• Wrzesień 2020

• Projekt mPotęga

Ruszamy z realizacją projektu w ramach programu mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku. Będziemy projektować przestrzeń matematyczną w naszej szkole oraz tworzyć matematyczne gry. Projekt będą realizować chętni uczniowie klas 7-8.

Projekt mPotęga w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu.

POZDROrowerki

Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w wyzwaniach sportowych!

POZDROrowerki i Przebiegnij 24 - to takie proste!

Szczegóły na dzienniku elektroniczym i nauczycieli wychowania fizycznego.

Zapraszamy!

POZDROrowerki - regulamin
          POZDROrowerki - kalendarze

Sprzątanie Świata

Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” rusza tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. Wielki finał akcji jak co roku odbędzie się w trzeci weekend września w dniach 18,19,20. W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja będzie niewątpliwe różnić się od poprzednich, z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych jak i obostrzenia z tym związane. Mimo to nie możemy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać.

Razem z rodziną, sąsiadami lub przyjaciółmi posprzątaj kawałek swojego świata. Zrób zdjęcia lub film i wyślij na adres wychowawcy - klasy I -III lub szkolnego koordynatora- klasy IV – VIII.

Chętni mogą napisać wiersz na temat akcji.

W tym roku szczególną uwagę poświęcamy plastikowi. Jednorazowe torby, butelki, słomki, kubki…..to tylko cześć produkowanych przez nas śmieci. Zastanówmy się co możemy zredukować lub z czego zrezygnować.

Szkolny koordynator akcji Małgorzata Fischer

Rada Rodziców zaprasza na nowy rok szkolny!

Przewodniczący Rady Rodziców działającej w Szkole Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki przedstawia najważniejsze informacje w związku z inauguracją roku szkolnego 2020/2021.

Poznaj nauczycieli naszej Szkoły!

Szkoła dla Innowatora

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu znalazła się w gronie 20 najlepszych placówek oświatowych w Polsce, które realizują dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Rozwoju pilotażowy projekt SZKOŁA DLA INNOWATORA.

List MEN

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował list do uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu.

List Ministra Edukacji Narodowej z dn. 28 sierpnia 2020 roku:

List_Ministra_Edukacji_Narodowej_z_dn_28082020.pdf

Stołówka szkolna

Zapraszamy do stołówki szkolnej w roku szkolnym 2020/2021. Obiady można zamawiać poprzez system pod linkiem:

Obiady-zamówienia

Obiady - harmonogram

Rozpoczęcie roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w dniu 1 września 2020 zgodnie z harmonogramem:

Jednocześnie zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami klas zgodnie z harmonogramem:

Na terenie szkoły obowiązują wytyczne MEN, GIS i MZ  w związku z tym obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku , obowiązek zakrywania ust i nosa.

Dyrektor i Nauczyciele SP 58

Rozpoczęcie roku szkolnego dla klas I

Serdecznie  zapraszamy uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole na spotkanie z wychowawcą klasy w dniu 1 września 2020

Klasa 1a- godz. 9.00

Klasa 1b- godz. 11.00

Spotkanie z wychowawcą wraz ze ślubowaniem odbędzie się w dniu 1 września 2020 na sali gimnastycznej, wejście od strony parkingu. Obowiązuje strój galowy.

Dyrektor i Nauczyciele SP 58