• Olimpiada sportowa klas przedszkolaków i klas pierwszych

• Drużyna Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki wywalczyła II miejsce w klasyfikacji generalnej XI Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania. Natomiast trzech naszych uczniów stanęło na podium w konkurencjach medalowych.

W piątek klasy: I A, I B, I C wzięły udział w XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania, która odbyła się w Ogrodzie Jordanowskim nr 2. Nasi uczniowie najpierw rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: bieg, rzut kulą i rzut dyskiem, a następnie w konkurencjach drużynowych: skok w dal, tor z przeszkodami i przeciąganie liny. Po kilku godzinach rywalizacji okazało się, że zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, a trzech naszych uczniów stanęło na podium w konkurencjach medalowych. Medale wręczał legendarny piłkarz Lecha Poznań, Piotr Reiss wraz z Elizą Malarecką, Kierownik Oddziału Rozwoju Edukacji i Relacji Zewnętrznych w  Wydziale  Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

Wyniki XI Olimpiady Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów Miasta Poznania:
          (piątek, 15 września 2017 roku)

Klasyfikacja szkół:
          1. Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu
          2. Szkoła Podstawowa nr 58 w Poznaniu
          2. Szkoła Podstawowa nr 64 w Poznaniu
          3. Szkoła Podstawowa nr 70 w Poznaniu

Wyniki biegu krótkiego:
          1. Wiktor Zubik (Szkoła Podstawowa nr 58)
          2. Szymon Putan (Szkoła Podstawowa nr 58)
          3. Maja Sulikowska (Szkoła Podstawowa nr 6)

Wyniki rzutu dyskiem: