• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

• Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN.

Uczniowie klas trzecich w roku szkolnym 2016/17 biorą udział w programie NHEF po hasłem: Filmowi bohaterowie - jest to cykl filmów przeznaczony dla uczniów klas I - III. Cena biletu 8 zł.

Bohaterowie książek i filmów towarzyszą człowiekowi od najmłodszych lat. Z jednymi się utożsamiamy, żyjemy ich życiem, inni nie pozostają długo w naszej pamięci. Każdy nauczyciel, rodzic czy wychowawca szuka wartościowych wzorców i postaw, które będą kształtować charakter dzieci. Niniejszy cykl jest odpowiedzią na takie poszukiwania.

Cykl Filmowi bohaterowie ukazuje zachowania i postawy, których rozpoznawania dziecko może się uczyć od najmłodszych lat. Wszyscy bohaterowie mają swój świat, swoje troski i wyzwania, którym stawiają czoła. Z jednej strony ich przygody bawią i wciągają, z drugiej – pomagają nazywać podstawowe wartości, uczyć się rozwiązywania problemów i radzenia sobie z przeciwnościami. Na cykl składają się pełnometrażowe filmy oraz zestawy krótkich animacji, które z pewnością zainteresują najmłodszych uczniów. Jest to bardzo atrakcyjne i wartościowe kino, które w przystępny sposób porusza istotne dla dzieci sprawy, stwarzając okazję do utożsamiania się z rożnymi bohaterami, przeżywania z nimi ich trosk, radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Po zapoznaniu z propozycjami filmowymi cyklu uczeń:

• poszerzy zakres słownictwa, wypowiadając się na temat poznanych filmów,
          • analizując i oceniając zachowania bohaterów, będzie mógł wyrazić własne zadanie, nauczy się także szanować opinię innych,
          • pozna takie wartości jak: przyjaźń, współpraca, pomoc słabszym, szacunek dla starszych, prawdomówność,
          • przyjrzy się bliżej wielu dziedzinom działalności twórczej człowieka, takim jak architektura, sztuki plastyczne, film, rzemiosło,
          • wyrazi siebie poprzez sztukę, realizując projekty plastyczne.

Daty i godziny seansów w kinie Muza:

• 18-10-2016, Wt 09:00 - Sekret Eleonory
          • 21-11-2016, Pon 09:00 - Zestaw filmów krótkich: wyobraźnia
          • 15-12-2016, Czw 09:00 - Ernest i Celestyna
          • 17-01-2017, Wt 09:00 - Zestaw filmów krótkich: dorośli i dzieci
          • 20-02-2017, Pon 09:00 - Karlsson z dachu
          • 16-03-2017, Czw 09:00 - Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa
          • 19-04-2017, Śr 09:00 - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby