• Podziękowanie za akcję charytatywną dla dzieci z oddziałów onkologicznych

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada w trzech szpitalach w Poznaniu wolontariusze Fundacji Mam Marzenie uszczęśliwiali maskotkami, artykułami szkolnymi, grami planszowymi, puzzlami oraz dobrą energią i wiarą, że z chorobą da się wygrać wszystkich pacjentów trzech szpitali w Poznaniu.

W godzinach popołudniowych ponad 20 osób z fundacji weszło na oddziały w szpitalach i obdarowali ponad 500 małych i dużych pacjentów, rozdając ponad 1000 (słownie tysiąc) pluszaków.

Dodatkowo w jednym ze szpitali odbyło się opowiadanie bajek, które cieszyło się dużą popularnością oraz aplauzem – Wojtku dziękujemy!

Jak widać takie akcje są potrzebne, gdy tylko pojawialiśmy się na oddziałach, od razu wzbudzaliśmy zainteresowanie i uśmiech, nie tylko na twarzach dzieci. Gdy obdarowywaliśmy pacjentów szpitali, wiele razy widzieliśmy uśmiech, zadowolenie, łzę wzruszenia, często słyszeliśmy słowo dziękuję oraz zauważaliśmy ogólną poprawę nastroju u pacjentów jak również u ich rodziców czy opiekunów. Od wielu dzieci otrzymaliśmy podziękowania za to, że istniejemy jako Fundacja Mam Marzenie, że jesteśmy wolontariuszami oraz za tę piękną akcję. Bardzo dziękujemy, robimy to właśnie dla Was – pacjentów szpitali, aby dać Wam siłę do walki z chorobą.

To wielki sukces, za którym idzie zaangażowanie wielu osób, dlatego pragnę podziękować:

Pani Grażynce oraz Pani Barbarze za pomoc logistyczną w szpitalach, za wszystkie ustalenia i maile.

Trzem firmom, które bezpłatnie użyczyły nam swoje pojazdy oraz pracowników, abyśmy mogli przewieźć wielką ilość maskotek i zebranych rzeczy do szpitali. Dziękujemy firmie: INEA, restauracji Magazyn Food Concept oraz firmie TOLMAR.

Podziękowania ślę również dla wolontariuszy, którzy w tym dniu brali czynny udział w obchodach tej niezwykłej akcji.

A szczególne podziękowania należą się instytucjom – żłobkom, przedszkolom, szkołom, firmom oraz osobom prywatnym, które wsparły akcję i przyłączyły się do niej. Są to:

Szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 90 w Poznaniu

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Janickiego w Cieninie Zabornym

Liceum im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu

Zespół Szkół Gastronomicznych w Poznaniu

Szkoła Podstawowa nr 54 w Poznaniu

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu