• Wycieczka Anglia-Kornwalia-Eurodisneyland

• 4 kwietnia uczniowie naszej szkoły ponownie ruszyli na podbój Anglii, tym razem śladami króla Artura. Od początku nastawiliśmy się na pobyt pełen wrażeń. Ojczyzna Szekspira powitała nas piękną, słoneczną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Hastings, miejsca słynnej bitwy z 1066 roku, która zaważyła na losach Anglii. Mieliśmy okazję wjechać zabytkową, 100-letnią kolejką szynową na jedno z czterech okalających miasto wzgórz – Wzgórze Zamkowe. Była chwila na beztroską zabawę i podziwianie widoków, które przez stulecia przyciągały malarzy. Następnie pojechaliśmy do znanego w Wielkiej Brytanii kurortu – Brighton. Pogoda pozwalała na plażowanie na jednej z przepięknych kamienistych plaż oraz spacer po niezwykłym molo.

Drugiego dnia czekała nas debata wokół okrągłego stołu króla Artura :). Najpierw obejrzeliśmy przepiękne miasto Winchester, którego historia wiąże się z legendami dotyczącymi rycerzy Okrągłego Stołu. Następnie udaliśmy się do Great Hall, gdzie znajduje się legendarny Okrągły Stół króla Artura, który obecnie uważany jest przez ekspertów za XIII wieczne fałszerstwo.

Tego dnia czekał nas jeszcze spacer wokół Stonehenge, najsłynniejszej budowli megalitycznych w Europie, poszukiwanie świętego Graala w Glastonbury Abbey, które według legendy było miejscem pochówku króla Artura i jego żony Ginewry.

Pełen wrażeń dzień ukoronował wieczorny spacer po starożytnym rzymskim mieście Bath, słynącym z gorących źródeł.

W czwartek udaliśmy się … na przyjęcie do króla Juliana. W Longleat Safari lemury spacerują dosłownie w zasięgu ręki! Wiele emocji dostarczyły wszędobylskie małpy, pelikan, który zastapił drogę naszemu autokarowi, przechadzające się (prawie na wolności) lwy i tygrysy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była urokliwa Kornwalia, gdzie mogliśmy zobaczyć ruiny zamku Tintagel, w którym według legendy urodził się król Artur oraz podziwiać przepiękne klify nad lazurową (!) wodą.

Piątek dostarczył nam niebywałych emocji. Najpierw poczuliśmy się jak w prawdziwym buszu zwiedzając Eden Projekt, a potem... dowiedzieliśmy się, że wieczorem czeka nas niespodzianka! Okazała się nią wizyta w Londynie. Mieliśmy niepowtarzalną okazję podczas spaceru obejrzeć przepięknie oświetlone London Eye, parlament, Big Ben czy Tower Bridge.

Ostatni dzień wycieczki przyniósł nam całodniowe szaleństwo w Eurodisneylandzie!