• Goście z Gimnazjum nr 2 we Wronkach

• We wtorek 16.12. odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta, podczas której uczestnicy projektu Mistrzowie Kodowania uczyli Scratcha młodzież z pierwszej klasy Gimnazjum nr 2 we Wronkach.

Uczniowie dobrani zostali w pary (uczeń podstawówki + uczeń gimnazjum) a następnie podzieleni na dwie grupy zadaniowe. Przez pierwsze 45 min grupa I pod opieką pani Grażyny Kędzia, tworzyła generator wielokątów. Natomiast grupa II pod czujnym okiem pani Ani Cieślarczyk tworzyła grę w języku angielskim. Po upływie 45 minut grupy zmieniły sale i dzięki temu, każda z grup przerobiła oba scenariusze. Warto dodać, że dla uczniów gimnazjum był to pierwszy kontakt z kodowaniem w Scrtachu, tym bardziej cieszy fakt, że w ciagu 45 minut powstały tak zaawansowane projekty. Co ważne, uczniowie gimnazjum zobaczyli różne zastosowania programu Scratch.

Poniżej efekty prac uczniów...

Inne projekty powtałe podczas lekcji dostępne pod linkiem http://scratch.mit.edu/studios/797588/

Bardzo cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły tak płynnie weszli w rolę mentorów i nauczycieli, którzy pokazywali tajniki Scratcha swoim starszym kolegom i koleżankom. Potwierdzeniem tego są liczne komentarze gimnazjalistów, że bardzo podobała im się forma pracy w parach i że dowiedzieli się dużo nowych, ciekawych rzeczy.

Pozostali uczniowie klas 4-6, którzy nie brali udziału w lekcji otwartej uczestniczyli w prelekcji nt. bezpieczeństwa w sieci przygotowanej przez nauczyciela matematyki we Wronkach pana Dariusza Kiełbasiewicza.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje owocną przyjaźń między naszymi szkołami.

Aby zobaczyć galerię zdjęć z tego wydarzenia odwiedź Kukuczkowych Mistrzów oraz Galerię Pana Dariusza - nauczyciela matematyki z Wronek.

Mistrzowie Kodowania wspomnieli również o naszym wydarzeniu na swojej oficjalnej stronie.

Więcej informacji o tym co się dzieje w naszej szkole w ramach projektu Mistrzowie Kodowania znajdziecie w zakładce realizowane projekty - Mistrzowie Kodowania