• Język polski

Złota Żabka 2015/2016

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły z sukcesami biorą udział w jednym z najtrudniejszych konkursów w dziedzinie matematyki oraz dziedzinie literatury i języka polskiego „Złota Żabka”. Udział w nich to nie tylko nie lada wyzwanie dla ambitnych piąto- i szóstoklasistów, ale także sprawdzian wiedzy, kreatywności, umiejętności logicznego, lecz niestereotypowego myślenia, wnioskowania i poszukiwania dalekich od standardowych rozwiązań.

W tym roku dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu okazało się najlepszymi spośród kilku tysięcy uczestników z całej Wielkopolski! Oboje zostali uhonorowani tytułem Laureata Konkursu „Złota Żabka” 2015/2016 zajmując pierwsze miejsca w swoich dziedzinach: Cezary Wystup w części matematycznej, zaś Julia Świtek w konkursie z języka polskiego i literatury. Trzecia uczennica naszej szkoły, Natalia Wolniewicz, otrzymała wyróżnienie w dziedzinie języka polskiego.

Tym samym SP 58 stała się jedyną szkołą w województwie, mogącą poszczycić się w tym roku najwyższą liczbą wyróżnionych w tym jakże wymagającym konkursie.

Finalistką  Wojewódzkiego  Konkursu  Kuratoryjnego  z Języka Polskiego została Julia Świtek.

Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Języka Polskiego

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie klas szóstych:

• Julia Świtek
          • Dawid Banasiewicz
          • Marta Basek
          • Łucja Płachecka
          • Maria Borucka
          • Jan Leda

oraz ucennica klasy piątej

• Zofia Poślednik

na szczeblu wojewódzkim naszą szkołę będzie reprezentować Julia Świtek

Złota Żabka z języka polskiego