• Konkursy i akcje SU w roku szkolny 2022/2023

• Jabłonki - kwitnąca szkoła

,,Tak jak Japonia jest krajem kwitnących wiśni, tak Polska jest Krajem Kwitnących Jabłoni". Z wielką przyjemnością chcemy poinformować, iż nasza szkoła dołączyła do akcji ,,Jałonki - kwitnąca szkoła" i otrzymała piękne drzewka, które  wolontariusze z klasy 8c  posadzili przed głównym budynkiem szkoły. W konkursie należało wymyślić imiona dla jabłonek. Miały one honorować ważne dla szkoły i regionu postacie, symbole lub wydarzenia. Nasze jabłonki nazwaliśmy:

1.CECYLIA ( Kukuczka)

2. WANDA ( Rutkiewicz)

3. ANNA ( Czerwińska)

4. HALINA ( Krüger-Syrokomska )

Mamy nadzieję, że wyrosną piękne i zdrowe.

Obrazy przedstawiają uczniów sadzących drzewa

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca organizatorem Pierwszego Dnia Wiosny w szkole był Samorząd Uczniowski. Uczniowie w pięknych wiosennych strojach powitali Wiosnę na szkolnych korytarzach. Dominował kolor zielony i żółty, jak przystało na tę porę roku. Wszystkim towarzyszył wspaniały humor, żarty i wiele uśmiechów. Podczas dużej przerwy uczniowie mieli okazję zaśpiewać piosenki o tematyce wiosennej a także tanecznym krokiem wejść w nową porę roku.

Dzień Wiosny - galeria zdjęć

Obraz przedstawia uczniów przebranych w kolory wiosenne.

Podziękowania dla naszej szkoły

Obraz przedstawia dyplom za udział w akcji zbiórki piłek dla dzieci w Afryce.

Dyskoteka karnawałowa i walentynkowa

Obrazy przedstawiają uczniów bawiących się na dyskotece szkolnej

Bal karnawałowy

Jedną z tradycji karnawału jest bal karnawałowy, który nie może się odbyć bez maski…
          Z tego powodu Samorząd Uczniowski gorąco zachęcił społeczność szkolną do wzięcia udziału w zmaganiach plastycznych na ,,NAJPIĘKNIEJSZĄ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ”.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

1 miejsce zdobył Marcel z klasy 1c

2 miejsce zdobył Jaś z klasy 5b

3 miejsce zdobyły Ula z klasy 6a oraz Blanka z klasy 1c

Obrazy przedstawiają maski karnawałowe

Zbiórka pierniczkowa podczas koncertu "Muzyka Moja Pasja"

Kącik czytelniczy to magiczne miejsce, które powinno zachęcać dzieci do czytania. Nasz kącik czytelniczy powstał na korytarzach w dużym budynku a także w świetlicy szkolnej. Z zebranych pieniędzy podczas koncertu "Muzyka Moja Pasja" Samorząd Uczniowski zakupił kolorowe pufy. Miejsce to jest często oblegane przez uczniów, którzy chętnie sięgają po książki i biorą udział w wydarzeniach czytelniczych.

Obrazy przedstawiają uczniów w kącickach czytelniczych

Pieczenie i dekorowanie pierników

Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest pieczenie i dekorowanie pierników. Wyczarowanie magicznych kształtów i piernikowych ozdób sprawia wiele satysfakcji i daje mnóstwo radości całej rodzinie. Aromatyczne i pyszne, a do tego pięknie udekorowane pierniki są niezwykłą ozdobą domu i stołu na święta. Jakie cuda można zrobić z piernika pokazały w konkursie ,, Piernikowe cuda” dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 58. Dzieciom pomagali rodzice, udowadniając, że kochają tradycje. Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-8 zajął Maurycy z klasy 4b, drugie miejsce zajęła Klara z klasy 6b, trzecie miejsce zajęła Amelia z klasy 8c W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Igor z klasy 3B, drugie miejsce zajął Cezary z 1c, trzecie miejsce zajęła Rita z klasy 1a. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Obrazy przedstawiają pierniki wykonane przez uczniów

Szyjemy misie

Miło nam poinformować, iż w konkursie plast -tech pt. ,,Szyjemy misie” pierwsze miejsce zajęli:

1. Zuzanna Ceran

2. Jan Żurek

3. Wiktoria Sobczuk

4. Kamil Konieczny

Poniżej zdjęcia prac wykonanych przez zwycięzców a także uczestników. Niektóre prace zostaną przeznaczone na sprzedaż podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

Obrazy przedstawiają uszyte misie przez uczniów w akcji "uszyj misia"

Dzień Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś.

🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸

Obraz przedstawia uczniów wraz ze swoimi maskotkami

W naszej szkole też uczciliśmy jego święto. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony podczas lekcji oraz uchronił od odpytywania. Od rana misie towarzyszyły nam podczas gimnastyki w salach lekcyjnych i w sali gimnastycznej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach, dokonali ich pomiarów a także zważyli wszystkie przytulanki.

W ramach obchodów tego miłego święta starsi uczniowie realizujący wolontariat przeczytali młodszym dzieciom kilka pluszowych opowieści o misiach. Odwiedziny u młodszych kolegów i koleżanek były bardzo udane. Pod koniec wizyty wszyscy uczniowie i wszystkie misie stanęły do wspólnej fotografii.

Zwycięskie klasy w konkursach to:

7️⃣🅱️ misiowy sznur 6 m 10 cm

8️⃣🅱️ najcięższe misie 5 kg.

🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸🧸

Dzień Misia - galeria zdjęć

Światowy Dzień Walki z Głodem

W związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem, w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pt,, Podziel się kanapką”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom wagi istniejącego problemu, jakim jest głód. W tym dniu uczniowie przygotowali pożywne, kolorowe kanapki, którymi podzielili się ze swoimi równieśnikami. Klasa 3B podczas ostatniej lekcji techniki wykonała sałatki oraz kanapki promując w ten sposób dobre praktyki żywieniowe.

Obrazy przedstawiają uczniów wykonujących sałatki oraz kanapki