• Luty 2024

• Konkurs "Zima wokół nas"

Kolejny konkurs plastyczny pt. " Zima wokół nas"za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział oraz gratulujemy zwycięzcom:

1 miejsce - Tycjan Sz kl.2b

2 miejsce - Natalia P kl 1a

3 miejsce - Katarzyna M kl 1b

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych, które są przed nami.

Obrazy przedstawiają prace plastyczne uczniów.

II etap Olimpiady Języka Angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że do II Części II Etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów organizowanej

przez Wyższą Szkołę Języków Obcych zakwalifikował się uczeń z klasy 6b MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK

Serdecznie gratulujemy!!!

Dziady - przedstawienie

Czy lektura może inspirować ? Oczywiście, że tak ! Dzisiaj klasa7b pokazała swoją wersję słynnych „Dziadów” cz.II A.Mickiewicza.

Uczniowie napisali scenariusz, przygotowali dekoracje  i piękne stroje. Klasy 4-8 mogły obejrzeć ciekawy, klimatyczny spektakl ze wspaniałą grą aktorską, który wzbudził w widzach mnóstwo pozytywnych emocji.

Klasa 7b jednogłośnie stwierdziła, że to początek ich przygody z teatrem szkolnym. Już nie możemy się doczekać spotkania z kolejną lekturą!

Przedstawienie Dziady - galeria zdjęć

Obraz przedstawia księgę "Dziady"

W poniedziałek 5 lutego  7A wyruszyła na wycieczkę po Poznaniu - dzieci nakarmiły się wiedzą dosłownie i w przenośni 😊 w Muzeum Czekolady Poznań. Dowiedzieliśmy się jak powstaje ten najlepszy na świecie smakołyk (była też degustacja i wykonanie własnej tabliczki!). 🍫🍫🍫 to była świetna integracja 😎😎😎

Obrazy przedstawiają uczniów podczas wycieczki w Muzeum Czekolady

Sprzedaż usztych emotek

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że ze sprzedaży uszytych przez uczniów emotek zebraliśmy 1030 zł

Piękne pluszaki można było zakupić w trakcie dwóch koncertów Muzyka Moja Pasja oraz podczas kiermaszu książek w ostatnim, przedświątecznym tygodniu. Uzyskane pieniądze przekazane zostały na konto Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Bardzo dziękujemy uczniom zaangażowanym w projekt Emotkowe Pożeracze Smutków. Wyrazy wdzięczności przekazujemy również Radzie Rodziców, która wsparła nas w zakupie materiałów, nici i wypełnienia do maskotek.

#SzyjemyDobro #LaboratoriaPrzyszłości #EmotkowePożeraczeSmutków

Obraz przedstawia kolaż zdjeć uszytych emotek

Spotkanie z Policją

W piątek 2 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z młodszym aspirantem Piotrem Mendyką z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznych ferii oraz rozważnego i ostrożnego zachowania w Internecie. W nawiązaniu do obchodów dnia ochrony danych osobowych mówiliśmy również o odpowiedzialnym ich przetwarzaniu. W tym samym rozpoczęliśmy akcję #BezpieczniwInternecie - której dalsze działania będą podejmowane w następnym tygodniu!

Spotkanie z Policją - galeria zdjęć

Obraz przedstawia uczniów na spotkaniu z Policją

Dzień Ochrony Danych Osobowych

Dzień Ochrony Danych Osobowych świętujemy w naszej szkole od poniedziałku. Klasy 4-8 z wychowawcami poznają definicję, zasady ochrony i prawa osób których dane dotyczą by na koniec wypełnić kartę pracy. Klasy 8 brały udział w webinarium organizowanym przez UODO „Deepfake: fałszywa rzeczywistość w sieci – czy jesteś na to gotowy?”

Dzień Ochrony Danych Osobowych - galeria zdjęć

Obraz przedstawia uczniów czytających informacje dotyczące ochrony danych osobowych.