• AIESEC - Adore my Origin

• LogoAIESEC EducationW tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w Projekcie AIESEC - Adore my Origin. W związku z tym cały tydzień gościły u nas w szkole dwie praktykantki. Olga z Ukrainy oraz Camilla z Brazylii opowiadały nam o swoich krajach, zwyczajach, tradycjach, jedzeniu. Próbowały nas nauczyć ukraińskiego i portugalskiego. Dziękujemy Dziewczynom za ciekawe lekcje.

P.S. Dla zainteresowanych Camilla zostawiła przepis na pyszne Brigadeiro :-)

Brigadeiro

• puszka mleka skondensowanego,
          • 50 g masła,
          • 3 łyżeczki gorzkiego kakao,
          • czekoladowa posypka.

Na małym ogniu podgrzać skondensowane mleko, kakao i masło, cały czas mieszając aby nie przywarło do powierzchni garnuszka. Gotować aż do momentu gdy masa nie stanie się tak gęsta, że podczas mieszania będzie widać spód garnka. Masę zdjąć z ognia i przelać do głębokiego talerza wysmarowanego masłem i poczekać aż ostygnie. Po ostygnięciu formować małe kulki z masy, a na końcu obtoczyć je w czekoladowej posypce i każdą włożyć do cukierniczej papilotki.

ZDJĘCIA Z WIZYTY OLGI I CAMILLII W NASZEJ SZKOLE W GALERII ZDJĘĆ!