• Zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym

• Zajęcia EUD - Młody kierownik projektu

W dniu 9 listopada 2017 roku grupa uczniów z klasy 5a, 6a i 6b uczestniczyła w drugim zjeździe EUD .                                                                                                                                    Wykład na temat: „Jak zarządzać projektem? Projekty wokół nas. Cykl życia projektu. Metody planowania projektu” prowadził dr Marcin Gołembski. Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na warsztaty pod hasłem „Jak zorganizować własny projekt?”, podczas których realizowano zadanie praktyczne polegające na zaplanowaniu działań związanych z otwarciem własnego sklepu. Na koniec uczniowie prezentowali własne pomysły.

III zjazd Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

W czwartek, 16 listopada 2017 roku, grupa uczniów z klasy 5b, 6a i 6b  uczestniczyła w trzecim  spotkaniu Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Poznaniu. Wykład na temat „Marketing - czym jest, co robi i w jaki sposób” prowadził pan Piotr Gaczek.

W drugiej części zajęć odbyły się warsztaty przygotowane przez studentów UE. Uczestnicy mieli do wykonania praktyczne zadanie polegające na stworzeniu reklamy telewizyjnej lub internetowej do wybranego produktu z kategorii gry komputerowe, napoje gazowane lub samochody. Wszystkie grupy pracowały bardzo intensywnie, zwłaszcza że czasu było niewiele, a pomysłów mnóstwo.

IV  spotkanie EUD -produkty bankowe

W czwartek, 23 listopada 2017 roku, grupa uczniów klasy VB   uczestniczyła w zajęciach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD). Było to czwarte spotkanie, tym razem na temat „Bank – zaufanie na całe życie”.

Po zarejestrowaniu się młodzi ekonomiści losowali nazwę grupy, w której będą pracować. Na dobry początek prowadzący Przemysław Miłosz, Anna Zapłata i Paulina Borowska zapoznali początkujących studentów z podstawowymi pojęciami bankowymi oraz zadaniami banków.  Następnie opowiedzieli o roli banków w gospodarce, przedstawili podstawowe produkty i zwrócili uwagę na bezpieczeństwo systemu bankowego. Celem wykładu było udzielenie odpowiedzi na pytanie: Czy warto powierzać pieniądze bankom?

Druga część spotkania to warsztaty pt. Bank vs skarpeta - ostatnie starcie. Uczestnicy pracowali w grupach, których zadaniem było odpowiedzieć na wylosowane pytania. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w grupie, która zajęła I miejsce w wiedzy z pojęć ekonomicznych. Gratulujemy!!!

EUD spotkanie V - Dlaczego jedne kraje są biedne, a inne bogate?

Dowiedzieliśmy się od czego zależy rozwój i dobrobyt, czym jest dobrobyt oraz czym jest rozwój gospodarczy i od czego zależy. Wykład na te tematy wygłosiła prof. Katarzyna Szarzec.Uzupełnieniem tych trudnych tematów były warsztaty ze studentami, tematem ich było " Jak się stać tygrysem gospodarczym".                     Nasi uczniowie w trakcie tworzenia projektów  i ich prezentacji wykazali się pomysłowością i ogromną wiedzą z różnych dziedzin.