• VII Przygoda z teatrem

• Dokładnie rok temu nasi uczniowie z obecnej klasy Vc i wyjechali do Czernikowa z panią Ewą Prajwowską, aby wziąć udział w VI teatralnych spotkaniach organizowanych co roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  Wtedy to zaprosili wszystkie biorące w tym przedsięwzięciu szkoły do Pozniania. Udało się !

Dnia 10 kwietnia w naszej szkole odbyło się VII spotkanie teatralne pod hasłem "Przygoda z teatrem"  zorganizowane przez Panią Ewę Prajwowską, Monikę Szaraniec, Honoratę Kawczyńską i Panią Małgorzatę Fischer.

Przybyły cztery zaprzyjaźnione szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego: Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego z Czernikowa, Szkoła Podstawowa im. T. Halika z Osówki, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza ze Steklina i Szkoła Podstawowa im. H. Sucharskiego z Mazowsza.

W naszych skromnych progach gościliśmy  5 nauczycieli i 48 uczniów. Naszą szkołę reprezentowało 45 uczniów.  Rozpoczęliśmy nasze spotkanie od przedstawień teatralnych, które przygotowały wszystkie szkoły. My zaprezentowaliśmy się w trzech odsłonach: kl.VIb " Czerwony Kapturek", kl. Vb " Romeo i Julia", kl. IV b " Awantura w kuchni".

Do póżnych godzin nocnych uczniowie  dzielnie pracowali przygotowując krótkie scenki, ćwicząc pantomimę, wykonując scenografię, wykazując się pomysłowością i umiejetnością współpracy w grupie.

Drugiego dnia zabraliśmy naszych gości na wycieczkę po Poznaniu. Zwiedziliśmy Palmiarnię, Muzeum Narodowe, Stary Rynek,  gdzie "mali aktorzy" podzieleni na grupy wykonywali przydzielone im zadania.

Wszyscy bawili się świetnie, humory dopisywały, a przyjazna atmosfera towarzyszyła nam nieustannie.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!

Bardzo dziękujemy Pani Dorocie Pucińskiej i Pani Ewie Mazurek- nauczycielkom z SP z Czernikowa za poprowadzenie ciekawych zajęć teatralnych.