• Projekty przyrodnicze i zadania w klasach 4 - ROK SZKOLNY 2020/21

• TROPICIELE CIEKAWYCH KSIĄŻEK

Projekt (zadannie dodatkowe) do wykonania w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/21

Zadaniem ucznia jest w przeczytanie książki o tematyce przyrodniczej. Następnie należy przedstawić treść lektury przygotowując prezentację multimedialną.

Pamiętaj!

Prezentacja nie jest po to, aby przekazywała wszystko co chcesz powiedzieć. Jest zupełnie odwrotnie. Najlepsze prezentacje nie mają żadnej treści, którą Ty mówisz. Dobra prezentacja służy do tego, aby zobrazować to, o czym mówisz i przekazać to, czego nie można łatwo przekazać słowami. Dlatego pierwszą zasadą jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich dłuższych tekstów.

PRZYRODA POD LUPĄ

Projekt (zadannie dodatkowe) do wykonania w drugim półroczu roku szkolnego 2020/21

Obserwujemy rośliny. Projekt polega na obserwacji wybranej rośliny kwitnącej wiosną. Może to być krzew, drzewo lub roślina kwiatowa. Zaczynamy robić zdjęcia -fotografujemy każdą zmianę. Następnie zdjęcia zbieramy, wykonując jedną z trzech prac:

• plakat
          • prezentację multimedialną