• Rok szkolny 2022/2023

• Szkoła ucząca się

Udało się! Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu ukończyła szkolenie Całościowy Rozwój Szkoły- poziom 1, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Celem tego projektu jest poznanie podstawowych elementów oceniania kształtującego- celów lekcji, kryteriów sukcesu i informacji zwrotnej oraz wprowadzenie ich do swojej codziennej praktyki. W ten sposób uczeń lepiej rozumie, czego ma się nauczyć i jak to zrealizować. Mamy nadzieję, że podjęte działania pozwolą naszym uczniom osiągnąć jeszcze lepsze wyniki w nauce!

Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO)

Obraz przedstawiają prowadzącego kurs oraz nauczycieli prowadzących.

Wyróżnienia

Miło nam poinformować, że pani Marzena Józefiak oraz pani Klaudia Koczorowska zostały wyróżnione przez Prezydenta Miasta Poznania za ogromny wkład oraz zaangażowanie włożone w realizację projektów skierowanych dla dzieci i młodzieży poznańskich szkół i placówek oświatowych.

Obraz przedstawia nauczyciela podczas wręczenia nagród

Nagrody dla naszych nauczycieli

Z dumą informujemy, że w25 października  pięciu nauczycieli Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Poznania uroczyście wręczone w Urząd Miasta Poznania w Sali Białej.

Gratulujemy pozostałym wyróżnionym tego dnia nauczycielom szkół i przedszkoli z Poznania.

Obrazy przedstawiają nauczycieli podczs uroczystości wręczenia nagród.

Sukces naszej szkoły!

Opiekunowie Wolontariatu Szkolnego Pani Marzena Józefiak i Pani Klaudia Koczorowska wraz z naszymi uczniami Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu, wzięli udział w projekcie "Wolontariat z Klasą" pod patronatem Urząd Miasta Poznania i Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Creo.

Nasz projekt otrzymał wyróżnienie (5 miejsce wśród szkół podstawowych).

Sukces ten, to głównie praca naszych Wolontariuszy i wszystkich nauczycieli wspierający działalnośc wolontariatu w naszej szkole.

Obrazy przedstawiają uczniów i nauczycieli podczas podziękowań "Wolontariat z klasą"

Nasi nauczyciele ekspertami!

W dniu dzisiejszym Pani Anna Cieślarczyk-Adamczewska i Pani Grażyna Kędzia odwiedziły siedzibę Microsoft Poland, gdzie otrzymały odznaki Microsoft Innovative Education Expert 2022/23.

Wzięły udział w ciekawych prelekcjach i sesjach warsztatowych. Miały okazje zobaczyć całą siedzibę firmy Microsoft w Warszawie i poznać innowacyjne rozwiązania jakie firma ta wdraża na polski rynek.

Nauczyciele podczas szkolenia Microsoft

Jesteśmy Ambasadorem Szkoły dla Innowatora!

Dnia 30 sierpnia 2022 roku w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się konferencja prezentująca wyniki realizacji projektu "Szkoła dla Innowatora". Na tej konferencji dyrektor Szkoły Anna Szyfter wraz z nauczycielem Tomaszem Woźniakiem odebrali tytuł Ambasadora Szkoły dla Innowatora.

Będziemy dzielić się wiedzą z innymi szkołami!

Obraz przedstawia nauczycieli szkoły podczas odebrania tytułu.