• 125-lecie szkoły

• Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu to jedna z najstarszych szkół w naszym mieście. 125-lecie było wspaniałą okazją, aby w uroczystej atmosferze przypomnieć sobie historię naszej placówki, spotkać wielu pracowników szkoły, absolwentów oraz przypomnieć tych, którzy odeszli.

Uroczyste obchody 125-lecia istnienia szkoły w Poznaniu rozpoczęły się w piątek 27 listopada 2015r. Szkolne korytarze przywitały znakomitych gości, specjalnie przygotowaną na tą okazję, wyjątkową dekoracją. Na korytarzach czas jakby stanął w miejscu.  Tego dnia na uczniów, absolwentów oraz sympatyków szkoły czekały liczne atrakcje m.in. spotkania z podróżnikami, gry dydaktyczne ,, Kukuczka Tour” oraz wystawy najstarszych pamiątek szkolnych.

W godzinach popołudniowych zostały zorganizowane drzwi otwarte dla uczniów, absolwentów oraz sympatyków szkoły, którzy chcieli podziwiać przygotowane na tę uroczystość wystawy pamiątek. Co chwilę można było usłyszeć okrzyki radości rozpoznawanych osób. W bardzo miłej atmosferze zwiedzano naszą szkołę. Była to też okazja, by wpisać się do pamiątkowej księgi.

Od piątku zaczęliśmy zapisywać nowe karty historii naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będą to dzieje równie pomyślne.

Poniżej zamieszczamy link do zdjęć ze 125-lecia:  https://sp58poznan.edupage.org/album/?#gallery/293