• Wycieczka klasy 1a do Palmiarni

• Jedna z największych botanicznych atrakcji Wielkopolski jest Palmiarnia Poznańska. Jej zbiory to ponad siedemnaście tysięcy roślin należących do różnych gatunków. Zostały one, zgodnie z zasięgiem występowania, podzielone na pawilony. Tropiki reprezentują okazałe bananowce, subtropiki - daktylowce, sawannę - wilczomlecze i aloesy, a strefę umiarkowaną - drzewo figowe. Najbardziej uczniom podobały się rośliny wodne, takie, jak: banan mądrości, trzcina cukrowa czy kakaowiec. Dzieci zobaczyły "na żywo" drzewo bananowca i kakaowca. W każdej ze stref klimatycznych sporadycznie pojawiają się zwierzęta. Tropiki reprezentują wielobarwne papugi ary, a strefę zwrotnikową - jaszczurki ( łącznie z waranami stepowymi) . Miłośnicy żółwi będą zachwyceni obecnością wielu przedstawicieli tego gatunku. Dzieci z pewnością ucieszyło akwarium, w którym największe wrażenie na turystach wywierają sumy i płaszczki. Widok glonojada konsumującego drobne rośliny wodne to niewątpliwie ciekawostka. W pobliżu palmiarni znajduje się urokliwy Park Wilsona, w którym dzieci bawiły się na placu zabaw.