• XV BESKIDZKI RAJD ŚLADAMI JERZEGO KUKUCZKI

• Dnia 17 maja o godzinie 8.00 wyruszyliśmy do Wisły na rajd naszego patrona Jerzego Kukuczki.

Wisła przywitała nas piękną pogodą zatem postanowiliśmy w godzinach popołudniowych wybrać się spacerkiem na zwiedzanie centrum Wisły.

Następnego dnia o godzinie 8.00 wyruszyliśmy na zwiedzanie regionu Beskidu Śląskiego. Odwiedziliśmy najstarszą chatę Jana Kawuloka, zwiedziliśmy Zameczek Prezydencki, zaporę Wisła - Czarne a także skocznię w Malince. Na zakończenie dnia wybraliśmy się do Parku Przygody, gdzie uczniowie korzystali z parku linowego.

Kolejny dzień był bardzo aktywny. O godzinie 9.00 ruszyliśmy na rajd przez Przełęcz Kubalonka szlakiem niebieskim. Głównym celem rajdu było zwiedzenie Izby Pamięci J. Kukuczki i spotkanie się z panią Cecylią Kukuczką. Po 3 godzinach wędrówki w pięknym słońcu dotarliśmy na metę rajdu.

Po zakończeniu rajdu udaliśmy się pod tablicę pamięci J. Kukuczki w Istebnej, gdzie złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicz oraz odśpiewaliśmy hymn szkolny.

W godzinach wieczornych ponowniw wybraliśmy się do centrum Wisły na ostatnie zakupy i lody :)

20 maja w sobotę o godzinie 17.00 szczęśliwie wróciliśmy do Poznania.