• CODE WEEK

• Nasza szkoła za zaangażowanie w organizację Warsztatów Kodowania

otrzymała powyższy certyfikat.

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania, uczyliśmy się programować z zaproszonymi do szkoły Sportowcami. Uczniowie klas 1-3 kodowali z Elsą i Anną. Na terenie szkoły odbyły się również przerwy z kodowaniem w holu szkolnym oraz lekcje zajęć komputerowych w każdej klasie 4-6, na których dzieciaki korzystały z zasobów strony code.org

Każdy z uczniów miał okazję przeprowadzić warszaty w swoim własnym domu. Z zaproszenia do stworzenia własnego wydarzenia na stronie codeweek.org skorzystałt dwie uczennice klas piątych: Sonia Wysocka i Ida Wiatr.

Dziewczyny wspólnie z dzieciakami z sąsiedztwa kodowały w programie Scratch 2.0.

Ty też możesz zorganizować wydarzenie w swojej okolicy.

Jak to zrobić?

1. Znajdź chętne osoby, z twojego otoczenia (rodzina, koleżanki i koledzy, ...).

2. Wybierz idealne miejsce sprzyjające kodowaniu (dom, szkoła, plac zabaw, ...)
          3. Dodaj wydarzenie na oficjalnej stronie codeweek.eu

4. W dniu wydarzenia spotkaj się ze swoimi odbiorcami, kodujcie, zróbcie zdjęcia, nakręćcie krótki film.

5. Relacje foto lub video prześlij na adres mistrzowie.sp58@gmail.com wraz z krótkim opisem.

6. Najciekawsze wydarzenia zostaną opublikowane na szkolnym blogu, oraz na funpagu Kukuczkowych Mistrzów na FB.

7. Oczywiście nagrodzimy je też oceną celującą z zajęć komputerowych.

8. Pamiętajcie że wasze wydarzenie musi się odbyć w tygodniu kodowania czyli od 10-18 października 2015

9. Na wasze relacje czekamy do 20.10.2015