• Wycieczka klas drugich do Torunia

• W poniedziałek 21 maja 2018 roku klasy 2a i 2b wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia. O godzinie 7.45 rano dzieci miały zbiórkę na terenie szkoły. Autokar z panem przewodnikiem podjechał punktualnie, a o godzinie 8.10 wyruszyliśmy. Droga była dość długa, ale mieliśmy jeden postój na zjedzenie śniadania. Ponadto oglądaliśmy filmy w autokarze, więc czas podróży dość szybko minął.  W autokarze pan przewodnik opowiadała nam o Toruniu. Poznaliśmy legendy toruńskie, a także dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa tego zabytkowe miasta. Po przyjeździe mieliśmy spacer z przewodnikiem Torunia po Staromiejskiej Dzielnicy z zespołem zabytków Starego Miasta. Uczestniczyliśmy w zajęciach „Świat toruńskiego piernika”. Dzieci wykonały pierniki, zwiedzały muzeum. Poznaliśmy historię wypiekania pierników w Toruniu. Później obejrzeliśmy seans „Cudowna podróż” w Planetarium. Wszyscy byli zachwyceni filmem. W godzinach wieczornych wróciliśmy do szkoły. W drodze powrotnej mieliśmy także jeden postój. Dzieci były bardzo dzielne, nie narzekały, były grzeczne. Wycieczka wszystkim się podobała.

Zdjęcia z wycieczki