynoszącymi zysk relacjami z klientem. Dowiedzieliśmy się, że marketing musi skupić się na zaspokajaniu potrzeb konsumentów. Bardzo ważne jest np. opakowanie, które ma za zadanie stworzyć taki wizerunek produktu, który wzbudzi zaufanie oraz przekona do zakupu. Majac na względzie wszystkie te fakty, tworzyliśmy opakowanie wybranego produktu, kolejne wyzwanie, nowe doświadczenia, ciekawe pomysły i prezentacje
Zajęcia na Uniwersytecie - galeria zdjęć
Obraz przedstawia uczniów podczas zajęć na Uniwersytecie.Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
Z ogromną radością ogłaszam wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
Obraz przedstawia logo konkursuNagroda główna -Marcelina M. 8C
Wyróżnienia:
Mateusz S. 1A
Julianna Cz. 2B
Wojciech Sz. 4A
Leopold W. 4B
Antoni N. 5B
Aleksandra B. 7B
Marta G. 8C
Maja Rz. 8C
Wyniki SBO
W piątek 19 maja odbyło się komisyjne liczenie głosów w pierwszym Szkolnym Budżecie Obywatelskim. Komisją liczącą głosy były Natalia i Maja - uczennice klasy ósmej oraz Pani Marzena.
Zdecydowanie zwyciężył projekt
"STREFA PINPONGOWA" Pani Klaudii.
-
Gratulujemy
Obraz przedstawia uczennice liczące głosyZajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym
"Smart finanse" to temat poprzednich zajęć na Uniwersytecie Ekonomicznym. Tym razem nasi studencji zgłębiali temat pieniądza, skąd się biorą i jakie pełnią funkcję. Wykład prowadził dr Sebastian Narojczyk. Nabraliśmy świadomości w kwestii korzyści z posiadania konta bankowego. Zadaniem do rozwiązania w grupie było zaplanować miesięczny budżet przeciętnej rodziny, zadanie bardzo trudne, wymagające wiedzy i umiejętności planowania. Kolejne zajęcia już w najbliższy czwartek.
Uniwersytet Ekonomiczny - galeria zdjęć
Obrazy przedstawiają uczniów na zajęciach oraz logo programu.Wyniki konkursu INSTALOGIK 2022/2023
Z radością ogłaszamy wyniki ogólnopolskiego matematyczno-informatycznego konkursu INSTALOGIK 2022/23
Sebastian H.- Laureat III miejsca w kategorii klas 5
Michał K. - Laureat III miejsca w kategorii klas 5
Julian B. - Laureat II miejsca w kategorii klas 6
Maja Rz. - Laureat III miejsca w kategorii klas 8
Alan R. - Finalista w kategorii klas 8
GRATULUJEMY!!!
Aktywna lekcja przyrody
Klasa 2c udała się na lekcje przyrody do pobliskiego lasu. Spacerując leśnymi ścieżkami uczniowie obserwowali zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku, rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, poszukiwali śladów leśnych zwierząt, a także przypomnieli, sobie jak chronić środowisko i co zagraża naszej planecie.
Pogoda pozwoliła cieszyć się dzieciom niesamowitym pięknem przyrody.
Obraz przedstawia uczniów podczas aktywnej lekcji przyrodyKonkurs matematyczny Piotr Puchacz
Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie Wiktor z klasy 2a, Bartosz z klasy 2c, Wojtek z klasy 3b oraz Stanisław z klasy 3b zakwalifikowali się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Piotr Puchacz. Dziś nasi uczniowie wraz z Panią Sylwia Strychalską udali się do siedziby MathRiders na półfinał konkursu. Wszyscy trzymamy kciuki i życzymy dostania się do finału konkurs który odbędzie się w Warszawie.
Obraz przedstawia uczniów stojących na tle zielonej ściany.Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna
Takie miłe podziękowanie otrzymaliśmy od słowackiej szkoły w Levicach. To była przyjemność gościć w naszych murach wspaniałych nauczycieli i fantastyczną młodzież
Wyjście do bramy Poznania
Uczniowie klas 4a i 4b odwiedzili dziś Brama Poznania. Poznali historię i tradycje rodzinnego miasta i ważnych postaci - Mieszka I, Dobrawy, Bolesława Chrobrego. Następnie udali się do starego Zoo, gdzie podziwiali różne gatunki zwierząt. Spacer zakończył się pysznymi lodami.
Obrazy przedstawiają uczniów podczas wyjścia do Bramy PoznaniaKsiążki :)
Książki stanowią wspaniały fundament do pracy z dziećmi. Czytanie w świetlicy można zorganizować na wiele sposobów. My wybraliśmy wspólne czytanie na głos. Kolega ze starszej klasy zaprezentował swoje umiejętności czytelnicze a młodsi mieli okazję wykazać się w pracy plastycznej dotyczącej przeczytanych treści.
Obrazy przedstawiają prace plastyczne dzieci
EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY - zajęcia 11 maja
Tym razem nasi studencidiwiedzieli się jak można zmierzyć i jakie wskaźniki maja wpływ na pomiar gispodarczy. Temat przybliżył w czasie swojego wykładu dr Bartisz Totleben, który bardzo szybko nawiązał z nami kontakt. Wywiązała się dyskusja, w której wzięliśmy udział. Poznalismy pojęcie produktu narodowego brutto , jako władca współczesnej makroekonommii oraz zastosowanie wskaźniki opracowane przez ONZ służące do pomiaru rozwoju społeczno- ekonomicznego. Na koniec zadanie w grupach, sami musieliśmy wybrać wg.nas najwazniejsze wskaźniki mające wpływ na poziom rozwoju społecznego. Mimo trudności daliśmy radę, udała nam się też prezentacja na forum. To był kolejny fantastyczny dzień na Uniwersytecie.
Zajęcia na Uniwersytecie - galeria zdjęć
Obraz przedstawia uczniów podczas zajęć na UniwersyteciePolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Erasmus+ Akcja Mobilność
Obrazy przedstawiają loga programów
W dniach 8-12 maja gościmy w naszej szkole nauczycieli oraz uczniów z Niemiec, Słowacji oraz Litwy. W ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz programu Erasmus+ Akcja Mobilność na naszych gości czekało wiele atrakcji:
Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna
Piątek, 12.05.2023
Dziś czas na relaks połączony z integracją grupy polsko-słowacko-litewskiej. Udaliśmy się do Starego Zoo , gdzie uczestnicy wycieczki zapoznali się z jego ciekawą historią, obejrzeli ekspozycję w pawilonie zwierząt zmiennocieplnych i skorzystali z wypoczynku w parku .
piątek, 12.05.2023
Dziś uczniowie biorący udział w polsko-niemieckiej wymianie odbyli ostatnie wspólne zajęcia w języku niemieckim i polskim.
Następnie Pany Dyrektor Anna Szyfter wręczyła certyfikaty i upominki uczniom i uczennicom obu krajów oraz ich nauczycielkom.
Mamy nadzieję, że współpraca między naszymi szkołami będzie owocować w następnych latach.
See you in the next year
Erasmus+ Akcja 1: Mobilność Edukacyjna
Czwartek, 11.05.2023
W czwartek od rana uczniowie z Litwy, Słowacji, Niemiec i naszej szkoły, brali udział w trzech blokach zajęć z wykorzystaniem zasobów sprzętowych zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
To warsztaty mikroskopowania, prowadzone przez Panią Małgorzatę Fischer oraz Panią Katarzynę Orłowską. Uczniowie poznali budowę mikroskopu oraz zasady postępowania z preparatami w języku angielskim. Następnie mieli za zadanie znaleźć obraz preparatu w mikroskopie, narysować wybraną tkankę oraz zrobić zdjęcie preparatu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w pracę.
To warsztat informatyczny poprowadzony przez panią Grażynę Kędzia. Uczniowie zapoznali się z podstawami modelowania i druku 3D. W oczekiwaniu na zbliżające się wakacje projektowali latarnię morską w programie Tinkercad wykorzystując podstawowe bryły. Nie było to łatwe zadanie ale efekt końcowy dał mnóstwo satysfakcji
To warsztat robotyczny podczas którego Pani Ania Cieślarczyk zaznajomiła naszych gości z robotami Dash i Photon. Uczniowie obsługiwali na tabletach różne aplikacje do programowania robotów. Wykonywali zadania z wydrukowanych kart.
Wszyscy byli bardzo zaangażowani w pracę.
Galeria zdjęć, 11.05.2023 - Erasmus + Akcja Mobilność
Następnie grupa polsko-litewsko-słowacka zwiedzała Poznań . Zamek Cesarski , a następnie udaliśmy się na Stary Rynek.Galeria zdjęć, 11.05.2023 - zwiedzanie miasta
Środa, 10.05.2023
Dziś oficjalnie powitaliśmy gości z zaprzyjaźnionych szkół z Litwy, Słowacji i Niemiec.
Następnie uczniowie w międzynarodowych grupach tworzyli postery, poznając zwyczaje i kulturę państw.
środa, 10.05.2023
Uczniowie biorący udział w wymianie polsko-niemieckiej mają za sobą intensywny dzień.
Od rana odwiedzili Ostrów Tumski, podziwiali Katedrę oraz wzięli udział w zwiedzaniu muzeum Brama Poznania.
Po powrocie do szkoły uczestniczyli w warsztatach kulturowych wraz z uczniami z Litwy i Słowacji.
Na koniec dnia czas spędziliśmy w Lasku Marcelińskim, integrując się podczas gier sportowych na świeżym powietrzu i wspólnie biesiadując przy ognisku.
wtorek, 09.05.2023
To był intensywny dzień dla naszych uczniów biorących udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.
Od rana wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych przygotowanych przez Panią Katarzynę Orłowską oraz uczniów klas ósmych.
Następnie udaliśmy się na Stary Rynek aby w samo południe, podziwiać poznańskie Koziołki. A o 14:00 wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych w Rogalowe Muzeum Poznania.
W dniach od 8 maja do 12 maja będziemy gościć w naszej szkole uczniów, którzy przyjechali do nas z naszej szkoły partnerskiej z Falkensee w Niemczech.
18 uczniów wraz opiekunami P. Thein i P. Wienecke , a także uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły z koordynatorem wymiany polsko-niemieckiej P. Magdaleną Poliszewską -Charysz oraz P.Anną Cieślarczyk- Adamczewską będą zwiedzać Poznań, poznawać lokalną kulturę, historię realizując program spotkania.
Wymiana polsko-niemiecka została dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży .
Wycieczka klas pierwszych i drugiej
Dnia 11 maja klasy 1a, 1b, 1c i 2b spędziły dzień w Kościanie w Parku Rozrywki Nenufar. Po zaliczeniu wszystkich zadań każdy został pasowany na pirata i otrzymał pamiątkowy medal. Bawiliśmy się rewelacyjnie
Obrazy przedstawiają uczniów bawiących się na wycieczce szkolnej.Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
W dniach od 8 maja do 12 maja będziemy gościć w naszej szkole uczniów, którzy przyjechali do nas z naszej szkoły partnerskiej z Falkensee w Niemczech.
18 uczniów wraz opiekunami P. Thein i P. Wienecke , a także uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły z koordynatorem wymiany polsko-niemieckiej P. Magdaleną Poliszewską -Charysz oraz P.Anną Cieślarczyk- Adamczewską będą zwiedzać Poznań, poznawać lokalną kulturę, historię realizując program spotkania.
Wymiana polsko-niemiecka została dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży .
Obraz przedstawia logo organizacji
Praca Kariny w finale konkursu
Karina M z klasy 1b w finale konkursu Kreator sztuki Ignacy Jan Paderewski. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych
Obraz przedstawia pracę plastyczną uczennicy