• Prezydent Jacek Jaśkowiak odwiedził naszą szkołę.

• Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się z nauczycielami z Unii Europejskiej, którzy gościli przez tydzień w Poznaniu. Wszystko za sprawą Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki, w której zainaugurowano trzyletni międzynarodowy projekt ,,European Rainbow- a guide to teach European Citizenship” czyli „Europejska Tęcza - przewodnik po edukacji europejskiej” w ramach Erasmus+.

Ponad 20 dyrektorów szkół i nauczycieli z siedmiu państw z Unii Europejskiej: Bułgarii, Grecji, Litwy, Portugalii, Polski, Słowacji i Włoch, realizuje wspólnie projekt „European Rainbow- a guide to teach European Citizenship”. Inauguracja odbyła się w murach Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki na poznańskiej Ławicy, a całość zakończy się w czerwcu 2019 roku.

- Jest mi miło, że gościmy tylu niezwykłych nauczycieli w Poznaniu i mogę się z Państwem spotkać. To dla mnie jak i miasta bardzo ważne, że Szkoła Podstawowa nr 58 realizuje projekt w ramach Erasmus+ o wartości blisko 100 tys. zł. Współpraca pomiędzy szkołami z różnych stron Unii Europejskiej i wymiana doświadczeń oraz młodzieży są bardzo ważne – mówił prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

W ramach projektu siedem szkół europejskich będzie współpracować w celu wprowadzenia metod nauczania obywatelstwa europejskiego do programów nauczania szkolnego. Będą szukać najbardziej atrakcyjnych i rozsądnych strategii, aby znaleźć drogę do skutecznego nauczania. Podczas trzyletniego projektu uczniowie z siedmiu szkół m.in. będą poznawać mity, legendy i bohaterów każdego kraju, analizując moralność historii i społecznych cech bohaterów narodowych, szukając wartości i idei ukrytych w tradycyjnych opowieściach.

- Ustaliliśmy, że jest to oferta edukacyjna skierowana do najstarszych programowo uczniów w szkole. Oni najlepiej poradzą sobie w nowym środowisku z uczniami z siedmiu państw Unii Europejskiej i będą najbardziej elastyczni podczas współpracy z kolegami z różnych krajów. Wkrótce nasi uczniowie wyjadą do Włoch - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu, Anna Szyfter.

Materiał pt. „Nauka po europejsku” w Telewizji WTK: