• Tydzień poezji

•

W tym roku „Tydzień poezji” w naszej szkole przebiegał pod hasłem „ W alegorycznym świecie zwierząt”. Uczniowie kolejny już raz  wykazali się niezwykłą pomysłowością. Przez kilka dni na wszystkich przedmiotach pojawiały się zwierzęta. Chodziło o to, aby się uczyć, ale również dobrze bawić.

Można było rozwiązywać ciekawe zadania matematyczne, kalambury, krzyżówki, zagadki. W ramach relaksu na lekcjach wychowania fizycznego nauczyciele proponowali zabawy typu:” Rybak i ryby”, „Kot i mysz”, ”Wilk i owce”. Nie zabrakło wierszyków łamiących języków, bajek Ignacego Krasickiego czy Aleksandra Fredry. Przypomnianych było wiele związków frazeologicznych, w którym występują zwierzęta ( np. sokoli wzrok, łagodny jak baranek). O ciekawostkach z życia zwierząt mówiło się przede wszystkim na przyrodzie.

Na korytarzach zostały umieszczone wierszyki opatrzone kolorowymi rysunkami. Można było nauczyć się piosenek : „ Tylko biedronka nie ma ogonka oraz „Kotek – kłopotek”.

Mnóstwem pomysłów i poczuciem humoru wykazali się uczniowie podczas podsumowania „Tygodnia poezji”, kiedy każda klasa miała swoje „ pięć minut”, aby w sposób dowolny zaprezentować wybrany utwór ( oczywiście dotyczący zwierząt). Występy zapoczątkowały klasy pierwsze, które „ Kaczką Dziwaczką” wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój.