• Spotkanie z Agatą Widzowską Pasiak

•

We wtorek 8 grudnia o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu odbyło się Mikołajkowe spotkanie z Agatą Widzowską Pasiak – poetką i autorką książek dla dzieci. Spotkanie adresowane było dla uczniów z klas I –III SP nr 58.

Podczas spotkania w naszej szkole autorka przeczytała fragmenty swoich książek - ,, Dreptak i pępek świata ’’, ,, Koń na receptę ’’oraz ,, Psierociniec  ”. Spotkanie uświetniły zabawy słowne (rymowanki, zagadki i quizy w oparciu o baśnie). Dzieci zadawały pytania : ,, Jak powstaje książka i jak długo się ją pisze ? ”. Pytały o to, czy autorka sama wykonuje ilustracje do książek. Pani Agata Widzowska tłumaczyła dzieciom na czym polega różnica między poezją a prozą. Dzieci odpowiadały na pytania, czym różni się książka dla dzieci od książki dla dorosłych.

Całe spotkanie było przyjemną zabawą słowem. Autorka poruszyła  ważne tematy (hipoterapia, niepełnosprawność oraz adopcję zwierząt), które zawarła  w swoich książkach.